מכבי אשדוד/באר טוביה היא הקבוצה הלוהטת ביותר בליגת העל בכדורסל. הקבוצה הנהדרת של בראד גרינברג השלימה ניצחון חוץ מרשים 89-76 על המובילה הפועל חולון והראתה שהיא ללא ספק הקבוצה הטובה ביותר בכדורסל הישראלי.

אשדוד השלימה ניצחון 14 מ- 16 משחקים האחרונים שלה בליגה, נראית נהדר, משחקת נהדר, מחוברת מאד, עם חבורת שחקנים שמותירה הכל על הפרקט מהדקה הראשונה עד האחרונה, לצד עידוד ותמיכה בלתי פוסקים של קהל "הדולפינים" שהגיע עם כמה מאות לאולם בחולון.

אשדוד מבצעת את תוכנית המשחק בדיוק מירבי, מביכה את היריבות שלה ומשחקת נהדר. מעבר לכך שהיא פשוט מראה שהיא הקבוצה הטובה בליגה לא רק בתוצאות אלא גם ביכולת. בשבוע הבא שמכבי ת"א תגיע לאשדוד תהיו בטוחים שהיא לא הפייבורטית למשחק. 

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

כבר מתחילת המשחק היה אפשר להבין לאן נושבת הרוח, כשאשדוד מציגה משחק יעיל ואגרסיבי כבר משריקת הפתיחה.

כבר ברבע הראשון אשדוד עלתה ליתרון ספרתי, כשסק הנרי קלע שלשה שקבעה הפרש של 11 נק’ בין שתי הקבוצות.

בסיום הרבע הראשון, הפער צומק מעט, אך אשדוד סיימה אותו ביתרון ובמחצית אשדוד הובילה 33:48 על המארחים. 

חולון הצליחה לנצח את הרבע השלישי, אך זה עדיין לא הפסיק לאור ההפרש הגדול שפתחו השחקנים של גרינברג וגוט בחצי הראשון של המשחק.

למרות הרבע השלישי הלא רע של חולוניה, היא הגיעה לרבע האחרון של המשחק כשהיא בפיגור של 14 נק’. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, במהלכו אשדוד הגדילה את ההפרש ל-19 נק’, אותו חולון הצליחה לצמק מעט, ובסיום ההתמודדות, ניצחון חשוב לאשדוד/באר טוביה, 76:89. 

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

ג'ראלד לי קלע את הסל הראשון, שתי דקות מתחילת המשחק. חולון קלעה בעזרת קליעות עונשין מוצלחות, בעוד לי, עם שני סלים נוספים, הוליך את האורחים ליתרון של 4:6, לאחר שלוש דקות וחצי של משחק.

אשדוד לחצה על הגז, וסל של בן מקאולי קבע 6:14 לזכות הקבוצה הדרומית. שלשה של סק הנרי שתי דקות לסוף הרבע העמידה את ההפרש בין שתי הקבוצות על 11 נק’.

שלשה של קרי וולדן צימקה את הפער לחד ספרתי בחזרה, ובסיום הרבע הראשון זה 13:21 לזכות אשדוד/באר טוביה.

את הסל הראשון ברבע השני קלע הרכש החדש של חולון, ג'ורדן המילטון, עם הסל הראשון שלו בארץ. טיישון תומאס, עם מהלך של שלוש נק’, צימק את הפער לשלוש נק’.

סק הנרי ואדם אריאל, שניהם עם סלים מהשלוש, הגדילו ל-20:28. הקבוצה של בראד גרינברג המשיכה להיראות נהדר והיא עלתה ליתרון של 13 נק’ הפרש, כשאלכס צ'וברביץ' ביצע צעד וחצי מוצלח.

סק הנרי, אולי הזר הטוב בליגה אחרי שגלן רייס עזב, צלף עם הקרש מקו השלוש, וזה יתרון שיא של 16 נק’ לזכות אשדוד, 25:41. בירידה להפסקה, 33:48 לזכות אשדוד/באר טוביה.

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

המחצית השנייה נפתחה באותה הצורה בה נגמרה המחצית הראשונה, כשג’ראלד לי וקמרון לונג מאשדוד קלעו את הסלים הראשונים ברבע. 

חולון ניסתה לחזור למשחק, אך לצערה הקבוצה הלוהטת של הליגה המשיכה לשחק בצורה מצוינת, ושלשה של גיא פניני צימקה רק ל-14 הפרש. בסיום הרבע השלישי, 56:70 לזכות אשדוד.

שלוש נק’ של גיא פניני הוותיק פתחו את הרבע האחרון, אבל נמרוד לוי וקמרון לונג החזירו את היתרון הדו ספרתי לקבוצה האורחת. שלשה של אדם אריאל העניקה יתרון של לא פחות מ-18 נקודות לזכות החבורה של גרינברג. 

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל