אם מישהו חשב שתבוא קבוצת הכדורסל של מכבי אשדוד ותנצח את הפעול חיפה ותגרום לניצחון של קבוצה אשדודית על קבוצה חיפאית. הגיע השבוע הפסד נוסף הפעם בגזרת הכדורסל 102- 96 לאחר הארכה

 

3

 

מועקה, שברון לב והרבה תסכול כך ניתן לתאר את הדרך הארוכה שעברו אנשי מכבי אשדוד מחיפה לאשדוד ביום שלישי בערב. אשדוד הגיעה לבאר פעם אחר פעם אבל בעטה בדלי ללא הפסקה. אשדוד הובילה כבר בשש הפרש ארבע דקות לסיום וגם הובילה בשבע הפרש בשלהי המחצית הראשונה, אבל שילוב של הגנה רעה, חוסר ריכוז והחטאות מעבר לקשת גרמו להפועל חיפה לכפות הארכה, שם זה כבר היה סיפור אחר. בתום הזמן החוקי הייתה התוצאה 88-88. אשדוד כאמור יכלה לנצח כמה פעמיים במשחק, אבל בעיית עבירות מוקדמת של הגבוהים של אשדוד, גרמה לרוב בראון הזר של חיפה להופעת בכורה מוצלחת של 38 נק' ו- 18 ריב'. בראון בגלל בעיית העבירות של גבוהי אשדוד עשה בצבע ככל העולה על רוחו, קלמנטה היחידי באשדוד שהצליח לעצור אותו, קיבל בסיום המחצית הראשונה עבירת תוקף ורשם את העבירה השלישית, מכאן זה כבר היה קל הרבה יותר לבראון. למרות משחק התקפה מצוין של איתי לוי (25 נק') ושל קלמנטה (30 נק'), אשדוד סבלה מהגנה נוראית בחצי הראשון, בחצי השני זה כבר נראה הרבה יותר טוב, אשדוד הובילה וחזרה למשחק דרך ההגנה, שגם ההתקפה מייצרת סלים קלים, אך בארבע הדקות האחרונות, הבעיה בעמדת הרכז בקבוצה באה לידי ביטוי, אשדוד אבדה את הראש, חיפה קלעה 3 שלשות וכפתה הארכה. בהארכה סבלה אשדוד מיום קליעה איום ונורא מהעונשין לאחר שהחטיאה כ- 6 זריקות עונשין מתוך 10 בהארכה עם נתון כזה קשה מאד לנצח בעיקר במשחק חוץ. מי שחזר לרוטציה של אשדוד הוא ינעם אירם ששיחק כמעט כ- 30 דקות וקלע כ- 17 נק', הבכורה החיובית של אירם מעודדת את רמי הדר מאמן הקבוצה שמודע לחוסר בשחקנים בעמדות הגארד. מי ששוב סבל ממשחק חלש הוא רכז הקבוצה אופיר פרחי שקלע רק 6 נק' ואיבד כ- 3 כדורים. מעבר לזה הוא אינו מצליח לקחת שליטה על קצב המשחק. למרות הכל ולמרות ההפסד, לא הכול רע, בסך הכול אשדוד שיחקה טוב ומדובר אולי במשחק הכי טוב של הקבוצה העונה. נכון שאין משחקים טובים שמפסידים אבל היכולת הייתה מעודדת הרבה יותר מהיום מאשר בבארי. עו"ד שי האוזמן מנהלה המקצועי של הקבוצה אמר: "הרגשה מתסכלת להפסיד משחק שאתה טוב בו. אני חושב שהיינו בסדר ולצערי הפסדנו משחק שהיה בידיים שלנו. בהארכה קליעות העונשין או יותר נכון אי קליעות העונשין שלנו הפסידו לנו את המשחק". לשאלה האם עכשיו לאחר המחזור החמישי יחשבו בקבוצה על העברות ושינויים בסגל אמר האוזמן: "אנחנו חושבים על הכול, הכול על הפרק, אבל צריך לזכור שמותר רק שני העברות בליגה הלאומית וצריך לחשוב טוב אם להעביר ואת מי, ברור שיש את העניין התקציב. סך הכול אנחנו מרוצים למרות המאזן, ויש לנו סבלנות לגבי הסגל שלנו. צריך להיות הוגנים עם השחקנים ולהגיד שאני לא מכיר הרבה קבוצות שהיו מסתדרות בליגה ללא שני שחקני מפתח פצועים במשך ארבעה מחזורים כמו אירם וקוחנסקי וכן בלי בוקרא ובדלוב שסבלו מהכנה לקויה בגלל פציעות.

 

 

משחק הבית הבא של הקבוצה יהיה מול מגידו, משחק חוץ נוסף וברור שהפסד נוסף לא יעשה טוב למערכת. המגרש במגידו הוא מגרש ביתי מאד, גם מגידו עצמה היא קבוצה טובה שניצחה במחזור האחרון את נצרת עלית בחוץ. במגידו משחקים שחקנים מוכשרים כמו אושרי אלמוזנינו, עידו סטולרו, אילן נניקשלווילי והזר דניס קאר. מגידו נמצאת בצמרת הטבלה ומכבי אשדוד תצטרף לאסוף את השברים ולצאת ולנצח במגרש חוץ קשה מול קבוצה קשה.


לחיפה: רוב בראון 38 (18 ריב'), אלעד אליהו ואילן ברקוביץ' 17 כ"א, אלעד אבוטבול 10, מאור שניר 9, עידן כהן 6, טל פרסלני 3, לירן מורן 2


לאשדוד: רמון קלמנטה 30 (16 ריב'), איתי לוי 25 (6 אס', 5-15 משלוש), ינעם אירם 17, גלעד קרני 11, אופיר פרחי 6, יוני דרעי 5, יואב אלבז 2, כן שיחקו מיכאל בדלוב ואחיעד בוקרה.