מכבי אשדוד נשים : תמונת מצבהסגל סגור, מאמן יש, האימונים יתחילו בתחילת החודש הבא בתקווה לשחזר את העונה שעברה אם קפיצה קטנה מהעונה שעברה. הסגל של עדן ענבר כאמור סגור ובהנהלת הקבוצה עוסקים בשיווק המנויים לעונה הקרובה

 

 

"יש  לנו קבוצה יוצאת מן הכלל לדעתי, אני  משוכנע שתהיה לנו עונה לא פחות טובה מהקודמת", אמר לנו מנכ"ל הקבוצה אלון בן זקן. הקבוצה כאמור שינתה פנייה מהעונה שעברה. אשתקד כאמור זכתה הקבוצה בגביע ווינר והגיע לגמר הפלייאוף מול רמה"ש, אז סל צורב של אמברויסה אנדרסון (שצורפה לכוחותינו) קבע את אובדן האליפות האכזרי של הקבוצה. שאני מזכיר לאלון את אותו סל, הוא מיד תופס את הפנים ומשחרר נשימה ארוכה, ארבעה חודשים אחרי זה עדין כואב. "ניצחון שלנו אז ובמשחק חמישי הכול יכול להיות, מה גם שזה פחות כואב שזה קורה מחוץ לבית שלך". הקבוצה כאמור עברה שינויים רבים גם על הקווים וגם בסגל השחקניות, הרוב עזבו, זרה אטרקטיבית הוחתמה ועם הכול יתחבר כמו שצריך אשדוד יכולה ללכת גם העונה רחוק מאד.

 

 

 

על הקווים: עדן הלך עדני הגיע

השינוי המרכזי והראשון היה העזיבה של עדן ענבר לקבוצת הכוכבים של רמלה במקומו הגיע מאמן רמת חן בעונה שעברה עדני דגן בעל קול הבס העבה. דגו מאמן מנוסה בליגת העל לנשים בנה באשדוד קבוצה אטרקטיבית שאמורה להיות דומיננטית גם העונה בצמרת. באשדוד רצו מאד להשאיר את ענבר בקבוצה, שיחות התקיימו והיה גם זמן שהוא אף היה קרוב אבל הצעה כספית גדולה מרמלה גרמה לו להעדיף את הקבוצה שהועפה על ידי אשדוד כבר בחצי הגמר בעונה שעברה. ענבר לקח איתו נדוניה לא קטנה מאשדוד לרמלה (על כך בהמשך), מה שגרם לדגן ואשדוד לבנות קבוצה כמעט חדשה. דגן הגיע בעונה שעברה עד מעמד חצי גמר הפלייאוף מול רמה"ש ואף הצליח להפתיע את הקבוצה של אורנה אוסטפלד וניצח את המשחק הראשון בחוץ, אבל הפסיד בסיום 3-1 בסדרה. דגן זוכר שני משחקים נגד אשדוד מהעונה שעברה, הראשון במעמד חצי הגמר אז ספג מאשדוד תבוסה צורבת של 60 הפרש במעמד גביע ווינר. לאחר מכן "נקם" בניצחון במעמד שמינית גמר גביעה המדינה, העונה דגן ואשדוד התחברו. לאחר החתימה אמרו בקבוצה: "הבאנו מאמן מנוסה וכזה שאנחנו בטוחים שיכול להצעיד את הקבוצה להישגיים ולמטרות שאנחנו רוצים". כמו כן, באשדוד צירפו את יהונתן אורן לתפקיד עוזרו של עדני דגן. אורן הדריך בשנים האחרונות בהצלחה מרובה במחלקת הנערות של מכבי רמת חן ובעבר אף זכה עם תיכון רוטברג רמת השרון באליפות ליגת העל לבתי ספר. כמו כן, שימש כעזרו של עדן ענבר ועדני דגן בקבוצת הבוגרות של רמת חן. אורן יעבוד גם בקבוצות הילדות והנערות של המחלקה.

 

 

 

הסגל הישראלי: פחות עומק, יותר איכות

אחד מהיתרונות של אשדוד בעונה שעברה היה העומק של הסגל הישראלי של הקבוצה, ריבי גרינבוים, אורנית שוורץ, שירן צעירי, לנה מוסטפינה, נופר שלום ולירן בוכריץ. העונה נראה שהסגל מעט יותר קצר ופחות עמוק אבל הרבה יותר איכותי, נעמי קולודני הוחתמה בעמדת הרכזת ויחד עם קטיה לוויצקי שחקנית נבחרת ישראל יהווה את השלד הישראלי המרכזי, אליהן צריך להוסיף את לירן בוכריץ ונופר שלום שממשיכות מהעונה שעברה וכן את לירז קינג שחקנית חדשה שהוחתמה בשבוע האחרון ושיחקה בעונה שברה בליגה הלאומית. קינג יכולה לשחק בעמדות 2-3. שאליהם צריך להוסיף גם את דנה יהלומי שתחזק מאד את מצבת הישראליות בקבוצה של דגן. יהלומי 1.76 מ' שיחקה בעונה שעברה ברמת חן תחת הדרכתו של דגן. יהלומי שגדלה בטבעון  הגיעה מטבעון לאבן יהודה ושימשה בעבר כקפטנית נבחרת הנערות. נבחרה לחמישיית העונה בליגה לנערות ב06/07 ו05/06. גארד\פורוורד ארוכה, חזקה וגבוהה, מאוד מגוונת, פוטנציאל גדול. קלעית שלשות טובה, בעלת יד גם מחצי מרחק. באשר לקולודני אז אחרי העזיבה הכפויה של גרינבוים ההגעה של קולודני היא בהחלט המנוסה ביותר, שחקנית סגל נבחרת ישראל לשעבר ואחת שזכתה בכמה וכמה תארים בכדורסל הנשים. קולודני גדלה ברמת השרון, והחלה לשחק כדורסל בקבוצה המקומית. בעונת 1999/2000 צורפה לראשונה לסגל הקבוצה הבוגרת. בעונות הבאות נדדה בין מספר קבוצות: הפועל גליל עליון, מכבי רעננה (שתי עונות), מכבי רמת חן, הפועל חיפה/מוצקין, הפועל תל אביב (עמה זכתה באליפות המדינה) ובני יהודה. בעונה בה שיחקה בבני יהודה הייתה קלעית השלשות השנייה בטיבה בליגה, עם ממוצע של 46.8 אחוזי קליעה. לקראת עונת 2007/08 חתמה בקבוצת ריבניק מהליגה הפולנית, אך בסופו של דבר שבה לרמת השרון. בעונת הבכורה המחודשת שלה ברמת השרון נבחרה לשחקנית השישית הטובה בליגה, וגם החזיקה ביחס האסיסטים לאיבודי כדור הטוב בליגה (1.9 אסיסטים לאיבוד), בעונת 2008/9 נבחרה לחמישיית העונה וזכתה עם א.ס. רמת השרון באליפות המדינה.  אז אולי הסגל של אשדוד פחות עמוק מהעונה שעברה אבל לא פחות איכותי, שמעל כולם תהיה שחקנית נבחרת ישראל קטיה לויצקי, אלופה עם רמה"ש מהעונה שעברה. לויצקי היא בהחלט ההחתמה האיכותית ביותר של אשדוד בסגל הישראלי ואולי בכלל. לויצקי שלא שיחקה בסיום העונה שעברה בגלל נטילת חומרים אסורים סיימה את ההשעיה שלה ותהיה כשירה לפתיחת הליגה. בימים אלה היא מצטיינת במדי נבחרת ישראל בטורניר מוקדמות אליפות אירופה (אותו טורניר של הגברים). קטיה לויצקי, סנטרית נבחרת ישראל שהצטרפה לרמה"ש באמצע העונה שעברה אחרי פתיחת עונה מאכזבת בטראגוביסטה הרומנית. לויצקי שיחקה רק 13 משחקים במדי האדומות בעונה שעברה, וכזכור לא שיחקה בגמר עקב תוצאות חיוביות בבדיקה של סמים אסורים. לויצקי רשמה 7.3 נק' ו-6.3 ריב' בעונה הרגילה, ובפלייאוף הסתפקה ב5.1 נק' ו-3.1 ריב' למשחק.

 

 

בזרות: זו שלקחה את האליפות וזו שאמורה להביא אותה

שלישיית הזרות של אשדוד בעונה שעברה מנתה את נאטשה לייסי, קריסטי תומאס ואשלי ווקר, אשדוד החליפה את כל שלושת הזרות שלה. ההחתמות החדשות הם ללא ספק החתמות מעניינות מאד שיעוררו עניין רב בקרב קהל אוהדי הקבוצה, הראשונה היותר מוכרת היא אמברוסיה אנדרסון אותה שחקנית שאחראית על סל האליפות של רמה"ש מול אשדוד בעונה שעברה הצטרפה העונה לאשדוד שהמשפט: אם אתה לא יכול לנצח אותה תצטרף אליה בהחלט מתאים כאן. אנדרסון (26, 1.83), פורוורדית אתלטית שהתגלתה כשחקנית קלאץ' מרשימה בעונה הראשונה שלה בארץ במדי האדומות, העמידה בעונה שעברה ממוצעים של 16.1 נק' (53.7% ל2, 39.6% ל3), 7.1 ריבאונדים ו-2.5 אסיסטים למשחק. בפלייאוף אנדרסון רשמה 14.6 נק' למשחק ושיפרה את האחוזים. הזרה השנייה של הקבוצה היא בעמדת הסנטרית, דבוני הפטון, הפטון בת ה- 24 1.93 שיחקה יחד עם אשלי ווקר בקולג' בקליפורניה ושם רשמה ממוצעים של 31 משחקים, 24 דק', 15 נק'ו- 10.3 ריב' למשחק. בעונה שעברה היא שיחקה בפולין והשלימה עונה מלאה, עם ממוצעים של 27 דק', 18.9 נק' ו- 9.4 ריב'. הפטון הייתה אמורה להיבחר לפני שנתיים בבחירה גבוהה בדראפט אבל פציעה גמרה לה לוותר על החלום לשחק בליגה הטובה בעולם. "היא בריאה לגמרי, היא עברה שנה שלמה בפולין והייתה בסדר, היא שחקנית כישרונית שאני מקווה שתוסיף לנו המון בכל האספקטים של המגרש", אמר מנכ"ל הקבוצה אלון בן זקן. הזרה האחרונה של הקבוצה והאיכותית ביותר היא רנה מונטגמרי, הרכזת בעלת השם היא הזרה האיכותית ביותר של הקבוצה והשם הגדול שהמטרה בהבאתה היא אחת: הכי גבוה שאפשר. מונטגומרי (24, 1.70), גארדית הקונטיקט סאן, מעמידה עד כה בליגת הנשים הטובה בעולם ממוצעים של 13.2 נקודות, 2.2 ריבאונדים ו-3.3 אסיסטים לערב. השחקנית הצעירה, בוגרת מכללת קונטיקט, תנסה לכפר על עזיבתה של נטאשה לייסי, אחת הכוכבות הגדולות של אשדוד בעונה החולפת. רנה מונטגומרי (23, 1.70), הייתה גם היא בחירה #4 בדראפט 2009 ע"י מיניסוטה, שם שיחקה עונה אחת וקלעה 9.0 נקודות ב-22.5 דקות למשחק. זה הספיק לה כדי לזכות במקום בחמישיית הרוקיז של העונה. בינואר השנה היא עברה בטרייד לקונטיקט שם היא משחקת העונה ומעמידה ממוצעים של 12.4 נקודות ו-3.8 אסיסטים ב27.1 דקות למשחק (14 משחקים בעונה).  מונטגומרי היא בוגרת אוניברסיטת קונטיקט הגדולה, בארבע שנים הייתה שותפה למאזן של 138 ניצחונות ו-11 הפסדים וזכתה באליפות המכללות בעונתה האחרונה. ב2009 היא זכתה בפרס ננסי ליברמן המוענק בכל שנה לרכזת המצטיינת בכל המכללות, אז רשמה 16.5 נק' ו-5.1 אס' למשחק.

 

 

החלה מכירת המנויים לעונה הקרובה

עוד חידוש שנכנס העונה בקבוצת הנשים זו הנפקה של מכירת המנויים לעונה הקרובה. בקבוצה מדגישים שלא מדובר באיזה רצון להכנסה חדשה או רצון להגדיל את התקציב. "בסך הכול מדובר ברומה ועזרה לקבוצה", אמר אלון בן זקן. "אנחנו גם קבענו מחירים נורמאליים ושפויים ששווים אני חושב לכל כיס". הוסיף בן זקן. גם האולם בקריה עובר שינויים וחוץ משיפוץ הפרקט וסימון הפרקט מחדש (הזזה של קשת השלוש), גם יציע האולם יעברו שינוי ויכללו גם יציע עיתונות משוכלל, חלק מהיציעים יזוזו והאולם כאמור אמור לאמור מתיחת פנים מסוימת. בקבוצה רק מקווים שהשיפוצים יסתיימו עד תחילת העונה שכבר עתה ברור שלתחילת האימונים ב- 1 בספטמבר האולם לא יהיה מוכן. מחירי המינויים לעונה הקרובה: 300 ₪ ביציע למטה, 150 ₪ למבוגר, 200 ₪ מאחורי הסל למעלה, כמו כן תוציא הקבוצה מנויים במחירים של 100 ₪ ביציעים העליונים לחיליים ונוער. את המנויים ניתן לרכוש דרך אנשי הקבוצה אלון בן זקן בטל'- 0545578060 או אצל יואל חלימי- 0545519788. כמו כן, בקבוצה רוצים לציין את שני השחקניות הצעירות של הקבוצה מאי דיין וחן וייסבורט שמשחקות עם נבחרת ישראל קדטים דרג ב' ועושות חיל. "הם מהוות את דור העתיד של הכדורסל הנשי בעיר, ההצלחה שלהם היא בהחלט משהו שעושה לנו טוב ומראה את העתיד שלנו, אני בטוח שבתוך זמן קצר אנחנו נראה אותם גם בקבוצה הבוגרת". אמר אלון בן זקן.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה