הסדרה בין הפועל ת"א למכבי אשדוד/באר טוביה מנפקת עד כה את כל החומרים הנכונים לסדרת מתח. הפעם זה היה ניצחון אדום מוחץ ומאזן של 1-1.

אבל המשחק ניפק הרבה דרמות שלא בדיוק קשורות לכדורסל, הרבה אקשן, עצבים, מכות וגם דברים קצת פחות מכובדים. אבל ככה זה פלייאוף. 

הפועל תל אביב ידעה שרק ניצחון על מכבי אשדוד/באר טוביה, שהיה משווה את הסדרה ל-1:1 בא בחשבון.

אחרי שהמשחק הראשון הלך להארכה והיה מורט עצבים, האדומים הפכו את המשחק השני לגארבג' טיים אחד ארוך והניצחון שלהם לא עמד לספק אפילו לא לרגע.

אם במשחק הראשון האירועים המכוערים התרכזו ביציעים, הפעם הם גם גלשו לפרקט. 4 דקות לסיום הרבע השלישי נרשם עימות מכוער בין הווארד ללי, שבמהלכו חבט הנרי בלימונד שדימם מהגבה.

צילום: איתי כהן, באדיבות אתר ONE

השופטים היו צריכים להרחיק לכל הפחות את השניים הראשונים, אבל הם העדיפו להורות למאמנים שלא לשתף אותם יותר, והסתפקו בעבירות בלתי ספורטיביות.

הסדרה הזאת סומנה מראש כצמודה והמרתקת מכולן, אבל הערב לא היה לזה זכר. האדומים רצו בכל הזדמנות ועלו ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון.

פרנקו נהנה מיכולת מצוינת של כל השחקנים שלו, כשבנקס ולימונד בולטים מעל כולם. הנרי ניסה להשאיר את אשדוד בעניינים, אבל לבד זה לא יילך וגם הוא נחלש מאוד במחצית השנייה. כמות הנקודות שקלעו האדומים היא שיא עונתי לקבוצה של דני פרנקו העונה. 

אם זה לא מספיק, במכבי אשדוד/באר טוביה זעמו אחרי המשחק בטענה שאוהדי הפועל תל אביב קראו קריאות גזעניות לעברו של סק הנרי ואף צעקו לעברו "ניגר".

בניגוד לצורה בה התנהל המשחק הראשון, ההתמודדות הערב נפתחה בצורה חד צדדית, כשהפועל תל אביב עלתה בצורה אגרסיבית ויעילה, לעומת האשדודים, שהציגו משחק רפוי ופאסיבי.

צילום: איתי כהן, באדיבות אתר ONE

כבר ברבע הראשון האדומים הוליכו בהפרש דו ספרתי, כשמהצד השני, סק הנרי סחב לבדו את הקבוצה של בראד גרינברג על הגב, אך זה לא הספיק לו במחצית הראשונה, כשבהפסקה המארחים ירדו ביתרון של 18 נק

המארחים לא נרגעו למרות היתרון הגדול, והם המשיכו להגדיל את ההפרש במהלך הרבע השלישי, שבשיאו עלה ל-32 נק’.

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד ושתי הקבוצות הבינו שהמשחק הזה כבר גמור. בסיום, ניצחון מרשים של החבורה האדומה, שתקווה להעתיק את היכולת למשחק השלישי

הסדרה חוזרת כבר במוצ"ש לאולם הקריה באשדוד.

צילום: איתי כהן, באדיבות אתר ONE

קלעו למכבי אשדוד/באר טוביה: סק הנרי 21 נק’, נמרוד לוי 12, נתנאל ארצי 9, קרמון לונג 7, גיל אמיתי 6, בן מקאולי 5, טראוויס ווריק ואלכס צ'וברביץ' 4 נק’ כ”א, ג'ראלד לי 3, אדם הוניג, אדם אריאל וג’ימי מקדונל 2 נק’ כ”א.

קלעו להפועל תל אביב: אדריאן בנקס 21 נק’, רביב לימונד 15 נק’, טיי מקי 14, תומר גינת 10, רפי מנקו 9, ג’רל מקניל וטוני גפני 8 כ”א, דניאל איידן 6, מאט הווארד 3, שחר עמיר ונועם חסון 2 נק’ כ”א.