!--{12680347253322}--

מועדון ווטרנים

כל מי שעבר או נקלע ביום שלישי השבוע, למועדון הווטרנים ברובע ו' ,שפשף את עיניו בתדהמה. במועדון הווטרנים (המופעל ע"י מנהל הרווחה בעירייה) נפגשים בעיקר לפעילות חברתית ולחוגים בתחום היצירה והאומנויות,"בוגרי" מלחמת העולם השנייה שהתיישבו בעירנו. כך זה פועל שנים. בניחותא וברוגע. השבוע, בעקבות יוזמת הרשות העירונית לספורט אחזה בחברי המועדון תזזית. כחלק מהפרויקט לעידוד הפעילות הגופנית, ההולך ומתרחב, החלו גם 18 חברי המועדון בחוג התעמלות לאוכלוסיה הבוגרת. ומי שעבר במקום, ראה את המדריכה מטעם הרשות העירונית לספורט אניה, מניעה, "מזיזה" ומקפיצה את המשתתפים. והם נענים לה בשמחה ובהתלהבות. וכשקיים הצורך לפעילות גופנית, יש "קופצים" תרתי משמע, וזה כמובן שניתן בחינם ע"י רשות הספורט, יש לצפות לעוד ועוד מצטרפים לפעילויות רבות נוספות המתקיימות ברחבי העיר.

 

 

 

שחייה

יעקב תומרקין מאגודת מכבי אשדוד בשחייה, הנתמכת ופועלת בתיאום עם הרשות העירונית לספורט באשדוד, זכה השבוע למענק עידוד צנוע בסך 200 ₪, כהוקרה על השיגו, וכצעד ראשון במתווה כולל לסיוע מתמשך, עליו יוחלט בקרוב. בין שלל השגיו של תומרקין ניתן למנות:

*אלוף ישראל לבוגרים בסגנון 100 מ' + 200 מ' מעורב אישי כולל 2 שיאים ישראלים.

* שיא ישראלי ב- 100 מ' סגנון גב (שיפר את שיאו של השחיין המצטיין איתן אורבך)

*באליפות בינלאומית שנערכה לאחרונה בפורטוגל, זכה בתואר "השחיין המצטיין".

ומעל לכל, תומרקין הוכרז ע"י הוועד האולימפי הישראלי ואיגוד השחייה הלאומי כ"תקווה אולימפית". במדד משוקלל של הזמנים אותם השיג במשחי 100 ו- 200 מ', מעורב אישי ובסגנונות אחרים בהם הוא מצטיין, נמצא שהוא כרגע,במקום החמישי בעולם. כבר עתה, הוזמן יעקב תומרקין, לתחרות שחייה יוקרתית שתתקיים בסינגפור בחודש אוקטובר הקרוב. תומרקין הינו הישראלי היחיד שהוזמן לתחרות זאת. במהלך הטקס הודיע מר משה בוטראשווילי: "זהו כבוד גדול לעיר, שבן אשדוד זוכה להישגים בקנה מידה בינלאומי. נעשה כל מאמץ במסגרת אפשרויותינו, להמשיך ולסייע לשחיין לממש את מטרתו שהיא השתתפות באולימפיאדת לונדון 2012". בהקשר זה יצוין, כי רשות הספורט בודקת את האפשרות לממן הוצאות שונות של תומרקין ולהקל עליו כלכלית. זאת, כדי לאפשר לו להתרכז באימונים "בראש שקט" לקראת האולימפיאדה בלונדון.

 

 

 

בדמינטון
שני ניצחונות חשובים לקבוצות של מכבי אשדוד במשחקי ליגה. בליגה הלאומית מכבי אשדוד ב' ניצחה את אקדמיה חצור ו' בתוצאה 5-1 במשחק חוץ. בזכות הניצחון מכבי אשדוד ב' יצאה מתחתית הטבלה ומדורגת במקום השישי. שלושת השחקנים של אשדוד, גדי מוזס, אמיר מוזס ואהל וידמן ניצחו במשחקי היחידים. בנשים, עדי רודינסקי אחרי קרב מרתק הפסידה במשחק היחידות. האשדודים ניצחו בשני משחקי הזוגות- אמיר מוזס ואחל וידמן בזוגות גברים וגדי מוזס ועדי רודינסקי בזוגות מעורבים. בנוסף, מכבי אשדוד ד' עלתה למקום הראשון במחוז ג' של הליגה הארצית. במשחק בית האשדודים ניצחו את מכבי ראשל''צ 3 בתוצאה 5-1. מתן רודינסקי, יעקב פרלוב וטל דוק ניצחו במשחקי היחידים. ימית אזגורי הפסידה במשחק יחידות. טל דוק ויעקב פרלוב ממשיכים להצליח בתור זוג וניצחו במשחק זוגות גברים. רודינסקי וימית אזגורי ניצחו במשחק זוגות מעורבים.

