סוף שבוע מאכזב לאלון דאי מאשדוד, אלוף ליגת הנסקאר האירופאי: פרישה בעקבות בתאונה במירוץ הראשון שנערך בשבת ומקום שלישי במירוץ ביום ראשון האחרון במסלול ברנדס באץ', בריטניה.  

אחרי שליטה מוחלטת של דאי במירוצים הראשונים העונה וצבירת ארבעה ניצחונות ברצף, השתנתה האווירה סביב נהג המירוצים הישראלי. 

בסיום המירוץ הקודם באיטליה נלקחה השברולט SS מספר 54 של דאי לבדיקות טכניות במרכז הטכני של הנהלת הסדרה בצרפת.

בבדיקות טענו הבוחנים כי זיהו ברכב מוט מייצב אחורי עבה מהמותר, למרות שאנשי הקבוצה הציגו להם הוכחות כי מדובר בחלק תקני. בעקבות הבדיקה נפסל נצחונו של דאי מאותו יום, והעניין נמצא כרגע בהליכים משפטיים. 

אלון דאי

למרות שדאי היה המהיר ביותר על המסלול בבריטניה שלשום, הוא השיג רק את המקום שלישי בזינוק למירוץ הראשון.

במירוץ עצמו נפגעה מכוניתו מהפורד מוסטאנג של ג'יאנמרקו אקרולי האיטלקי כבר בהקפה השביעית והוא נאלץ לפרוש. אולם מאחר והשיג במירוץ את ההקפה השנייה המהירה ביותר, זינק למקצה השני מהמקום השני. 

דאי שמר על מיקומו בזינוק, ובמשך רוב המירוץ היה שני. "בהקפה האחרונה העדפתי לנסות שוב ולעקוף ולסיים ראשון, אבל לא הצלחתי וניסיון העקיפה עלה לי באובדן מיקום נוסף", אמר דאי. 

כמו כן אמר: "יש בעיה שהקבוצה עדיין לא הצליחה לפצח. למרות שהמנועים של כל המכוניות זהים, המכונית שלי פחות מהירה.

זה פחות הפריע במירוצים הראשונים של השנה, שהתקיימו במסלולים טכניים ואיטיים. אבל הפלייאוף של האליפות, עם ניקוד כפול שמכריע את השנה, יתקיים במסלול הוקנהיים, עם הישורות הארוכות שלו, שם זה בחלט יהווה בעיה. אני מקווה שעניין ייפתר עד אז".

"בנסקאר מזנקים תוך כדי נסיעה. אקרולי, שהיה במקום הראשון, זינק קצת לפני שהגיע לאזור הזינוק החוקי, הפתיע אותי וככה הצליח לשמור על ההובלה.

פנייה של הקבוצה שלי לשופטים נענתה שהוא זינק 'רק 5 מטרים לפני הזמן, אז לא נורא'. זה מסתכל מאוד".

בכל מה שקשור לשיווק ומיתוג, דאי יכול להיות מרוצה בהחלט, כאשר דגמי מכוניות שלו נמכרים בצורה יפה באתרים בחו"ל ובחנויות. דאי זכה בעונה שעברה בתואר "חביב הקהל".