צילום אילוסטרציה

רגע לפני סיום העונה שעברה חיפשו בהפועל אדומים אשדוד ספונסר שיעזור להם פיננסית לקראת העונה הנוכחית בליגה א'.

איש העסקים אבשלום בן סימון, שתמך בקבוצה, הודיע שימשיך לתמוך אבל אין בכוונתו להגדיל באופן מהותי את הסיוע. באותו זמן ניסו בהפועל אדומים למצוא משקיע אחר משמעותי יותר והיו בקשר רציף עם איש העסקים רוני אלטמן, שביקש לתמוך במחלקת הנוער של האגודה.

עד לסוף העונה שעברה שימש אלטמן כאחד הספונסרים של הקבוצה הבוגרת, הוא תרם כמה עשרות אלפי שקלים בעונה הראשונה וכך גם בעונה השנייה והשלישית. מפה לשם ומהון להון הדיבור איתו היה שהוא יסייע גם לקבוצה הבוגרת והעניינים הגיעו לידי סיכום. אנשי הפועל אדומים חתמו איתו על הסכם למשך חמש השנים הקרובות, אלטמן יהיה הספונסר המרכזי והדומיננטי, כשהסכום הכספי נאמד ביותר מחצי מיליון שקל והיד עוד נטויה.

בתמורה יקבל הספונסר החדש פרסום על גבי החולצות, עליהן יפרסם את האפליקציה שפיתח בענייני בורסה ואופציות בינאריות ושהפכה לאקזיט עולמי. "אנחנו מרגישים שנפל לנו משקיע מהשמיים", אומרים בהפועל אדומים על צירופו של "שחקן הרכש" החדש.

התוצאה המידית: התקציב צמח באופן משמעותי ובעונה הבאה הפועל אדומים אשדוד לא תהיה עוד סתם קבוצה בליגה א' אלא גורם משמעותי בצמרת הליגה (זאת לפחות הכוונה).

מי אתה אלטמן?

התקציב של הקבוצה יעמוד על 1.7 מיליון שקל, וזה לא כולל תשלום עבור דמי שימוש במגרשי האימונים ודמי שימוש באצטדיון הסינתטי במשחקים. עיריית אשדוד, על פי החוק, תעביר בשנה הקרובה סכום של כ־350 אלף שקל, סכום נוסף של 250 אלף שקל יגיע מההתאחדות לכדורגל ועוד כחצי מיליון שקל ממרכז הפועל. כך בעצם את יתרת הסכום ישלים המשקיע החדש, וזה אומר כחצי מיליון שקל, וכנראה שגם מעבר לכך, תלוי בנסיבות. 

הפועל אדומים העמידה השנה קבוצה עמוסת כוכבים, שכוללת שחקנים ששיחקו בליגת העל והלאומית ושמות כמו עידן שריקי, בן בוטבול, לידור כהן, חן נוגן, יאיר אזולאי, רחמים צ'קול, דוד רביבו, שי רביבו, יוני רביבו וגיא עיני.

כל השחקנים הנ"ל עולים כסף, לא מעט כסף, הם גם לא באו בשביל הכיף. בסוף השבוע הבא תצא הקבוצה למחנה אימונים בבולגריה, עניין לא שגרתי לקבוצה שמשחקת בליגה א'. באדומים אשדוד לא היו יכולים לחשוב בכלל על מחנה אימונים בחו"ל אלמלא הגב של המשקיע החדש. נוסף לאותו סיוע כספי שנתי אלטמן וקבוצת המשקיעים שאיתו יערבו לכל התשלומים שיהיו בשנה הקרובה, כך שבהפועל אדומים יכולים לסמוך על שקט תעשייתי.

בתקופה האחרונה שופץ המועדון באופן יוצא דופן - הצנרת שודרגה, המקלחות, השירותים, הברזים והריצוף הוחלפו, והמועדון נראה כמו בונבוניירה. ועכשיו מתברר שהיה מממן לכל השינויים האלו - העולה החדש מצרפת.    

הפועל אדומים אשדוד שודרגה למעמד של מועמדת לעלייה, אם כי עדיין לקבוצות כמו מכבי יבנה ומ.ס כפר קאסם יש תקציב גדול יותר, סביב כשני מיליון שקל. אדומים אשדוד מגלה סימנים טובים מבחינה מקצועית, כשבמשחק הראשון שהתקיים ביום שישי מול הפועל לוד היא ניצחה 0:4 והשבוע ניצחה גם את הפועל אשקלון (מהלאומית) 2:1.

אלטמן, נשוי+2, הגיע לפני שבע שנים כעולה חדש מצרפת לישראל יחד עם בני משפחתו והם הקימו את ביתם באשדוד. אלטמן מתגורר ברובע י"ז וגם הוריו מתגוררים באשדוד, כשבני המשפחה האחרים העדיפו להתגורר במקומות אחרים בארץ.

רוב השנה הוא נמצא בהונג קונג, שם הוא עומד בראש חברת הייטק בינלאומית. אותה חברה פיתחה אפליקציה שגרפה סכומי כסף גדולים, שנאמדים בעשרות מיליוני שקלים. "היה לו מזל עם שניים־שלושה אקזיטים בשנים האחרונות שגרמו לו לפרוץ חזק קדימה", מספר חבר קרוב על הצמיחה של הבחור הצעיר.

המשקיע החדש לא מעוניין להיחשף והוא נשאר אנונימי לציבור אוהדי הספורט באשדוד. אין לו חשבון פייסבוק או אינסטגרם ואפילו בתמונת הווטסאפ שלו יש רקע של נוף ולא תמונה אישית שלו או של ילדיו. הקשר היחיד של אלטמן להפועל אשדוד הוא שאימו שיחקה בעבר בקבוצת הכדוריד של הפועל אשדוד.

"המשקיע לא רוצה שהפוקוס יהיה עליו", אומרים בקבוצה ומנסים לשמור על עמימות. המשקיע החדש הגיע לכמה משחקים של הקבוצה, אבל גם אז לא התערבב עם אנשי ההנהלה ותמיד נשאר בצד. הרומן שלו עם המועדון, מספרים, נולד כבר באימון הבכורה הראשון לפני שלוש שנים, כשהקבוצה הוקמה מחדש. "הוא השתתף באותו אימון ומאוד התרגש", מספרים באדומים ומדגישים שיכבדו את רצונו להישאר בצל. 

חיים יסדר

אלטמן מקורב לשחקן העבר חיים רביבו. כפועל יוצא מהחיבור הזה הפך השחקן האשדודי הגדול בכל הזמנים ומי שבעבר היה שותף פעיל של בעלי מ.ס אשדוד ג'קי בן זקן לדמות משמעותית מאחורי הקלעים בהפועל אדומים אשדוד. "חיים רביבו בתקופה האחרונה הוא חלק בלתי נפרד מהפועל אדומים אשדוד", מאשר גורם שקשור לאדומים, ומציין שלרביבו כמובן אין שום תפקיד רשמי. "הוא אחד שמתייעצים איתו". בהקשר הזה ניתן לציין שהסיבה המרכזית שהאחים דוד ושי רביבו משחקים באדומים ולא בקבוצה אחרת היא הקשר של האח הגדול עם אלטמן. ספק אם קבוצה אחרת היתה מנסה לצרף שחקן כמו שי רביבו, שלא שיחק במשך שנתיים, אבל בהפועל אדומים לא חששו להיכנס להרפתקה הזו. באימונים, אגב, שי רביבו מגלה כושר גופני גבוה וכושר משחק מצוין.

"הסיבה המרכזית שעד עכשיו לא הזכירו את שמו של חיים רביבו בעסקה הזו עם אלטמן היא ג'קי בן זקן", מוסיף חבר קרוב למשפחת רביבו. "חיים לא רוצה להראות שהוא מעורב בקבוצה באשדוד, שיכולה להתחרות בעוד כמה שנים במ.ס אשדוד של ג'קי בן זקן", הוסיף חבר המשפחה.

"חשוב לו הנוער"

כשהפועל אדומים אשדוד ניהלה את המו"מ עם המשקיע החדש הוא הבהיר שהוא רוצה קודם כל מחלקת נוער טובה חזקה. "אני רוצה לתת כסף קודם כל בשביל שתהיה פה מחלקה צעירה שתתקדם כלפי מעלה", הבהיר להם אלטמן, ואכן בקיץ האחרון פעלו באדומים אשדוד לבנות שורשים חזקים גם אצל הצעירים.

כשהמשקיע שהה בישראל בתקופה האחרונה הוא הגיע למועדון בעיקר כדי לעקוב אחרי השינויים שהוא רצה לבצע במחלקת הנוער: איתי בזיקובסקי מונה למנהל מחלקת הנוער, יאיר אזולאי למנהל מקצועי, מידן קצר למאמן שוערים, ובקרוב ימונה גם מאמן כושר.

עידן שריקי ינהל את בית ספר לכדורגל יחד עם אזולאי, שינהל מקצועית את המחלקה כולה. רחמים צ'קול, שחקן הקבוצה הבוגרת, ימשיך לאמן את הקבוצה שמשחקת עדיין בליגה המחוזית (רביעית), ויצוותו לו מאמן נוסף, יהל קרן.

"הרצון שלו זה שקבוצת הנוער תגיע לליגות הגבוהות", אומרים באדומים אשדוד על כך שמחלקת הנוער הצעירה מקבלת השנה ממד חדש. בעונה הקרובה יהיו ארבע קבוצות ולא יותר מכורח הנסיבות. "הרצון של המשקיע הוא ליצור קבוצות נוספות, אבל זה לא אפשרי כי אין מגרשים פנויים בעיר לאימונים", אומרים באדומים.

יאיר אזולאי, המנהל המקצועי, התבקש בתקופה האחרונה לצייד את המערכת בסכום של 25 אלף שקלים, והוא גם מכין מערך מקצועי, כולל מאמן מנטלי.

"מחלקת הנוער של הפועל אדומים אשדוד תקבל בשנה הקרובה התייחסות יוצאת דופן", אומר אזולאי. "כדאי לילדים ונערים להגיע השנה למחלקת הנוער של הפועל אדומים אשדוד. תהיה תוכנית האימונים, יהיו הרצאות לקבוצות הצעירות, תזונאי צמוד, ואני מבין שזה הרצון של המשקיע החדש".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]