מכבי אשדוד לא נראית טוב בפתיחת העונה וזה עובדה. השבוע מול כוכב יאיר/ כפ"ס היא נזקקה להרבה מזל ויכולת טובה של הנער המקומי יוני דרעי. בסיום 86- 83 דחוק, עוד ניצחון כזה ואבדנו

 

 

אולי זה הפצועים קוחנסקי ואירם של  ממשחקים כמעט מתחיל העונה, אולי זה בוקרא ובדלוב שלא נמצאים בכושר טוב, שלא לדבר על אופיר פרחי שכרגע מתקשה להיכנס לנעליים הגדולות של אסף דורי. הבשורות הטובות מבחינתה של אשדוד שאחרי כל זה היא הצליחה לשמור על מאזן של 2-2 במשחקים. היכולת הלא מרשימה בלשון המעטה של הקבוצה היא הרבה בגלל הבעיה בריכוז המשחק, בעיה שנייה נגרמת כתוצאה מכך שמשחק ההתקפה של הקבוצה מתבסס המון על הקליעה מבחוץ וברגע שהוא לא טוב כל משחק ההתקפה של הקבוצה סובל. גם הבעיות בהגנה של אשדוד בולטות בעיקר שהגבוהים של אשדוד מקשים לעצור את הגבוהים של היריבה. לפני תחילת המשחק חולקו זרים לעומר רוב ותומר אטלס שחקניה של מכבי אשדוד בעונה שעברה שעברו לכפר סבא.

 

אופיר פרחי ורמון קלמנטה הובילו את אשדוד ליתרון 15-8, שלשה במעבר של איתי לוי הגדילה את ההפרש ל- 10, מה ששלח את הוד בן הרצל, מאמן כפר סבא לקחת פסק זמן. לאחר פסק הזמן כפר סבא נראתה הרבה יותר חדה, ריצת 14-6 שלה מתוכם 7 נק' של הזר ריימונד היקס קבעו את תוצאת הרבע 24-22 לזכות אשדוד. קלמנטה המשיך להוביל את הקבוצה עם 6 נק' ברבע, ו-2 שלשות של יוני דרעי העמידו את לוח התוצאות על 45-43 לזכות אשדוד, במחצית. מנגד היקס השאיר את האורחים בתמונה המשחק עם 7 נק' ברבע ה-2. תחילת הרבע השלישי היתה בסימן "הגנת אלבז", שהיה בלתי חדיר ולא נתן לכפר סבא לשים סל, ואז הגיע זמן גלעד קרני. 3 שלשות שלו הציתו ריצה קטנה של אשדוד אך כפר סבא ידעה להתאושש ועם שלומי הרוש המצוין אף השוותה, ובסיום הרבע השלישי שיווין 65. ב-10 הדקות האחרונות החליטו איתי לוי ויוני דרעי לקחת את המשחק על עצמם וזה אכן השתלם לאשדוד , 2 שלשות של כ"א בדקות הסיום עזרו לאשדוד לפתוח פער שכפר סבא כבר לא יכלה לחזור ממנו ובסיום 86-83.

 

 

 

 

 

לגבי מצבת הפצועים בקבוצה, ארז קוחנסקי ייעדר חודש נוסף מהמגרשים לאחר שהפציעה בשריר הירך האחורי חזרה לאחר המשחק בבארי. באשדוד לא מתכננים להביא שחקן במקומו של קוחנסקי בגגל כמה סיבות, הראשונה עד המחזור החמישי (הבא) לא ניתן לבצע העברות בליגה הלאומית. שנית, סיבות תקציביות שכרגע לא נראה איך הקבוצה תצליח לגייס סכום נוסף בשביל חוזה לשחקן חדש. סיבה שלישית, משחק ההתקפה של אשדוד אמור להתבסס המון על קוחנסקי ובקבוצה לא רוצים לוותר עליו כל כך מהר. עו"ד שי האוזמן מנהל המקצועי של הקבוצה אמר בנושא: "הפציעה של ארז היא קריטית בעיקר בגלל הובלת הכדור והכושר הלא טוב של פרחי שלדעתנו נגרם גם מהעדר מוביל כדור דומיננטי לצידו. שנית, הקליעה שלנו מבחוץ תשתפר לאין שיעור ברגע שקוחנסקי במגרש". לגבי ינעם אירם, הוא אמור לחזור לשחק כבר בשבוע הבא מול חיפה, לאחר שעבר ניתוח באצבעו לפני כחודש, אירם שב להתאמן ומשחק עם מתקן מיוחד על היד הפגועה, שהיא גם היד הקולעת שלו. חזרתו של אירם לסגל הקבוצה תעזור לקבוצה בהובלת הכדור והקליעה מבחוץ.

 

 

רמי הדר מאמן אשדוד: "בשלב הזה של הליגה אנחנו עדיין לא מסתכלים על המיקום, ומנסים לאסוף ניצחון אחר ניצחון. המצב באשדוד הוא לא אידיאלי, אנחנו חסרים את ינעם אירם ואת קוחנסקי הקפטן שלנו. למרות שבוקרא שיחק היום הוא עדיין מחלים מפציעה קשה, אך אני מאמין שהוא יתאושש ממנה בקרוב". על גלעד קרני, המצטיין במשחק אמר הדר: "הוא מפיק דברים טובים מכל עמדה שהוא משחק וזה התבטא בערב טוב שלו היום, עם אנשים כאלו אני תמיד שמח לצאת למלחמה".

בשבוע הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ מול הפועל חיפה בנשר, לאחר שהשבוע חיפה הביסה במשחק חוץ את הפועל מגידו במגידו 101- 78.

 

 


לאשדוד: איתי לוי 22, רמון קלמנטה 18 (18 ריב'), יוני דרעי 18, גלעד קרני 16 (8 ריב'), אחיעד בוקרה ואופיר פרחי 6 כ"א, כן שיחק יואב אלבז

 

לכוכב יאיר/כפר-סבא: ריימונד היקס 20 (12 ריב'), שלומי הרוש 17 (8 ריב'), עומר רוב 15, שי מולנר ויואב אלטר 9 כ"א, גיל אמיתי 7, דני סירקיס, תומר אטלס ואבירם זליקוביץ' 2 כ"א.