מכבי אשדוד תפגוש הערב (ג') את נצרת עלית במסגרת הליגה הלאומית. המשחק יתקיים בביתה של נצרת עלית רגע לפני ששבוע הבא ייפגשו שתי המובילות אחת מול השנייה באשדוד

 

 

באשדוד ירצו לנצח הערב את נצרת עלית בחוץ בשביל להגיע למשחק העונה מול הבקעה בשבוע עם מצב רוח טוב. חוץ מזה, אשדוד השלימה שבוע שעבר את הניצחון השישי שלה ברציפות והמטרה תהיה להשלים את השביעי הערב. באשדוד ששיחקו במוצ"ש מול בני השרון במסגרת הגביע ירצו לשים בצד את התבוסה ולחגוג ניצחון בליגה. למרות שנצרת עילית מסובכת אי שם בתחתית, היא הראתה הרבה אופי במשחקיה האחרונים כאשר ניצחה בחוץ את הפועל בארי לאחר 2 הארכות ולאחר מכן הדהימה בחיפה, כשניצחה במשחק צמוד את הפועל המקומית. נצרת עילית עם 3 ניצחונות רצופים תנסה להפתיע ולתפוס את אשדוד שאננה, ולא תתנגד לניצחון במשחק מסוג זה כדי לברוח מהתחתית הבוערת. במקביל, הקבוצה של רמי הדר ממשיכה לדהור וכעת מחפשת הקבוצה את הניצחון השביעי ברציפות. אשדוד תעקוב אחר המשחק של הבקעה מול חיפה, שכן הפסד של הבקעה וניצחון בנצרת עילית יעלו את האשדודים למקום ה-1 בטבלה. אשדוד מגיעה ממרומי הטבלה כפייבוריטית ברורה, אך אנחנו כבר למדנו על הליגה הזאת דבר או שניים. לפני שבאשדוד יסתכלו על המשחק של הבקעה וחיפה הם יצטרכו לעשות את העבודה בנצרת עלית קודם לכן.

 

 

מבחינת מפתחות אז אצל נצרת עלית, השחקן החשוב יהיה יניב כהן שבשבוע שעבר הוביל את נצרת עילית אל עבר הניצחון הגדול על הפועל חיפה עם מספרים מדהימים של 23 נק' (5/12 ל-3) ו-9 אס'. אם ייתן עוד משחק כזה, עם קצת פחות איבודים (7 מול חיפה), אשדוד תתקשה מאוד בניהול המשחק. מבחינת אשדוד השחקנים המרכזיים הם כמו תמיד הגארדים, מצד אחד זה יהיה אופיר פרחי שבשבוע שעבר הציג עוד משחק טוב והוביל את קבוצתו לניצחון שישי רצוף. 20 נקודות, 5 אסיסטים ו-4 כדורים חוזרים היו לפרחי, שנמצא בכושר מצוין במחזורים האחרונים. אם פרחי ימשיך ביכולת הטובה מהשבועות האחרונים, באשדוד יכולים להמשיך לחלום ליגת העל. השני הוא ינעם אירם שבשבועות האחרונים ירד קצת בתפוקתו, אולי בשל חזרתו של קוחנסקי, לאחר שנתן הצגות שבוע אחר שבוע כאשר חזר מפציעה. למרות זאת אין להתעלם מכך שינעם אירם הוא עדיין בורג מאוד מרכזי בתקופה הטובה של אשדוד בשבועות האחרונים. אם מיד לאחר פציעתו היה ינעם מציג שורות של 20+ נקודות, הרי שהוא נרגע קצת וכעת מציג "רק" 10+ נק' למשחק. עוד הופעה טובה שלו תעשה כאב ראש גדול לצוות המקצועי של נצרת עילית.