שינוי סדרי עולם באגודות הכדורסל בעיר
!--{12692804000711}--

עיריית אשדוד החליטה ליישם תוכנית אב מלפני 11 שנים לפיה תממן רק קבוצת כדורסל אחת. המרוויחה: מכבי אשדוד, שתייצג את העיר בליגה הבכירה. בבית"ר, הפועל ואליצור כועסים: "מחסלים את הענף". יו"ר רשות הספורט: "שיילכו לביהמ"ש"

 

 

 

מועצת עיריית אשדוד אישרה באחרונה כי תממן מכספי התמיכות רק קבוצת כדורסל אחת בעיר - מכבי אשדוד. שאר הקבוצות הבוגרות ייאלצו לחפש לעצמן מקורות מימון חלופיים. המטרה היא להעמיד קבוצה איכותית מובילה אחת שתייצג את העיר בליגה הבכירה. עם זאת, המהלך מעורר זעם רב בקרב בעלי הקבוצות האחרות והם מאיימים להגיש עתירה לבית המשפט בנושא. הרעיון נולד לפני 11 שנה, בשנת 1999, במוחו הקודח של מי שהיה אז הממונה על הספורט בעירייה, ג'קי בןו זקן הוא הגה את תוכנית האב למחלקת הספורט לפיה העירייה תממן קבוצה אחת בכל ענף ספורט, וכך היה למעט בכדורסל. במהלך השנים לא יושמה התוכנית בענף, לטענת גורמים בעירייה, משום שפטרונים פולטים של האגודות טרפדו את הרעיון. לפני מספר ימים התכנסה ועדה מקצועית עירונית, המורכבת מנציגים של ענפי הספורט בעיר, בכדי להודיע לראשי הקבוצות על ההחלטה. מנכ"ל אגודת בית"ר אשדוד, אייל ממן, אמר כי קיום בפועל של ההחלטות הישנות יביא לסגירת הקבוצות. "אנחנו משלמים על אולם והסעות ורישום באיגוד הכדורסל ובקושי רב מכסים את העלויות", הלין ממן.

 

 

"התקציב העירוני עמד על אלפי שקלים בודדים לליגה ב' ועל כ־ 20 אלף שקל לליגה א'. רק הרעיון שמי שלא במכבי לא יתוקצב הוא שערורייתי בעיניי". לדבריו, בעלי האגודות לא יאפשרו מונופול בעיר: "אולי צריך להעדיף קבוצה ברמה גבוהה יותר אבל בטח לא לבטל את קיומן של הקבוצות האחרות". גם מנכ"ל אליצור אשדוד, ניסים אטרקצ'י, זועם ואף שוקל להגיש עתירה נגד רשות הספורט. "העניין הרבה יותר חמור", אמר. "למעשה מחזירים את הענף שנות דור אחורה". לדבריו, הם לא יהססו להפגין בכדי לבטל את רוע הגזרה. יש לציין כי בעבר, כשיושמה ההמלצה על קבוצות הכדורגל, למשל, אוחדו קבוצות עירוני והפועל למ.ס אשדוד. גם הפועל ומכבי בכדורסל אוחדו לבני אשדוד, אך התפרקו כעבור כמה שנים. בעקבות זאת החלו לצוץ בענף קבוצות כאליצור, הפועל ובית"ר. לדברי יו"ר רשות הספורט, מיקי רוזנברג, נוצר כאוס בענף והוא ה"ברווזון המכוער" כיוון שלטעמו כל בתי הספר לכדורסל צצים על בסיס כלכלי ולא הישגי, להוציא את אליצור אשדוד. "אני מייעץ לכל מי שנעשה לו עוול שיילך לבית המשפט", אמר רוזנברג. "המהות היא לפתח את הענף ולאחד את הכוחות ולהתעלם מהחישוב האישי. יש כוונה לפתוח מגמות כדורסל בבתי הספר ולפתוח בית ספר עירוני לכדורסל. כששחקן נוער יסיים הוא יחליט מה טוב לו ואיפה הוא רוצה לשחק". כזכור לפני כחודש אמר לנו בראיון מחזיק תיק הספורט בעירייה משה בוטראשוולי שבכוונתו לעשות שינוי בכל הקשור לאגודות הכדורסל בעיר, כך נשמע מחזיק תיק הספורט לפני כחודש: "כל מי שעוסק באגודות כאלה ואחרות בעצם עושה כסף, אין בושה בלעשות כסף, אבל הם לא באים בשם הספורט. אני אגיד לך בצורה אמתית, הם רוצים מאיתנו אולם ותקציב, אנחנו חושבים שבשביל שהעיר הזאת תגיע להישגיים גם בכדורסל, אנחנו נקים בית ספר לכדורסל מטעם רשות הספורט, אנחנו נמנה מאמנים והכול יהיה תחת הפיקוח שלנו".

 

 

"אני לא מפרק אף אחת. אבל אני לא חייב לתת להם תקציב. המדינה קובעת בחוק שלכל עמותת ספורט אנחנו כרשות מחויבים לתת להם אולם ומתקן, נחלק את השעות, כסף אני לא חייב לתת להם, מקום הם יקבלו על פי חוק, כסף לא. אנחנו נעשה סדר גם בנושא זה. ניתן עדיפות למי שמגיע לו". מיקי רוזנברג אמר אז באותו ראיון: "חשוב לזכור שבתקופת הכדורגל שעשו איחוד, זה השתלם לשתי הקבוצות, כי שתיהם היו בצרות. היום בכדורסל כולם מרווחים ואף אחד לא בצרות ולכן זה קשה יותר".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה