גם ענפי הבמדינטון וטניס השולחן קוצרים הישגיים, במהלך חג הפסח רשמו שחקני אשדוד בענפים אלה, הישגיים מרשימים. אין זה סוד שבבדמינטון אשדוד היא כבר מעצמה, מסתבר שגם בטניס שולחן הולכת ונבנית לה אימפריה קטנה

 

טניס שולחן

 

 

חובטות טניס השולחן מאשדוד סיימו את עונת המשחקים בליגה הלאומית במקום הראשון. מה שנותר להן הוא משחק הצלבה עם המדורגת שנייה במחוז הצפון שבסיומו המנצחת עולה לליגת העל. מנהלה הוותיק של הקבוצה ומיסדה של הקבוצה, יוסי רוזנבלט, מאמין כי בסוף העונה תעלה הקבוצה לליגת העל. המנוע של הקבוצה היא השחקנית המצטיינת דנה קוטלרסקי שהפסידה משחק אישי אחד בלבד במהלך כל העונה. שותפותיה להישג הקבוצתי גיל נטלי וילנה מירזוייב. לעומתן קבוצת הבוגרים שסיימה במקום השני המכובד, איבדה את סיכוייה להעפיל לליגת העל כאשר נחלה הפסד במשחקי ההצלבה של הפליאוף 3:0 לטירת הכרמל. שחקני הנוער המודרכים ע"י רועי רוזנבלט, נמצאים בצמרת הליגה הלאומית. גם להם סיכויים להעפיל לליגת העל. רוזנבלט: "יש לנו 4 קבוצות בוגרים בליגה הלאומית, ואין לזה שום תקדים באף עיר אחרת בארץ. "יש לנו גם קבוצת נוער בליגה הלאומית ושתי  קבוצות נשים בליגת הלאומית". בחופשת הפסח התקיימה אליפות ישראל וענף הטניס שולחן באשדוד רשם הישגיים רבים: חובטי טניס השולחן מאשדוד ממשיכים בשרשרת ההישגים ושבו עם תוצאות מכובדות באליפות ישראל האחרונה שנערכה בחול המועד פסח במכון וינגייט. מנהל הקבוצה, יוסי רוזנבלט מספר בגאווה כי זו הפעם הראשונה שאשדוד זוכה לכמות כזו של מדליות: "שש מדליות באליפות ארצית זה דבר שלא קרה מעולם, גם מגוון הקטגוריות הרב, מרשים ומעודד, זה מתחיל עם דור עתיד לנערים, ממשיך עם דור ההווה לנשים ובוגרים ומסתיים בדור העבר לבוגרים. אנחנו כבר כמה שנים בתנופה וקבועים במעמד גבוה על מפת טניס השולחן הארצית". מרק פירגר בן ה 13 זכה במדליית הארד כאשר הדיח בשלב מוקדם את השחקן מכרמיאל, שרון בילסון, שהיה המועמד לזכות בתחרות. בתחרות לנשים ייצגה אותנו דנה קוטלרסקי ששבה מתחרות בינלאומית בצ'כיה היא זכתה במדליית ארד בתחרות לנערות עד גיל 21 ובמדליית כסף במשחקי זוגות נשים עם שותפתה, שני גראור מרחובות. אלכס קורנמן שמשמש גם כמאמן של הקבוצה, זכה במדליית הארד בתחרות לגילאי 50+. ההצלחה הגדולה ביותר הייתה בתחרות של בוגרים דרג ב', כאן נפגשו ארתור ניפומיניאשך ורוני רמסניק, למשחק חצי הגמר. שני השחקנים המשחקים באותו המועדון, מכירים טוב איש את רעהו ולפיכך היה המשחק ביניהם שקול, מותח ומהנה. בסופו של דבר הייתה ידו של  ארתור על העליונה והוא זכה להגיע למשחק הגמר מול  האלוף מזיכרון יעקב. אכן, יש סיבה לגאווה. לפרויקט טיפוח המצוינות בטניס שולחן, יש ליווי של המשרד לקליטת העלייה, שאכן רוב העוסקים במלאכה הינם מקרב עולי חבר העמים. ענף טניס השולחן מנוהל על ידי יוסי רוזנבלט בן ה 54, שמאמן ועדיין משחק בליגה הלאומית. בצמוד ליוסי, עובד לצידו ארקדי ברבר שמסייע בניהול משחקי הליגה וצוות מאמנים שכולל את ילנה מירזוייב (משחקת בליגת הלאומית לנשים), אלכס קורנמן ורועי רוזנבלט (משחקים בליגה הלאומית לבוגרים ). הפעילות בענף טניס השולחן מתקיימת בכל ימי השבוע באולמות הספורט של בי"ס רננים ובית ספר חזון יעקב, שניהם ממוקמים באזור ה' בסמוך לקניון לב אשדוד. לאחר חופשת הפסח  נפתחים חוגים למתחילים ובקיץ תתקיים גם קייטנת טניס שולחן באולם. ישנם גם חוגים למבוגרים חובבים, גברים ונשים עד גיל 75. "אנו מזמינים את תושבי אשדוד ליטול חלק ולחבוט בכדור, האולם שלנו ממוזג ונעים להתאמן בו גם בחודשי הקיץ" מוסיף יוסי . פרטים נוספים ב- 5532083 – 050 .

 

בדמינטון

שחקני מכבי אשדוד בבדמינטון זכו במדליות זהב וכסף רבות בטורניר בינלאומי לנוער בהשתתפות 7 מדינות שהתקיים בראשל"צ. מישאל שטכמן הצטיין באליפות לבנים עד גיל 11 כשהוא זוכה ב-2 מדליות זהב ומדליית כסף אחת, באליפות היחידים, שם הוא ניצח את גל קנר (שותפו לקבוצה). באליפות הזוגות (יחד עם נח גורני מהפועל חצור) שם ניצחו את שון רוטשיין וגל קנר ממכבי אשדוד. בתחרות זוגות מעורבים זכו שטכמן ובת זוגתו מרוסיה במדליית הכסף. לאחר שהשתלטו האשדודים על המקום הראשון ושתי אליפויות היחידים עד גיל 11 זכה גם שון רוטשיין הצעיר במקום ה-3. גם באליפות עד גיל 13 בלטו האשדודים בכל משחקי הגמר. עדי רודינסקי זכתה במקום הראשון בתחרות זוגות בנות, יחד עם בת זוגה ממכבי ראשל"צ. בנוסף גרפה את המקום הראשון באליפות הזוגות מעורבים יחד עם בן זוגה יעקב פרלוב ממכבי אשדוד. אך לאחר שהייתה מדורגת מעל שנה במקום הראשון ביחידות בנות, הפסידה לאלופת התחרות בשלב חצי הגמר ובכך הסתפקה במקום השלישי והמכובד.

 


 

יאנה יאגודין ודנה שמרקוב זכו במקום השלישי בזוגות בנות. באליפות הבנים עד גיל 13 התחרות הייתה רבה. יעקב פרלוב העפיל לשלב הגמר ביחידים, אך לאחר משחק שנמשך 3 מערכות הפסיד וקיבל את מדליית הכסף. טל דוק זכה במקום השלישי באליפות היחידים. בזוגות בנים, יעקב פרלוב וטל דוק שיתפו פעולה והעפילו למשחק הגמר. לאחר משחק מרהיב, צמוד ומותח הפסיד הזוג האשדודי את שתי הנקודות הקובעות בהארכה בסוף המערכה השלישית והסתפקו במקום השני והמכובד. בנוסף זכה טל דוק יחד עם דנה קוגל מראשל"צ במקום השלישי בזוגות מעורבים. באליפות זוגות מעורבים עד גיל 15 זכה מתן רודינסקי ובת זוגתו מרוסיה במקום השלישי. באליפות עד גיל 17 בלט אריאל שאינסקי הוותיק כשהוא זכה ב-2 מדליות זהב ובמדליית ארד אחת. בזוגות מעורבים שיתף אריאל פעולה עם אלינה פוגץ מהפועל קיסריה ויחד הצליחו להביס את כל המתחרים. בזוגות בנים הצליחו אריאל ובן זוגו מדנמרק לנצח משחק לא פשוט בגמר וכך זכו במקום הראשון. באליפות היחידים אריאל לא שמר על התואר "בלתי מנוצח" והפסיד בשלב חצי הגמר לבן זוגו מדנמרק והסתפק במדליית ארד. באליפות הזוגות עד גיל 19 אהל וידמן ובן זוגו מאוקראינה זכו במקום השני ובאליפות היחידים זכה אהל במקום השלישי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]