מילת המפתח במכבי אשדוד השבוע הייתה המשכיות. לאחר הניצחון על רמלה בשבוע שעבר, המשחק בבית הערב מול חולון הוא משמעותי בכדי ליצור רצף. בכורה לטמיקה ג'ונסון


אחרי הניצחון הענק ברמלה ומחוזקת בטמיקה ג'ונסון הנפלאה, אשדוד תקווה להשיג ניצחון בית ראשון העונה על חשבונה של חולון. לאשדוד כרגיל יש יתרון בצבע אבל תמרה ראנסבורג החולונית יכולה לעשות לווקר ופאריס קצת צרות בהגנה, יש לה גם מחליפות ישראליות, ואם הגבוהות בצהוב יסתבכו בעבירות זה עשוי להיות מעניין. אשדוד תצטרך להיות קצת יצירתית כדי למנוע מראשונדה מקאנטס להמשיך לבסס את מעמדה כמלכת הסלים (26.5 נק' למשחק), ולקוות שהישראליות שהרשימו ברמלה ימשיכו באותה מגמה גם הערב. השיפור במשחק של הישראליות מעודדות בעיקר היכולת של צעירי ושלום. ברגע שיש שחקניות טובות ישראליות שיכולות לעלות מהספסל לתת אוויר לזרות ולהוסיף הגנה טובה, הרוטציה של אשדוד גודלת ומאפשרת ללחוץ ומעניקה יתרון לאשדוד. הערב (שני) מול חולון היתרון הוא של אשדוד, אך כך היה גם בשני משחקים הבית האחרונים וכולם זוכרים איך זה נגמר.

 


 

שירן צעירי ונופר שלום נבחרו במחזור הקודם לחמישיית המחזור, שירן צעירי נכנסה לנעליה של נטשה לייסי הפצועה, שיחקה עם ביטחון בהתקפה והעלימה את הרכזת הרמלאית בהגנה. צעירי סיימה עם 14 נקודות (5/8 מהשדה), 5 ריבאונדים ו-3 אסיסטים בניצחון הגדול של אשדוד. נופר שלום לעומתה, הייתה אקס פקטור גדול באשדוד עם 8 נקודות והמון אנרגיה בשני צידי המגרש ב29 דקות על הפרקט ברמלה.