בתום דרמה ענקית ומשחק רב תהפוכות מלא בעצבים ומתח, אשדוד/באר טוביה רשמה ניצחון 85:91 על הפועל תל אביב לאחר הארכה ושמרה על הביתיות בפתיחת סדרת רבע גמר הפלייאוף.

על אף משחק רע של סק הנרי, אחד מהזרים הטובים בליגה, קמרון לונג ידע להתעלות ולהוביל את הצהובים-כחולים לניצחון חשוב, אולם נראה שהסדרה הזו תהיה עוד ארוכה ומותחת.

"אם בערב כזה שהרבה דברים לא עבדו, וקיבלנו משחק לא טוב של הנרי סק יצארנו מנצחים אחרי הארכה, זה מראה שיש קבוצה בריאה וטובה", אמרו באשדוד.

בראד גרינברג, המאמן המנצח, סיפר בסיום: "אני מתוסכל כי הבחורים נלחמו ועשו הכל, אך היו מספר טעויות כולל שלי.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

השחקנים שלי לא מלוכלכים, אך כולם טועים – מאמנים ושופטים, זה כנראה הפלייאוף. הפועל שיחקה מצוין, חזק בשביל לנצח, זה משחק פיזי מול יריבה קשה.

חשבתי שיש לי עוד פסק זמן, גם לא היה שלב עם שישה שחקנים על המגרש. קמרון היה מצוין ואני שמח על כך, אני אמשיך ללכת עם הנרי גם אם יחטיא 20 זריקות". 

העבירה הטכנית שספג שניות ספורות לסיום: "חשבתי שנתנו פסק זמן, נכנסתי למגרש, וקיבלתי עבירה טכנית. לכל משחק בסדרה הזאת יהיה חיים משלו, אני ארגיש טוב יותר לקום בבוקר אחרי ניצחון, ניצחנו במשחק הבית שלנו, עבדנו בשביל זה, זה לא יהיה קל. צריך לתת להפועל ת”א קרדיט על כך שהפכה את זה לכל כך קשה".

סק הנרי עצמו אמר: "זה היה משחק של מלחמה. זה היה פיזי מאוד, הם ניסו להתיש אותי, לדחוף אותי כל המשחק, להכנס לי לראש, וזה השפיע לי על הרגליים.

ידעתי שתהיה מלחמה, אבל לא ככה, זה קרב רחוב. הדרך שהשופטים נתנו למשחק ללכת, זה קרב רחוב. אני מקווה שלא ישנו את השריקות במשחק הבא, כי נבוא אחרת, זה היה קרב רחוב. נתכונן לזה, אני מוכן לזה. אני שמח שידענו להכות בחזרה".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

בהעדר הנקודות של סק הנרי, מי שרשם משחק נהדר עם 23 נק', הוא קמרון לונג שאמר בסיום: "זה היה משחק גדול, אך גם מאוד פיזי, המשכנו להילחם ואני שמח שהשגנו את הניצחון החשוב.

כל הליגה הזו קשה, לא משנה נגד מי אנחנו משחקים – אף משחק לא קל. היום היה משחק טוב שלי ופחות של הנרי, אך הכי קריטי שעשינו את העבודה במשחק הראשון ואני שמח על כך, מתקדמים הלאה".