 


 

רשות הספורט סוגרת את הברז לכדורסל
הרשות העירונית לספורט ועיריית אשדוד החליטו לאשרר החלטת מועצה מלפני 12 שנה לפיה הרשות תתקצב רק קבוצת בוגרים אחת בכל ענף. החלטה זו מומשה למעשה רק לגבי הכדורגל ובעקבותיה איחדו את עירוני והפועל לקבוצת מ.ס אשדוד. עכשיו זה יקרה גם בכדורסל כאשר כל התקציב לקבוצות הבוגרות יופנה למכבי אשדוד נשים אשר משחקת בליגת העל ולקבוצת מכבי אשדוד בוגרים המשחקת בצמרת הליגה הלאומית. הנפגעות הישירות מההחלטה הן חמש קבוצות הבוגרים של בית"ר, אליצור והפועל המשחקות בליגה הארצית, א' וב'. ניסים דוק, סגן מנהל הרשות העירונית לספורט האחראי על הכספים ברשות מסנגר על ההחלטה. דוק: "מה שנעשה בכדורגל ייעשה עכשיו גם בכדורסל וזה נכון לכל ענף. נתמוך תקציבית בקבוצה בוגרת אחת בכל ענף זה נכון לא רק לכדורסל אלא גם לכדוריד ולכדורעף". לדבריו מדובר בביצוע מאוחר של החלטת מועצת העיר משנת 98' שיושמה בעבר לגבי הכדורגל אך לא לגבי הכדורסל. דוק: "עד היום לא אכפו את החלטת המועצה הנ"ל אבל עירייה רשאית להחליט על עיגון משאבים גורף ברמה העירונית. כשהתחלפה הנהלת העיר והסבנו לתמת ליבה שיש החלטת מועצה בנדון והסברנו שאין סיבה לזרוק כסף על 8 קבוצות הוחלט לבצע ההחלטה. כך נעשה גם ברעננה וגם בהרצלייה. התקציב שיועד לקבוצות בוגרות המשחקות בליגות נמוכות יועבר לפול תקציבי שיחולק בין מחלקות הנוער של כל האגודות בעיר על פי הקריטריונים הקיימים".  אייל ממן, יו"ר בית"ר אשדוד תוקף קשות את ההחלטה: "לבית"ר יש איזה 10 קבוצות רשומות, לאליצור 8, להפועל 6-7 קבוצות ולמכבי אשדוד בקושי 4 קבוצות. לפני החלטה תקדימית כזאת היו צריכים לשמוע ולהתייעץ עם שאר האגודות שאצלן פעילים מרבית הילדים והנערים בעיר. בקבוצות הבוגרות של האגודות שלנו פעילים כ-100 שחקנים שייפגעו כי קבוצותיהן ייסגרו. משלמי המיסים באשדוד כולל 100 השחקנים הנ"ל יממנו במיסי הארנונה את השחקניות והשחקנים הזרים ואת השחקנים שבאים מחוץ לאשדוד במקום לממן את בני העיר החיים בה". ארז אלחרר מעמותת הפועל אשדוד תקף את ההחלטה מזווית אחרת: "כיום ישנם כ-1000 שחקנים פעילים, אולי 5 מתוכם יגיעו לליגה הלאומית. היכן הם ישחקו אחרי שיגיעו לגיל 18 אחרי שהתאמנו כל החיים? בגלל שהם לא ברמה הנדרשת לליגה לאומית או לליגת העל לא מגיע להם להתחרות בליגה תחרותית? איפה הם ישחקו? רק בשבת עם חברים במגרשים פתוחים מורן רוט למשל, האשדודי שמככב בליגת העל, פרץ דווקא בבארי מהליגה הארצית".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה