"כאן, כאן, כנס לכאן", אמר אדיר טובול לשליח הפיצה שהביא עבור אנשי הקבוצה מגשי פיצה חמים וטעימים. רק חצי שעה קודם לכן, אשדוד סיימה משימה עירונית מבחינתה, הישארות בליגת העל.

בתוך ים האנשים שהיה בצמוד לחדרי ההלבשה, מצד אחד, שקט ודיכאון אשקלוני, לצד שמחה די מאופקת יש לומר אשדודים.

השמחה הגדולה הייתה על הדשא, השפצרות מים, ריקודים עם הקהל, שירים לוובה בראון (הוא לא ידע שהוא כזה) וכמובן איש השעה, המילואמיניק יוסי מזרחי.

מזרחי אמר לפני ואחרי המשחק שהוא הגיע למילואים ולא יכול היה להגיד לא לחבר קרוב, ג'קי בן זקן ולמועדון יקר לליבו שהוא עובד בו, אוהב אותו ומפרנס אותו (המועדון את מזרחי).

אבל שווה להתעכב קצת על החיבור בין אשדוד למזרחי, דומה שגם ב- 2035 אם נשמע שיוסי מזרחי (עד 120 ורק בריאות) יחתום כמאמן מ.ס אשדוד לא נופתע, דומה שהאיש הוא מ.ס אשדוד ומ.ס אשדוד היא יוסי מזרחי.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

בהקמת האצטדיון החדש צריך קודם כל לבנות חדר עישון למזרחי, ומשם להתחיל. "למה אני צריך את זה, זו התחושה היחידה כרגע", אמר מזרחי המיוזע עם החולצה הוורודה בסיום.

"אני שמח שהתוצאה לטובתנו, אבל הכדורגל שלנו לא היה טוב. היה פה הרבה לב, הרמה נשמה והרבה מלחמה.

היינו צריכים לנצח משחק אחד וזה מה שעשיתי, לא צריך לשכוח את מה שעמיר תורג'מן עשה כאן במשך תקופה ארוכה.

לי יש משימות יותר חשובות בנוער. שיחקנו עם הרבה מחויבות, הרבה מלחמה וטקטיקה הגנתית. יצאנו רע מאוד להתקפה, אבל אפשר להבין את השחקנים.

הלחץ הוא עצום, היה הרבה מתח ואשקלון שלחה הרבה שחקנים קדימה. אבל הכול שטויות: אשדוד נשארה בליגה וזה מה שחשוב".

החיבור בין מזרחי ובן זקן הוא הרבה יותר מעוד חיבור של ספונסר/בעלים/איש חזק, למאמן. מדובר בחברות, חברות שהולכת ביחד כבר שנים.

מזרחי ובן זקן בסיום המשחק (צילום: אשדוד נט)

מדובר בקדנציה רביעית של מזרחי באשדוד, הוא נושא בתפקיד מנהל מקצועי במחלקת הנוער ועושה עבודה נפלאה (שבוע חצאי הגמר מתחיל), יש לו חוזה לעונה הבאה באשדוד ודומה שאחרי ג'קי בן זקן מעמדו הכי בטוח באשדוד. 

"אנשים לא ידעו כמה לא רציתי וכמה התנגדתי לקחת את התפקיד הזה, אם היו יודעים אולי היו מדברים אחרת", אמר מזרחי.

"אבל כשהמועדון הזה שכל כך יקר לליבי ונתן לי כל כך הרבה ומפרנס אותי במהלך השנים האחרונות קורא לך למילואים, אתה מגיע ועושה הכל למען הצלחת המועדון".

עוד הוסיף על האפשרות שיעמוד על הקווים גם במהלך העונה הבאה: “אני לא אוהב לצאת בהצהרות ולכן לא אצהיר אבל אמרתי את זה בעבר ואגיד שוב אני לא רוצה לאמן אני שבע מזה.

יש לי ביום שלישי משחק חצי גמר גביע המדינה של הנוער שלנו וזה מה שמעניין אותי כרגע איך מנצחים את המשחק ומעפילים לגמר".

מי שנראה מאושר במיוחד הוא הבעלים ג'קי בן זקן, ששחרר אנחת רווחה גדולה בסיום, ואף נכנס אל חדר ההלבשה בכדי לברך את שחקניו על ההישארות.

בעוד מי שהגיעו לשמוח עם חבריהם לשעבר הם צמד שחקני הפועל ב"ש בהווה חאתם עבד אלחמיד וניב זריהן.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

אגב, השמועות טוענות שבן זקן עצמו נכנס במחצית לחדר ההלבשה ואמר לשחקנים, "שהחצי השני זה הזמן שלנו, תשתחררו ותוך רבע שעה נבקיע", מתי הובקע השער של וובה (מסי) בראון? דקה 56. קצת פחות מרבע שעה, טעית ג'קי.

אנשי המועדון התלוצצו במהלך החגיגות עם השחקנים הפצועים כשאמרו להם: "עכשיו אתם יכולים לקחת את הזמן ולהבריא לאט לאט כדי להגיע מוכנים לעונה הבאה".

כובש השער וובה בראון שהגיע בינואר מב"ש בדיוק בשביל המשחקים הללו אמר בסיום: "אני מאושר מאוד, זה היה ממש כמו לידה - אשתי בהריון וזה מרגיש אותו דבר.

הייתה תקופה לא קלה, אבל האמנתי. אני מאמין שבאר שבע תיקח אליפות, אחזיק להם אצבעות ואבוא לעודד. אני חוזר לבאר שבע בעונה הבאה ומחכה לזה, אנסה להוכיח את עצמי מההתחלה".

צילום: מ.ס אשדוד

"זה לא התפקיד שלי להבקיע, לא בשביל זה הביאו אותי לאשדוד, שמח שעזרתי לקבוצה להישאר בליגה.

אני לא שוכח את עמיר תורג’מן, הוא הכין את הקבוצה והאמין בה, גם כשהלך הוא אמר לנו שנישאר בליגה, אני בטוח שהוא שמח בשבילנו. אני מאמין שהיינו עומדים במשימה ונשארים גם עם עמיר".

גם יוסי אמר לנו שבשלושה ימים אי אפשר לשנות כלום רק תאמינו בעצמכם זה ברגליים שלנו ואני שמח שיש לי חלק קטן בהישארות.

על השער שלו סיפר בראון: "גם אני חשבתי שאבעט ממרחק, אבל ראיתי שאף אחד לא לוחץ אותי כי חישבו שאני יתן מסירה.

יש לי את זה, זה לא שאני שחקן אפור ואין לי כלום יש לי את הנגיעה ואני שמח שזה נכנס כי כשהגעתי לבעיטה לא היה לי אוויר. אני שמח מאוד מאוד שהשארתי את אשדוד בליגה".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

לבראון אגב יש מענק "כפול", מענק הישארות באשדוד ומענק אליפות עם ב"ש, ובראון מכוון לדאבל, הישארות כבר יש לו. "אני מקווה לזכות בדאבל. גם אשדוד וגם באר שבע", אמר בראון.

הקפטן תום בן זקן שזכה לאורך השנה ללא מעט ביקורת, עשה מחווה לחברו הקרוב בן וענונו ז"ל וישחק עם החולצה של בן שנהרג במצבע "צוק איתן", בסיום המשחק, הוא חשף בגאווה את החולצה של חברו. 

"אפשר לחייך, היו לנו ארבעה-חמישה ימים ללא שינה. אני שמח שעשינו את זה וניצחנו. מגיע קרדיט גדול לעמיר תורג'מן, הרבה בזכותו היינו בפער מהקו האדום ואני מוסר לו בהצלחה", אמר בן זקן ג'וניור.

"תודה רבה ליוסי מזרחי, כשאומרים יוסי מזרחי אומרים אשדוד. הוא החדיר בנו את האמונה והמוטיבציה לנצח. עבדנו קשה מאוד כל השבוע, ידענו שנסיים את זה כמו שרצינו לסיים את זה.

עברנו עונה קשה עם הרבה חילופי מאמנים, המון פציעות, אבל אני בטוח שהעונה הבאה תהיה הרבה יותר טובה".

מוקדם לדבר על העונה הבאה. אני רוצה לשכוח את העונה הזו ובטוח שעונה הבאה יהיה יותר טוב. אנחנו צנועים.

נצא כמה שחקנים לבלות ולא נזלזל במשחקים שנותרו. במשפחה אנחנו תמיד חוגגים. החולצה שאני לובש היא לזכר חבר טוב שלי שנהרג בצוק איתן והוא מלווה אותי ומביא לי את המזל”.

צילום: אשדוד נט

אחרי שהחותמת נסגרה, הפיצות נאכלו, נותר רק אבק הניצחון והשמחה. אף אחד לא יזכור איך המשחק התחיל ונראה, באיזה יכולת אשדוד הגיעה לפלייאוף וכמה תלאות עברה הקבוצה העונה.

בסוף במשחקים כאלה, זה בדיוק כמו גמר גביע, זוכרים את התוצאה הסופית, אשדוד נשארת עונה נוספת בליגת העל, הודות למילואימניק הוותיק יוסי מזרחי והחייל שהגיע מיחידה אחרת, וובה בראון בכדי לעזור לשאר החיילים. 

אה, כן ונותרו שני משחקים לסיום העונה מול ק"ש ומכבי פ"ת, את מישהו זה מעניין?

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]