הרמת משקולות

6 שיאים נשברו באליפות ישראל בהרמת משקולות באשדוד. האליפות הופקה תוך שיתוף פעולה של הרשות העירונית לספורט באשדוד והאיגוד הארצי להרמת משקולות. סבטלנה קופמן ממועדון אורט ימי באשדוד שברה ארבעה מששת השיאים: שלושה שיאים לגילאי 23 ושיא לבוגרות בקטגוריה עד 75 ק"ג.סבטלנה הניפה: 79 ק"ג, דחקה 101 ק"ג ובקרב 2 השיגה תוצאה של 180 ק"ג. מרינה אוכמן מאס"א ת"א שברה שני שיאי ישראל כאשר הניפה 90 ק"ג, דחקה 106 ק"ג בקטג' עד 69 ק"ג. בנוסף נשברו שני שיאי קדטים על ידי ערדאת סולתן מהפועל פרדיס בקטג' עד 94 ק"ג כאשר הניף 120 ק"ג, דחק 137 ק"ג ובקרב 2 קבע 257 ק"ג. הסיפור המעניין של האליפות היה השתתפותו של המרים הבינלאומי מאוקראינה, אנטולי מישקין, שהגיע ארצה בעקבות אשתו המרימה מרינה אוכמן. מישקין המתחרה בקטג' עד 85 ק"ג טרם קיבל אזרחות והשתתף כזר. מישקין זכה בעבר באליפות אירופה וסיים שמיני באולימפיאדת אתונה. בתחרות זכה בקרב 2 בתוצאה של 365 ק"ג. הישראלי שסיים במקום הראשון בקרב הישראלים היה ולדימיר ציביקין מאשדוד שקבע רק 310 ק"ג. כלומר, 55 ק"ג  פחות. אשדוד אירחה בתחרות את מנהל רשות הספורט ד"ר אורי שפר, ואורי חרל"פ אחראי על הספורט ההישגי במינהל הספורט. את הגביעים והמדליות חילקו לאלופים מטעם העיר אשדוד-מ"מ ראש העיר בוריס גיטרמן, מנהל רשות הספורט מיקי רוזנברג. ומטעם איגוד הרמת המשקולות- יו"ר האיגוד אלי סדרס ומנכ"ל האיגוד.

 

 

 

כדוריד

אושר כהן, רק בת 13 ושחקנית בקבוצת הנשים של הפועל אשדוד. אושר כהן, בתו של שחקן העבר הגדול ,שלום כהן, ממשיכה את המורשת של אביה כשחקנית מפתח בענף הכדור יד המתפתח בארץ. לאחר שאביה נחשב לעמוד התווך של נבחרת ישראל והפועל ראשון לציון, בתו אושר בת 13.5 בלבד לא נשארת הרבה מאחור וכבר הספיקה לעשות די הרבה ביחס לגילה והעתיד עוד לפניה. היא החלה לשחק בגיל 11 וכבר לאחר שנה ראשי הכדור יד בארץ הבחינו בכישרון וצירפו אותה לנבחרת הצעירות של ישראל כשהיא בת 12 בלבד. במקביל, היא משחקת בליגה לנערים של כיתות ח' בנים של הפועל אשדוד ולמרות היותה בת היא מתמודדת שווה בשווה עם הרמה והפיזיות של הבנים שמשחקים מולה ואף מתעלה מעליהם. בנוסף היא משחקת בליגה לנערות שהגיל הממוצע הוא 15 ואף בליגת העל לנשים בכדור יד. עובדה זו אף  עוררה פרובוקציה קטנה אשר עלתה כנושא בוער בתוכנית הספורט "יציע העיתונות" כשהוזכרה כשחקנית הכי צעירה ששיחקה אי פעם בליגה לנשים בכדור יד. נישאר בכדוריד: קבוצת הבוגרים השנייה של הפועל אשדוד המשחקת בליגה הארצית בכדוריד במחוז דרום גברה אמש במשחק חוץ על הפועל ערד בתוצאה 27-35 תוך תצוגת כדוריד מרהיבה של כל שחקני הקבוצה. כבר בתחילת המשחק הראתה קבוצתו של המאמן הלל טרבלסי מי בעלת הבית במגרש ועלתה ליתרון כבר לאחר 12 דקות של 8-2 מאמן הקבוצה היריבה לקח פסק זמן שלא עזר הרבה כשעד לסיום המחצית התוצאה הלכה וגדלה  ל- 20-9 לזכות אשדוד. את המחצית השנייה פתחה הקבוצה מערד בסערה וכבשה 4 שערים ללא מענה, פסק זמן שלקח הלל טרבלסי החזירה את קבוצתו לתבנית המשחק מהמחצית הראשונה שכל כך הצליחה ועד לסיום המשחק לא הוטל בספק ניצחונה של אשדוד. בסיום: 35-27. המצטיינים באשדוד: השוער יוסי הרוש ושחקני הקבוצה שחר בודיק בן ה- 17, אור שפרן ואוהד פנסו. קבוצה זו נבנתה מתוך מטרה לתת לשחקני הבית  הותיקים בית חם להמשך פעילות באגודה ולתת אפשרות לחיילים ולשחקנים צעירים אפשרות להתחשל ולעבור בשלב מאוחר יותר לקבוצה הראשונה המשחקת בליגה הלאומית.

 

כדורסל
ביום חמישי התקיים משחק גומלין, דרבי טעון, בקרב על הישרדות בליגה הארצית לנוער בכדורסל, כאשר המנצחת מגדילה את סיכויי ההישארות. לפני המשחק: הפועל מדורגת במקום ה-11 (24 נק' ומשחק חסר), אליצור במקום ה-10 (24 נק') .המשחק החל צמוד ובתום הרבע הראשון התוצאה הייתה שוויון 18. ברבע השני שחקני אליצור הרבו לקלוע מבחוץ והצליחו לברוח ל 42:25 במחצית. את המחצית השנייה פתחו שחקני הפועל בסערה ובמשחק הגנה משובח שיתקו את שחקני אליצור והצליחו לצמצם את ההפרש ל-8 בלבד עם תום הרבע השלישי הייתה התוצאה 50:42. ברבע האחרון המשיכו שחקני הפועל את היכולת המצוינת עד לשיווין 59 ומשם לא הותירו סיכוי ליריב עד לסיום והשלימו מהפך ו"נקמה ספורטיבית" גמול למשחק הקודם בין הקבוצות, הפועל מנצחת: 71:75 והקבוצות מחליפות מקומות בטבלה: אליצור במקום ה-11 המקום בו "הולכים למבחנים". להפועל: דניאל דוחון 29 נק', אבי בן דוד - 14 נק', תום ניסן ועומרי עזריאל 10 נק' כ"א.  לאליצור: יוני רבא - 19 נק', דוד בן דוד - 13 נק'.  

 

 

 

פעילות גופנית בבי"ס רתמים

המודעות לפעילות גופנית כאורח חיים בריא מתחילה בגיל צעיר. בהתאם, החלה הרשות העירונית לספורט בשיתוף קופ"ח "לאומית", בסדרת מפגשים בין כתלי בתי הספר. ד"ר טובין רופא מרחבי מטעם קופ"ח לאומית הדגיש במפגש עם צוות מורי ביה"ס רתמים שפעילות גופנית היא הדבר החשוב ביותר שיכול אדם לעשות כדי להאריך את תוחלת החיים. צוות מורי ביה"ס רתמים, היה הראשון, בסדרת מפגשים והרצאות בתחום התזונה הנכונה והפעילות הגופנית. המפגשים מאורגנים ע"י הרשות העירונית לספורט ומבוצעים ע"י צוותים רפואיים מקצועיים מטעם קופ"ח לאומית. בבסיס הפרויקט רחב ההיקף, אותו החלה הרשות לספורט ומופעל במספר אופנים ברחבי העיר, עומד נושא הרחבת המודעות. מודעות לפעילות ספורטיבית כאורח חיים בריא, וגם כמאמר הסלוגן הנבחר: פעילות גופנית היא התרופה הטבעית. קופת חולים לאומית תרמה לפרויקט 20 מפגשים עם צוותי מורים ועם תלמידי כיתות ה-ו בבתי הספר היסודיים. למפגש הראשון הגיעו מטעם קופ"ח לאומית: ציונה אליאס- מנהלת מרחב אשדוד, ד"ר ישראל הדרי רופא ראשי מחוז הדרום, ד"ר רסין טובין רופא מרחבי העובד בבי"ח איכילוב, תמי קידר מנהלת תחום בריאות בקופה, אולג לאיקינד אח מרחבי ונציגי העירייה: מלכה שמעוני מנהלת יחידת הבריאות ואסתי בוחניק- גנץ נציגת רשות הספורט. פתחה את המפגש, שבו נכח צוות מורי ביה"ס רתמים, המנהלת שוש בן-שמעון. ד"ר טובין התמקד בדבריו על חשיבותם של הקניית הרגלי אכילה נכונים כבר מגיל צעיר. הוא הסביר שתזונה נכונה אינה הכול. חשוב גם להקדיש כ- 30-40 דקות ביום 3-4 פעמים בשבוע, לפעילות גופנית. פעילות בהיקף כזה, תביא לשריפת 2000 קלוריות מיותרות. ד"ר הדרי הרופא המחוזי הראשי, העשיר את הצוות החינוכי בהיבטים נוספים, וביניהם דרכי יצירת קשב והתמודדות עם גירויים סביבתיים. מנהלת ביה"ס הודיעה שצוות המורים ייתן את הדעת ויפעל להטמעת חשיבות הפעילות הגופנית בתודעת התלמידים. המטרה הינה לשלב פעילות גופנית כחלק משגרת חייהם של התלמידים. מרשות הספורט נמסר, כי גם קופ"ח "מכבי" הודיעה על השתלבותה בפרויקט באורח דומה. בתי הספר אופק, שקד ומקיף ח' הם הבאים בתור ברשימת המפגשים עם נציגי קופות החולים.

 

 

 

אליפות אשדוד בגלישת קייט

לאחר כחודשיים של "תקופת המתנה" הגיעו הגלים המתאימים והרוח הנכונה ונערכה: אליפות אשדוד בקייט. סוף סוף, בחסדי שמיים, זכו מארגני אליפות אשדוד בגלישת קייט, לרוות נחת ולסיים תקופת המתנה ארוכה לרוח וגלים מתאימים. נציגי הרשות העירונית לספורט, המתינו בסבלנות לסיום "תקופת ההמתנה" ובשבת האחרונה, זכו מאות רבות של צופים נלהבים, לחזות בלהטוטי הגולשים בחוף הקשתות. לא ניתן לקיים תחרות מעין זאת, ללא תנאים מתאימים. נחוצים גלים בגובה וקצב מסוימים וכמובן,רוח מתאימה שתאפשר לגולשים להפגין את מיטב כישוריהם. וכשרק ביום רביעי האחרון התקבלה תחזית אופטימית, הוזעקו לשטח התחרות כ-40 ממיטב הגולשים. ביצועים וירטואוזים נראו באשדוד בפעם הראשונה. לאחר יום שלם של גלישה נערכו 4 מקצים שונים. להלן הזוכים וסכומי הפרסים הכספיים שהוענקו להם:

 

מקצה "פריסטייל"

מקום 1: אלי זרקא  -     אילת      2000 ₪  באדיבות רשות הספורט -אשדוד      

מקום 2:עופרי ארגוב – חדרה      1000 ₪  באדיבות אולמי טרויה

מקום 3: דוריס בס     - בת ים      1000 ₪  באדיבות מועדון "סרף האוס"

 

מקצה חובבים

מקום 1: שלומי אסרף – ת"א     1000 ₪  באדיבות מועדון "ווינד קלאב"

מקום 2:ניתאי רוטשילד-בית ינאי500  ₪    באדיבות מועדון "סרף האוס"

מקום3:אופיר בוקרא-שדה עוזיה 500  ₪    באדיבות קייט פיקס

 

 

מקצה גלים

מקום 1:לישי מילר- קיסריה      2000 ₪ באדיבות רשות הספורט-אשדוד

מקום 2:אלי זרקא-אילת            1000 ₪ באדיבות אולמי טרויה

מקום 3:ירון ברלב                   500   ₪ באדיבות מועדון "סרף האוס"

 

מקצה לגולשים אשדודים

מקום 1: קובי זינו                   1000 ₪  באדיבות "ווינד קלאב"

מקום 2: יאן אמבינדר              1000 ₪  באדיבות "ווינד קלאב"

מקום 3: אריאל זינו                500   ₪   באדיבות מועדון "סרף האוס"  

 

 

האליפות הופקה ע"י צוות רשות הספורט העירונית, שמימנה את ארגון האליפות והוסיפה סך של 4000 ₪ לפרסים הכספיים. מנהל התחרות יוסי ענטבי שניהל את התחרות במקצועיות רבה, יוזמתו להשרשת התחרות באשדוד מהווה התעניינות ברחבי הארץ והראיה שהגיעו משתתפים מכל הארץ. גורמים נוספים שהעניקו חסות לאירוע: אולמי "טרויה" ומועדוני הגלישה "ווינד קלאב", "סרף האוס" וקייט פיקס. שופטים: אדם שריקי, עירן מנור, חגית עוז ואיתן שלו. שופט ראשי: גל סמאורה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה