בוקר אחרי המשחק בין קבוצתו הנוכחית לקבוצתו הישנה דיבר יוסי מזרחי בתוכנית הבוקר בגלי צה"ל "נכון להבוקר" עם ניב רסקין. באשדוד עדין לא נרגעים מהטעיות של השופט בר נתן, שריקי: "קשה לשרוק נגד מכבי"

 

 

אין ספק שהמשחק ביום שני בערב בין מכבי ת"א לאשדוד היה יותר מסתם עוד משחק. יוסי מזרחי חזר לראשונה לאשדוד והפעם כיריב לפני המשחק הוא קיבל הרבה אהבה מאנשי אשדוד וזכה לשי מהמועדון. מזרחי דיבר בבוקר שאחרי על התחושות שליוו אותו. "עברתי הרבה בכדורגל, אבל ברור שזה לא פשוט, אשדוד הייתה עבורי במשך שנים ארוכות חצי בית וחצי משפחה. אני לא צריך כל מיני ליטופים על האגו, אבל זה לא היה עוד משחק עבורי". על התחושות שלו בסיום אמר מזרחי: "ברור ששמחים עבור מכבי שזה עבורנו ניצחון חשוב, אבל מצד שני בהחלט אני מרגיש קצת עצוב עבור אשדוד ויש רצון ללכת ולנחם את האנשים שם וזה מה שעשיתי".

 

 

 

ויממה אחרי המשחק באשדוד עדין עסוקים בתחושת הקיפוח מתצוגת השיפוט של דניאל בר נתן. (אחד מאנשי הקבוצה כינה אותו בבוקר יום שלישי, דניאל בר לקח). התחושה העיקרית הייתה שהשופט דניאל בר נתן לא שרק לשני כדורי עונשין נוספים מ-11 מטרים שהגיעו להם, לטענתם, השני ממש דקה לפני תום מועד הזמן החוקי כשנראה היה שאבי סטרול, בלם הצהובים עולה גבוה מעל עידן שריקי, חלוץ אשדוד ומפיל אותו בתוך הרחבה. מאמן אשדוד, ג'ון גרגורי והבעלים של הקבוצה, ג'קי בן זקן, אמרו כאיש אחד שאם המקרה היה הפוך אז השופט היה שורק לטובת חניכיו של יוסי מזרחי. המאמן האנגלי הוסיף ואמר כי אם העבירה על מקרייב הייתה מתבצעת כדקה וחצי אחרי פתיחת המשחק ולא דקה וחצי לפני סיומו, הרי שגם אז הוא משוכנע כי ההחלטה של השופט הייתה שונה.

 

 

הבעלים ג'קי בן זקן היה נשמע נסער ביותר אחרי המשחק וגם ביום שלמחרת הוא לא נרגע מתחושת הקיפוח: ""אני חשוב ששדדו אותנו. כולם ראו שהיה פנדל ברור. איגוד השופטים טעה כי צריך להיות שם רענון, שהצעירים ינהלו את המשחקים. השופט צריך לפחד מהאיגוד יותר מהקהל של הקבוצה היריבה. אם דניאל בר נתן יועמד לועדת משמעת ויקבל הרחקה לארבעה משחקים, אני בטוח שבפעם הבאה הוא לא יהסס לשרוק". הבעלים של אשדוד המשיך: "כל עוד שום דבר לא קרה, השופט יתמודד עם מה שכתבו עליו בתקשורת ולא עם הסנקציות שהאיגוד יפעיל כתגובה לטעות. ביום שהמדיה תפסיק להטריד אותו על חשבון הענישה, השיפוט ישתנה. אני מוכן לשלם על המשחק של אתמול בנקודות על טעויות בלבד, אבל שהאיגוד ישנה את הגישה שלו. ביום שזה יקרה אז הטעויות יפחתו. בטלוויזיה ראו שהשופט עמד עם החזית לשחקנים, הכול היה שקוף", המשיך בן זקן, "אם הוא היה יודע שטעות כזו עולה לו בהרחקה לחודש, אז הוא היה שורק. דנו את השופטים רק שהם גרמו נזק לקבוצות הגדולות ולא לקטנות. ביום שדין הענישה ישתנה, אז גם השיפוט יישר את הקו. אני לא חושב ששיחקנו רע. אחרי שתקף את האיגוד, התייחס בן זקן ליריבה מאמש, ולא חסך ביקורת גם כלפי הצהובים. דווקא בנוגע לסגל קבוצתו הוא היה סלחן יותר: "מכבי לא קבוצה כזו גדולה, אבל אני מסתכל על דברים אחרים. הנקודות פחות מפריעות לי. היה ברור שנשלם שכר לימוד בנקודות, אבל בעוד חודשיים יבינו השחקנים מה המאמן רוצה ויראו כדורגל הרבה יותר טוב".

 

 

גם לחלוץ הקבוצה עידן שריקי היה בהחלט מה להגיד על השופט ותצוגת השיפוט שלו: "גם במחצית הראשונה שיחקנו טוב, לא רק בשיניה. אני לא יודע אם היה צריך לשרוק לפנדל לטובת מכבי במחצית הראשונה אבל מנגד היו שני פנדלים לזכותנו שלא נשרקו, אחד שבוצע עליי ועוד אחד על מקרייב, אבל כשמגיעה קבוצה גדולה כמו מכבי ת"א אז קשה לשופטים לשרוק נגדה". אני לא חושב שנפלנו ממכבי ת"א בשום פרמטר על המגרש, שיחקנו טוב ועם הכניסה של משה אוחיון שיחקנו אפילו טוב יותר אבל למרות זאת אנחנו נשארים בסוף המשחק עם אפס נקודות וזה לא טוב, בשבת מחכה לנו כבר משחק קשה מאוד מול מכבי פ"ת ונצטרך להרים את עצמנו כדי להתחיל לצבור נקודות", המשיך החלוץ. "כשבנו את הקבוצה הזו סביב שחקנים צעירים, ידעו שיהיו טעויות של חוסר ניסיון, אני מקווה מאוד שמכאן נדע להרים את עצמנו, יש לנו מאמן טוב וצוות מקצועי יוצא מן הכלל שאני מאמין שיידע להוציא אותנו לדרך חדשה".

 

 

מעבר לכך, הסיפור הגדול של המשחק מבחינת אשדוד היה ספסולו של הקפטן משה אוחיון והוצאתו מהסגל של המגן השמאלי רחמים צ'קול, דבר שהותיר את אנשי הקבוצה בהלם לפני הפתיחה. אוחיון נכנס לבסוף לשדה המשחק בדקה ה-61, כארבע דקות לאחר שמכבי ת"א כבשה את השער השני והצליח להחזיר את אשדוד לתמונה כשכבש שער מצמק בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, השלישי שלו העונה, תוך שהוא מציג משחק טוב במרכז השדה ומחזיר את השליטה לאשדוד עד לסיום. אוחיון אף הגדיל לעשות בסיום המשחק שאמר: "יכול להיות שאם הייתי פותח המשחק היה נראה אחרת". בקבוצה הגיבו זה בסדר ולגיטימי שהשחקן יגיב כך, כל אחד רוצה לשחק ואם אוחיון היה מקבל בשלוות נפש את הוצאתו מההרכב זה היה מוזר, גם בן בוטבול ונבו מזרחי יכולים להגיד שאולי איתם התוצאה היית שונה". אמרו בקבוצה. גרגורי התייחס לאוחיון כשאמר: "הוא שיחק טוב בדקות שקיבל והכניסה שלו נתנה לנו משב רוח חיובי מאוד, החלטתי שלא לפתוח עימו בהרכב הראשון בגלל שיקול מקצועי, פשוט מאוד העדפתי לנסות לשחק בהרכב התקפי יותר בתחילת המשחק".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]