מכבי אשדוד מחתימה שחקן יורוליג. אחרי ראמל בראדלי, שחתם לפני כשבוע וחצי, מחתימה הקבוצה של עופר ברקוביץ' זר נוסף בעמדת הגארד של הקבוצה שיכול בליגה שלנו לשחק אפילו בעמדה מספר 4

 

 

ג'וש קארטר (201, 23) הוא גארד עם יכולת קליעה גבוהה מאוד והוא אמור להוות תוספת משמעותית לקו האחורי של הקבוצה, במיוחד לנוכח גובהו, רמת האתלטיות שלו, היכולות שלו בהגנה וכאמור הקליעה מבחוץ, שהובילו אותו לרמות הגבוהות באירופה ולנבחרת ארצות הברית עד גיל 22. קארטר נולד בדאלאס, טקסס, שם גם החל לשחק כדורסל, תחילה בתיכון המקומי ולאחר מכן במכללת טקסס איי אנד אם. את עונת 2006 סיים קארטר כמוביל הסטטיסטי בקליעות מחוץ לקשת בכל ליגת המכללות עם נתון מרשים של 50 אחוז מחוץ לקשת. באותה עונה אף העפיל עם קבוצתו לטופ 16 של המכללות אז גם זומן לנבחרת ארצות הברית עד גיל 22. את עונתו האחרונה במכללות סיים ג'וש עם ממוצע של 13.8 נקודות ו-4.3 ריבאונדים כשבסיום העונה הפך קארטר לשחקן עם הכי הרבה ניצחונות אי פעם במכללת טקסס איי אנד אם. את הקריירה האירופאית שלו החל קארטר, כאמור, במדי אולדנבורג הגרמנית, איתה שיחק בעונה האחרונה במסגרת היורוליג שם התמודד מול "אריות" אירופה כגון ריאל מדריד הספרדית, פנאתינייקוס היוונית וחימקי מוסקבה הרוסית מולה הרשים עם 13 נקודות ו-5 ריבאונדים. את היורוליג סיים קארטר עם ממוצע מרשים של 7.8 נקודות בממוצע למשחק.

 

 

את הליגה הסדירה בגרמניה סיים קרטר במקום הראשון ביחד עם קבוצתו כשהוא תורם 7.7 נקודות למשחק. בקיץ האחרון שיחק קארטר ביחד עם הניו אורלינס הורנטס בליגת הקיץ בווגאס. בנוסף, ג'וש הולך לחוות סוג של איחוד בעונה הקרובה. אחיו של ג'וש, וורן קארטר, חתם לא מזמן באלופת המדינה, גלבוע\גליל ולשני האחים תהיה האפשרות להיות יחסית קרובים אחד לשני במהלך עונת המשחקים. עופר ברקוביץ' המאמן אמר עליו: "ג'וש קרטר הוא שחקן צעיר ומוכשר. הוא היה שחקן קולג' טוב והעביר את העונה האחרונה ביורוליג במדי אולדנבורג הגרמנית. מדובר בשחקן עם פוטנציאל שהולך לתרום לנו בהרבה בחינות ברמה המקצועית. כזו אתלטיות וכזו יכולת קליעה אצל שחקן בגבוה הזה אלה לא דברים שרואים הרבה בליגת העל שלנו. מבחינה חברתית ג'וש משתלב מצוין בקבוצה הצעירה והלוחמת שאנחנו בונים".

 

בקבוצה מציינים את העובדה שהשחקן הוא שחקן יורוליג לכל דבר וששיחק שנה שעברה בבית יורוליג קשה. "מדובר בשחקן עם גודל שהעמדה הטבעית שלו היא עמדה 2, אבל בליגה שלנו יכול לשחק כאמור עד עמדה 4", אמרו בקבוצה. "אין הרבה שחקנים בארץ שהם מעל 2 מ' ויכולים לשחק בעמדה מספר 2, אנחנו גם לא חושבים שיש הרבה שחקנים במכבי שעשו שנה שעברה ביורוליג 7.7 נק' למשחק. אחיו של השחקן רון קרטר חתם רק לפני כשבועיים באלופה גליל/גלבוע ואולי העובדה שאחיו נמצא בישראל גמרה לו לרצות להגיע גם.

 

ולמי שרוצה להתרשם עוד, הנה סרטון קצר שבו קרטר קולע סל ניצחון עבור קבוצתו: