במכבי אשדוד מצטערים כנראה שלא מקבלים נקודות על גביע "ווינר" כי בינתיים הקבוצה רושמת שתי הפסדים במסגרת הליגה. השאלה האם זה כדור שלג, או שכבר בשבוע הבא מול רמלה אשדוד תתפוצץ בצורה חיובית?

 

מכבי אשדוד 73 (34) אלקטרה רמה"ש 76 (28)

 

מהלך המשחק:

 

פתיחה טובה של אמברוסיה אנדרסון שלא החטיאה ברבע הראשון העלתה את רמה"ש ליתרון 5 – 0. אשדוד התעוררה תודות בעיקר לפאריס שקיבלה אמנם אסיסט אחד משירן צעירי אבל עשתה את רוב העבודה בעצמה, ויחד עם שלשה של שוורץ עלתה ל8 – 7. שתי הקבוצות לא היו יעילות במשחק העומד כאשר אשדוד ולייסי סירבו להכניס כדורים לאשלי ווקר ופאריס, ורמה"ש לא הצליחה להכניס כדורים לקיה ווהן. אנדרסון המשיכה לנצל את הזריזות מול השומרת שלה, סאם החופשייה דייקה פעמיים מחצי מרחק ורמה"ש שמרה על יתרון 16 – 13 אחרי 10 דקות.

 

 

ברבע השני אשדוד התחילה לנצל את היתרון שלה בצבע, וניצחה אותו 21 – 12. קורטני פאריס צברה דאבל דאבל עד המחצית והתחילה לקבל כדורים, לנה מוסטפינה קלעה שתי שלשות והצהובות פתחו פער של 29 – 21. בצד האדום חמישה איבודים לא אופייניים של לייני סלווין לא עזרו למטרה, גם לא דקות המנוחה של ווהן, אבל אנדרסון בשני סלים ושירה העליון בשלשה החזירה אותן בתמונה, 28 – 31 בלבד. נטשה לייסי נפגעה בפרק יד שמאל במאבק על כדור והניסיון לחזור למגרש לא עבד לה, אבל פאריס דאגה להוסיף עוד סל ועבירה לפני תום המחצית כדי לקבוע 34 – 28.

 

למרות שלייסי נשארה על הספסל עם הקרח על היד הכואבת, אשדוד במטווח שלשות ישראלי פתחה יתרון דו ספרתי. אחת של בוכריס, אחת של שוורץ, שני סלים מאותה נקודה מחצי מרחק של ווקר וזה 42 – 32. בעוד הקהל של אשדוד התחיל לשיר ולהישמע, רמה"ש איכשהו חזרה קצת עם שלשות של סאם, אנדרסון וסלווין, רק 41 – 46. אשדוד חזרה לאבד יותר מדי כדורים ולחלק לאדומות נדבות שהפכו לנקודות קלות, ושוב הפסיקה ללכת פנימה מול האזורית. שלשה של מירב דורי קבעה שוויון 52 בתום שלושה רבעים והמומנטום הרגיש אדום.

 


 

סלווין עם אסיסט לווהן, חטיפה ולייאפ השלימה את המהפך והעלתה את האדומות ל58 – 55, שש דקות לסיום. אשדוד המשיכה להתקשות ללכת פנימה והתפשרה על זריקות מבחוץ שלרוב לא נכנסו, אבל לפעמים הגיעו לידיים של ווקר שתיקנה את ההחטאות. בצד השני רמה"ש הגיעה מהר מאד לבונוס וניצלה את רוב הטיולים לקו העונשין כדי לשמור על היתרון. נקודות של סאם ודורי העלו ל65 – 59, אבל צעירי בשלשה ענקית בסוף שעון הקליעות חתכה את הפער בחצי. סאם המשיכה להגיע לקו ונהנתה מאסיסט של דורי כדי להגדיל שוב ל69 – 62, קצת יותר מדקה על השעון, ואשדוד כבר לא הספיקה לחזור.

עדן ענבר: נגיע לרמלה בשבוע הבא, כאילו ניצחנו פעמיים"

המאמן המנוצח עדן ענבר אמר לאחר המשחק: "שיחקנו הגנה מצוינת בעיקר בחצי הראשון. בחצי השני נתקענו בהתקפה. אבל להבדיל משבוע שעבר אני חשוב ששיחקנו טוב. אני מאד גאה בשחקניות שלי". על הפציעה של לייסי אמר ענבר: "ברור שהיא פגעה בנו, לייסי היא שחקנית מובילה אצלנו, אבל יחד עם זאת המשחק יכול היה ללכת לכל הכיוונים. שבוע הבא מול רמלה נגיע כאילו ניצחנו פעמיים ולא כאילו הפסדנו"

 

אשלי ווקר: "התחלנו לא טוב את המשחק. ברגע שפאריס נכנסה למשחק לכולנו היה קל יותר. ניסינו להלחם עד הסוף וזה כמעט הצליח. מה שהפסיד לנו את המשחק היה איבודי הכדור הרבים שלנו". על הליגה הישראלית אומרת ווקר: "אני חושבת שזו ליגה מאד תחרותית, הכול מאד צמוד, קרוב ומותח". על הקבוצה אמרה: "אני חושבת שאנחנו עוד בתהליך למידה, ברגע שנדע להניע את הכדור יותר טוב בהתקפה נראה גם יותר טוב".

 

 

 

אורנה אוסטפלד מאמנת רמה"ש: "תמיד קשה באשדוד והפכנו את זה למסורת שאנחנו משחקים כאן לא טוב ומנצחים. לא היינו טובות אבל אני שמחה שניצחנו".

 

לרמה"ש:
אמברוסיה אנדרסון 20 נק', 8 ריב', 6 חט'
שרי סאם 18 נק'
לייני סלווין 11 נק', 6 אס', 7 איב'
קיה ווהן 11 נק', 14 ריב'
מירב דורי 10 נק'
שירה העליון 4 נק'
איילת כהן 2 נק'

 

לאשדוד:
אשלי ווקר 22 נק', 9 ריב'
קורטני פאריס 19 נק', 19 ריב'
לנה מוסטפינה 9 נק'
שירן צעירי 7 נק', 6 אס', 6 איב'
אורנית שוורץ 6 נק'
נטשה לייסי 4 נק', 5 אס'
לירן בוכריס ונופר שלום 3 נק' כ"א