אחרי פגרת הנבחרת (המדכאת כרגיל), ליגת העל חוזרת. ומ.ס אשדוד קיבלה יופי של מנה למשחק החזרה. משחק ביתי מול האלופה הפועל ב"ש, מה שאפשר לבקש יותר. 

מילבסקי חזר ביום שלישי לארץ, אחרי שגם חלק מהשחקנים שלו קיבלו סוג של חופשת חג לכמה ימים, באשדוד מקווים שזה יעשה את ההבדל והשחקנים יגיעו רעננים למשחק.  

מילבסקי צפוי לפתוח באותו מערך הגנתי בו פתח במשחקים האחרונים עם שלושת הבלמים, עמית ביטון, קרלו ברוסיץ׳ וניר ברדע. 

יובל יעקובוביץ׳ ימשיך לקבל את הקרדיט בקישור, כאשר מי שתורגל לצידו הוא בן רייכרט, שנראה טוב מאוד במשחקים האחרונים ומתחיל להיכנס לכושר משחק מלא.

באשדוד מקווים לרשום תוצאה טובה, בניגוד למשחק האחרון מול חיפה שגם היכולת לא הייתה טובה. מי שייעדר באשדוד הוא דן ביטון המורחק, אותו זכר לצהוב הכפול מול הירוקים במחזור האחרון.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

בחלק ההתקפי, נראה כי פיליפ קנזביץ׳ המאכזב יסופסל ובמקומו יעלה בנצי מושל לצידו של רומן אבראן, כשבחוד יהיה זה יוסיפ איבנצ׳יץ שיערוך בכורה בהרכב. דודו ביטון, עמראן אלקרינאוי ודין דוד מחוץ לסגל.

בינתיים, גדי קינדה אמנם חזר לאימונים מלאים, אך עדיין לא יהיה כשיר למשחק בשבת.

לקראת ב"ש אמר מילבסקי: "כל משחק הוא לא קל, אם אתה לא עובד ועושה את המאה אחוז שלך על המגרש, אז כל משחק יהיה קשה עבורך.

השחקנים שלי יגיעו לעשות הכל כדי לבוא מוכנים ולעשות את המקסימום כדי להוציא תוצאה טובה. נכון שלא עשינו דברים טובים במשחק הקודם, אבל אנחנו ננסה לשפר לפחות חלק במשחק נגד באר שבע. אם לא ננצח, לא נוכל להיות תחרותיים בליגה הזאת".

עוד הוסיף המקדוני: "שמעתי על השינויים של באר שבע, אבל כל משחק הוא שונה, זאת אומרת שאנחנו מוכנים לשחק את המשחק שלנו ואנחנו נהיה מרוכזים בעצמנו. אם לא נאמין שיהיה בסדר, לא יהיה בסדר".

על גדי קינדה שחזר לאימונים עם יתר הקבוצה אך לא יכלל בסגל למחר״אני שמח שגדי חזר להתאמן איתנו, נראה באימונים הקרובים איך הוא יהיה ואז לפי זה נחליט. אנחנו נרצה לשתף אותו בצורה כזו שנוכל להשתמש בו לכל העונה".

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדודצילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

רייכרט עצמו התייחס למשחק מחר ולהזדמנות להוכיח את עצמו מחדש במשחק מסוג זה: ״כולם יודעים שמשחק נגד באר שבע זה משחק עם המון חשיפה אבל אני פחות מסתכל על עצמי במשחק הזה, אלא על הקבוצה כולה.

אנחנו נגיע מוכנים ונעשה הכל כדי להוציא נקודות במשחק הזה, אנחנו לא הולכים לוותר על שום משחק. עם כל הכבוד לבאר שבע, ואנחנו נותנים להם הרבה כבוד, אני לא ממש מסתכל עליהם כרגע.

הם עברו מה שהם עברו בחלון ההעברות ואנחנו עוברים את מה שאנחנו עוברים, אז אנחנו מסתכלים על עצמנו כדי להיות מוכנים ולעשות את העבודה שלנו.

אני חושב שנגד מכבי חיפה הראנו כמה דברים טובים, היו לנו כמה הזדמנויות שיכלו להיגמר אחרת, אבל הפקנו לקחים בתור קבוצה ואנחנו מגיעים מוכנים למשחק".

ההשתלבות שלו בקבוצה"אשדוד זאת חממה לכל שחקן שמגיע לפה, זה בית חם. השתלבתי פה מצוין מכל הבחינות ואני מתחיל להיכנס לכושר משחק, מחכה להזדמנות שלי וכשאקבל אותה, אני רוצה להוכיח על המגרש".

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

המספרים מספרים
*הפועל באר שבע פתחה גם את העונה הקודמת עם שני משחקים ללא ניצחון (נקודה אחת בלבד לעומת שתיים העונה) אך ניצחה במחזור השלישי. רצף של שלושה משחקים ללא ניצחון בפתיחת עונה? זה קרה לה לאחרונה ב-2012/13, אז השיגה ניצחון בכורה רק במחזור החמישי.

*
מ.ס. אשדוד לא ניצחה את הפועל באר שבע במסגרת הליגה מאז ה-0:2 הביתי ב-26 בנובמבר 2011. בן בוטבול ואפה אמברוז כבשו את השערים.

*
מאז נערכו בין הקבוצות עוד 12 משחקים בליגת העל, כשבאר שבע ניצחה בתשעה ועוד שלושה הסתיימו בתיקו.

*
קצת נוסטלגיה: 25 שנה, פחות חודש, חלפו מאז המפגש הראשון בין הקבוצות בליגת העל. המארחת, אז עדיין עירוני אשדוד, נכנעה לפנדל של ויקטור מורוז (43) והפסידה 1:0 ב-16 באוקטובר 1993.'.'.

הרכב משוער אשדוד: יואב ג׳ראפי, טום בן זקן, ניר ברדע, עמית ביטון, קרלו ברוסיץ׳, אביב סולומון, בן רייכרט (לאונרד אווסו), יובל יעקובוביץ׳, רומן אבראן, בנצי מושל ויוסיפ איבנצ׳יץ.

הרכב משוער ב"ש: אריאל הרוש; בן ביטון, שיר צדק, מתן אוחיון, ז'וליין סטו (מיהאי קורהוט); ג'ון אוגו, מרוואן קבהא (אריק סאבו), חנן ממן; נייג'ל האסלביינק, מאור מליקסון, עדן בן בסט.