"הדברים תלויים בנו, אם יש  לנו סגל מלא אנחנו הכי טובים בליגה", הציטוט הזה שייך לעו"ד שי האוזמן מנהלה המקצועי של הקבוצה. באשדוד פוגשים הערב את נצרת עלית של אדריאן אוטר בתקווה לנצח הערב בבית ולעשות צעד בדרך להשגת המקום השני בליגה. אשדוד תלויה רק בעצמה וניצחון על נצרת עלית יחד עם ניצחון בשבוע הבא נגד הבקעה יבטיח לאשדוד את המקום השני בליגה.

 

הערב מול נצרת עלית הקבוצה של רוני צוקרמן צריכה לנצח ולקוות להפסד של חיפה נגד קריית אתא, מכיוון שזה לא יקרה כנראה, אשדוד תצטרך לנצח בשבוע הבא בבקעה. אבל לפני המשחק בבקעה באשדוד לא מקלים ראש ביריבה ומקווים שניצחון הערב מול נצרת עלית יהיה צעד ראשון בדרך. מבחינת הפצועים מיכאל בדלוב אמור להיות כשיר, יחד עם החזרה לכושר של ארז קוחנסקי וינעם אירם אמורה אשדוד לנצח ולא להתקשות בטח בבית מול נצרת עלית. טל דן שסובל מכוויה בקרסול אמור לשחק. מול נצרת העלית העמוקה בקו האחורי ובקו הקדמי החשיבות של טל דן ורמון קלמנטה תהיה חשובה מאד. מצד שני, גם העובדה שיניב כהן בכושר טוב תצריך שימת דגש מיוחדת מצד הגארדים של אשדוד.

 

 

 

"יש עוד סיטואציה שאשדוד תבטיח את המיקום שלה אם חיפה תפסיד לקריית אתא, אבל אנחנו תלוים רק בעצמנו וזה מצוין, אם אנחנו בריאים ועם סגל מלא, לדעתי אנחנו הקבוצה הכי טובה בליגה", אמר האוזמן. הערב מול נצרת עלית מתחילה הספרה לאחור לגבי המיקום בפלייאוף, בקבוצה מציינים שהם לא יילחצו גם אם הקבוצה לא תסיים בסוף במקום השני, אלא ברביעי (האופציות היחידות), ובקבוצה בטוחים ביכולתם לנצח כל קבוצה בבית ובחוץ. נותרו עוד 2 מחזורים עד לסיום העונה והקרב על הסגנות ויתרון הביתיות בפלייאוף נמצא בנקודת רתיחה. אנחנו מגישים לכם כאן תמונת מצב עדכנית ומספר תחזיות הגיוניות ומשוגעות לגבי הפוטו פיניש של סיום העונה.

 

 

מכבי אשדוד
מיקום: 3
מאזן: 15-9
משחקים שנותרו: נצרת עילית (ב) והבקעה (ח)
מאזן מול היריבות על המקום השני: +25 על יקנעם/מגידו, +6 על טבעון, -23 מול חיפה.

 

התחזית ההגיונית 1:
כל הקבוצות ינצחו לפחות משחק אחד (אשדוד את נצרת, יקנעם/מגידו את בארי, טבעון את כוכב יאיר/כפ"ס והפועל חיפה את קריית אתא). בסיטואציה הזאת הטבלה נשארת כמו שהיא נראית עכשיו.

2. מכבי אשדוד 16-10
3. הפועל יקנעם/מגידו 16-10
4. הפועל מרנין טבעון 16-10
5. הפועל חיפה 15-11

 

התחזית ההגיונית 2:
יקנעם/מגידו לה יש את סדר המשחקים הקל ביותר על הנייר מנצחת את שני המשחקים הנותרים (רמלה ובארי) בעוד שאר הקבוצות מפסידות לפחות במשחק אחד. בסיטואציה הזאת הטבלה תראה כך:
2. הפועל יקנעם/מגידו 17-9
3. מכבי אשדוד 16-10
4. הפועל מרנין טבעון 16-10
5. הפועל חיפה 15-11

 

התחזית הפחות הגיונית:
טבעון מצליחה לנצח בשני המשחקים שלה (בארי וכוכב יאיר/כפ"ס) בעוד האחרות מפסידות לפחות פעם אחת. בסיטואציה הזאת הדירוג יהיה כך:
2. הפועל מרנין טבעון 17-9
3. מכבי אשדוד 16-10
4. הפועל יקנעם/מגידו 16-10
5. הפועל חיפה: 15-11

 

התחזית המשוגעת:
הפועל חיפה מצליחה לגבור כבר ביום חמישי על הבקעה שהבטיחה את המקום הראשון במחזור שעבר וגם את קריית אתא היא מצליחה לנצח. טבעון לה יש יתרון בהפרשים מול חיפה מפסידה את שני המשחקים שלה ולמעשה מתבטל היתרון שלה על חיפה. אשדוד ויקנעם/מגידו מנצחות משחק אחד. במצב הזה לחיפה, אשדוד ויקנעם/מגידו מאזן זהה אבל האדומים מחיפה יסיימו במקום השני מכיוון שבמאזן המצטבר יש להם יתרון על פני אשדוד ויקנעם/מגידו.
2. הפועל חיפה 16-10
3. מכבי אשדוד 16-10
4. הפועל יקנעם/מגידו 16-10
5. הפועל מרנין טבעון 15-11

 
אופציה נוספת:
אשדוד תנצח את נצרת עילית במחזור הקרוב פשוט כי היא עדיפה עליה. במחזור הסיום יגיעו הדרומים לבקעה, שתרצה להרחיק את אשדוד מהצמרת עד כמה שאפשר. חניכיו של דרור כהן יעשו את העבודה, יוכיחו עליונות וינצחו ב-15 הפרש. הפועל יקנעם/מגידו תפסיד לרמלה שנמצאת בכושר מדהים, גם עקב האופוריה מהניצחון על טבעון וגם כי חניכיו של אוהד יתום חלשים בחוץ. במחזור האחרון תגיע למבצר הכבשה השחורה מבארי שתעשה חיים קשים לצפונים. ניצחון דחוק בשניות הסיום יעניק ליקנעם/מגידו יתרון ביתיות בפלייאוף והרבה אויר לנשימה. טבעון יוצאת לבארי שחייבת את הניצחון יותר מאי פעם, אך נמצאת בכושר ירוד. חניכיו של עופר רחימי כבר שכחו מתי לאחרונה הפסידו פעמיים ברצף העונה, ולא יפלו גם בדרום הרחוק. הניצחון הכפול יושלם בבית במחזור האחרון על כפר סבא/כוכב יאיר, וטבעון תוכל להסתכל למעלה. הפועל חיפה הוכיחה השבוע כי לא מגיע לה לעלות ליגה, לאחר שחטפה 40 הפרש מנועלת הטבלה. ברקוביץ' עייף, בראון נסגר היטב, והפסד לבקעה הוא רק שאלה של הפרש. גם המשחק באתא לא יהיה קל, אך האדומים ינצחו בחד ספרתי.

שלישי, 19:00, מקיף ח' רובע י"ג.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]