המאבק על העליון4 מחזורים נשארו עד לתום העונה הסדירה ותחילת הפלייאוף. 4 מחזורים ששווים 12 נקודות בפוטנציה. אשדוד במקום השישי בטבלה עם37 נק' מרחק של 2 נק' מב"ש במקום השביעי עם 35. בכתבה הבאה ניתחנו מה נשאר לאשדוד וליריבותיה על הכרטיס לפלייאוף, יחד עם הימור מערכת

 

 

עכשיו מבינים כנראה כולם כמה הניצחונות על ב"ש ונתניה היו ניצחונות חשובים. אשדוד נמצאת במקום השישי בגלל אותם שני משחקים שנתנו לה פער מיריבותיה העיקריות שהן נתניה וב"ש. עד תום העונה נשארו עוד ארבעה מחזורים. מתוכם תשחק אשדוד פעמיים בבית ופעמיים בחוץ. (נצרת, סכנין בחוץ, מכבי ת"א והפועל פ"ת בבית). על פי התחזיות בקבוצה, 44- 45 נקודות אמורות להספיק כדי לקחת את הכרטיס לפלייאוף העליון. באשדוד בונים על המחזור הקרוב מול נצרת ועל המחזור האחרון בבית מול הפועל פ"ת (בתקווה שתבטיח את הישארותה עד אז) כשני משחקים שאמורים להעניק 6 נק'. המשחקים "הקשים" יותר הם אלה נגד מכבי ת"א בבית ובני סכנין בחוץ. מכבי תגיע לאשדוד במחזור הבא (28), שכמו שזה נראה כרגע הסיכוי למקום השני הוא אפסי. מכבי בעצם רוצה להבטיח את המקום השלישי וכך לארח את מכבי חיפה בסיבוב השלישי. חשוב לזכור שגם מכבי ת"א וגם אשדוד יגיעו למפגש בינהם לאחר משחקי הגביע באמצע השבוע. אם אשדוד תרצה יותר, מכבי לא "תתאבד" על המשחק הזה.

 

 

 

תורת הסיכויים

היריבות העיקריות של אשדוד על הכרטיס השישי (בהנחה שבית"ר תסיים חמישית או רביעית) הן הפועל ב"ש, מכבי נתניה ומכבי פ"ת. בסיטואציה מסוימת, היכולת הטובה של בית"ר יחד עם חיבור שני ניצחונות של אשדוד יכולים לסבך פתאום דווקא את בני יהודה שנמצאת בכושר לא טוב. הפער בין אשדוד במקום השישי לבין מכבי פ"ת במקום התשיעי הוא 4 נק', כלומר משחק וחצי. הפער בין אשדוד לב"ש הוא כאמור רק שתי נקודות. לקחנו את לוח המשחקים של הקבוצות ועברנו מחזור מחזור בשביל לנסות לתת תחזית איפה תסיים אשדוד בתום המחזור ה-30.

 

 

מחזור 27

אח"י נצרת- מ.ס אשדוד

מכבי ת"א- מכבי נתניה

הפועל פ"ת- הפועל ב"ש

בני יהודה- מכבי פ"ת

הפועל רעננה- בית"ר ירושלים

תחזית: אשדוד מנצחת בנצרת, מכבי ת"א ונתניה נאבקות אחת בשנייה ומסיימות בתיקו, הפועל ב"ש לא תלקק דבש מול פ"ת באורווה ובמקסימום תוציא תיקו. בני יהודה ומכבי פ"ת ייאבקו בינהם ואם אשדוד מנצחת בנצרת תיקו ביו בני יהודה ומכבי פ"ת בהחלט ישרת את אשדוד. בית"ר לא תתקשה מול רעננה ותפתח פער על יריבותיה.

הטבלה לאחר מחזור 27:

4. בית"ר ירושלים- 42 נק'

5. בני יהודה- 41 נק'

6. מ.ס אשדוד- 40

7. הפועל ב"ש- 36 נק'

8. מכבי נתניה 35 נק'

9. מכבי פ"ת- 34 נק'.

סוג של סטאטוס קוו בטבלה, למעט בית"ר שעוברת את בני יהודה ומבטיחה בעצם את השתתפותה בפלייאוף העליון. אשדוד מתרחקת קצת מיריבותיה לכרטיס השישי.

 

 

 

מחזור 28

מ.ס אשדוד- מכבי ת"א

בית"ר ירושלים- אח"י נצרת

מכבי נתניה- בני סכנין

מכבי פ"ת- הפועל חיפה

הפועל ב"ש- בני יהודה

תחזית: אשדוד תתקשה בבית מול מכבי ת"א ותוציא נקודה. בני יהודה תמשיך את המשבר ותפסיד בב"ש. בית"ר תפרק את נצרת, נתניה תנצל את זה שסכנין הבטיחה את מקומה בפלייאוף האמצעי ובעצם סיימה את העונה. מכבי פ"ת תנצח את הפועל חיפה.

הטבלה לאחר המחזור ה- 28

4. בית"ר ירושלים 45 נק'

5. בני יהודה 41 נק'

6. מ.ס אשדוד 41 נק'

7. הפועל ב"ש 39 נק'

8. מכבי נתניה 38 נק'

9. מכבי פ"ת 37  נק'

ניצחון של אשדוד על מכבי ת"א בבית יעלה אותה למקום החמישי בטבלה וחשוב מכך יבטיח לה כמעט בוודאות את הפלייאוף העליון. ניצחון על הקבוצה של נמני ואשדוד תהיה תלויה רק בעצמה (תצטרך לנצח את פ"ת במחזור האחרון באשדוד).

 

 

מחזור 29

בני סכנין- מ.ס אשדוד

הפועל חיפה- הפועל ב"ש

הפועל פ"ת- מכבי נתניה

בני יהודה- מכבי חיפה

הפועל ר"ג- בית"ר ירושלים

הפועל עכו- מכבי פ"ת

תחזית: ניצחון של אשדוד על סכנין שכבר גמרה את העונה ולא ממש תבוא בשביל לשבור רגליים. הפועל חיפה תנצח את ב"ש בבית. הפועל פ"ת תנצח את נתניה ותבטיח ככל הנראה את הישארותה בליגה. בני יהודה לא תוכל לעשות כלום מול האלופה שבדרך, הפועל ר"ג תנצח את בית"ר בוינטר ועכו ומכבי פ"ת יסיימו בתיקו.

הטבלה לאחר המחזור ה- 29

4. בית"ר ירושלים 45 נק'

5. מ.ס אשדוד 44 נק'

6. בני יהודה 41 נק'

7. הפועל ב"ש 39 נק'

8. מכבי פ"ת 38 נק'

9. מכבי נתניה 38 נק'

אשדוד מבטיחה את הכרטיס שלה לפלייאוף העליון ועכשיו נותר לה רק לראות באיזה מקום תסיים, נתון שיכול להשפיע על שיבוץ המשחקים בסיבוב השלישי.

 

 

מחזור 30

מ.ס אשדוד- הפועל פ"ת

בית"ר ירושלים- מכבי ת"א

מכבי נתניה- בני יהודה

מכבי פ"ת- הפועל רעננה

הפועל ב"ש- הפועל עכו

תחזית: אשדוד מנצחת, בהנחה שפ"ת נשארה בליגה. בית"ר ומכבי משוחררות מלחצים יסיימו בתיקו בינהם, נתניה ובני יהודה ייאבקו בינהם על הכרטיס לפלייאוף העליון שלביתיות של נתניה יהיה משקל. מכבי פ"ת תנצח את רעננה החלשה וב"ש את עכו.

הטבלה לאחר המחזור ה-30

4. מ.ס אשדוד- 47 נק'

5. בית"ר ירושלים 46 נק'

6. הפועל ב"ש 42 נק'

7. בני יהודה 41 נק'

8. מכבי נתניה 41 נק'

9. מכבי פ"ת 41 נק'

אשדוד מסיימת במקום הרביעי ומקבלת כצ'ופר את הפועל ת"א בבית. ב"ש נכנסת בדקה ה-90 לפלייאוף העליון ובני יהודה שנכנסה לכושר רע בדיוק בזמן הלא נכון מוצאת עצמה בפלייאוף האמצעי.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה