דורון גרטל (45), נשוי+ 3 חי נושם וחובט בתחום הטניס 37 שנים. הוא בעצמו היה אלוף ישראל בגילאי 12-14, אחז גם בתואר אלוף אסיה ונמנה בכל נבחרות ישראל לנוער. לצערו פרש יחסית בגיל צעיר (15) בגלל פציעה. בגיל 19 כבר יכול היה לחזור לשחק אולם זה היה מאוחר מידי שיחק בליגה הישראלית אבל כבר לא באופן מקצועי.
דורון גרטל. האקדמיה לטניס
חצי שנה לפני שהשתחרר מהצבא מצא עצמו מאמן בהרצליה, המאמן הבכיר הציע לו להיכנס בשותפות. לאחר חודשיים מאסיביים (יולי- אוגוסט) נכנס לשותפות.

"טניס זו אהבת חיי", מספר גרטל המגיע לאשדוד לאמן מזה 11 שנים המטפח אקדמיה של ילדים תחרותיים וספורטאים מצטיינים. כהגיע לאשדוד היו שם 80 ילדים שהתאמנו מתחילת השנה (ספטמבר) וכעבור מספר חודשים נמנו 200 ילדים ומשם הכול היסטוריה.

באקדמיה מתקיימים אימוני טניס במסגרות שונות מגילאי 4 ועד בוגרים. כיום מתאמנים באקדמיה לטניס למעלה מ-380 ילדים, נערים ובוגרים מהעיר אשדוד. יחד עם צוות המאמנים המצוין והודות לשיתוף פעולה פורה עם מנהלי ורכזי המרכזים הקהילתיים, הקים דורון את האקדמיה לטניס בעיר ומאז הקמתה, מספר המשתתפים בה הולך וגדל וענף הטניס בעיר פורח. הטניס הוא משחק ללא גיל, ובאקדמיה לטניס כל אחד יכול למצוא את מקומו.
האקדמיה לטניס
זה חוג אבל לא ממש, שכן מכוונים שם גם להנאה וגם לאיתור שחקנים מוכשרים, כך שהחוגים מזינים את האקדמיה והמוכשרים עוברים לאקדמיה מהחוגים. זה קצת יותר יקר מחוגים אחרים והרבה יותר מקצועני, אצל גרטל מתאמנים שעתיים בשבוע ולא שעה וחצי, בקבוצות של שמונה ילדים בלבד בקבוצה על שני מגרשים .יש באקדמיה 7 מאמנים, גרטל בעצמו כבר לא מאמן, רק מידי פעם. מטרת העל היא לאתר כישרונות, אותם מייעדים לאקדמיה שם הוא עובדים ומתאמנים עם המאמן הבכיר של האקדמיה ירון כהן, מהמאמנים המנוסים בארץ ,שיחד עם דודי סלע שנחשב לאחד מבכירי הספורטאים בארץ  מכינים אותם לתחרויות ברמה המקומית והארצית.

האקדמיה הינה מרכז חברתי-משפחתי, בית הספר לטניס פועל במהלך 11 חודשים בשנה (כולל יולי), קבוצות האימון קטנות מהקבוצות בענפי הספורט האחרים, וכל שחקן מקבל יחס אישי.

המאמנים, כולם בוגרי וינגייט ואנו מייחסים חשיבות רבה לעניין המקצועיות והחינוך לספורט. לפיכך לכל אורך השנה משתתפים השחקנים במחנות אימון בארץ ובחו"ל, תחרויות פנימיות, אזוריות וארציות ואליפויות מקומיות המותאמות לרמת השחקנים. אך כחלק מהחזון להפוך את מועדון הטניס למרכז חברתי נהנים שחקני המועדון גם מפעילויות משפחתיות, אירועים לגיבוש חברתי, וכאמור, יחס אישי לכל שחקן.
האקדמיה לטניס
"טניס זה ספורט מאתגר ומנטאלי ונחשב לענף הספורט השלישי בגודלו. עם זאת הוא פחות פופולארי בקרב ילדים, שאוהבים לרוב יותר כדורגל. אם תשאלו ילד מי זה דודי סלע, שמשחק כבר 10 שנים במקצוענים ומתחרה ברחבי העולם- אחד הספורטאים הגדולים בעולם, שווה ערך ליוסי בניון- אני לא בטוח שהם ידעו לענות וחבל", אומר גרטל ומוסיף: "המאמנים עושים גם עבודה מנטלית, אימוני כושר... ואפילו הרצאות מידי פעם. אנחנו דואגים לעבור הכשרות שונות על מנת לפתח כל שניתן בתחום".

ביום שלישי ה -21 לנובמבר יתקיים יום איתור לילדים מוכשרים בכיתות א-ב במרכז הטניס יא'. הילדים המתאימים יתקבלו לתכנית מיוחדת עם מסלול ישיר לאקדמיה התחרותית. יום האיתור מיועד לילדים שלא שיחקו טניס בשום מסגרת.
האקדמיה לטניס

קיימת אפשרות שבקרוב תגלו את האלוף הבא? "אין ספק שמי שיעסוק בענף הטניס מובטחת לו ילדות מלאת הנאה, כייף וספורט, אך ברמה העקרונית אנו לא "מוכרים" חלומות להורים ו/או לילדים. הצלחה אמיתית מחייבת הן כשרון והן השקעה מרובה. כשאנו מזהים שחקן מוכשר שמשקיע ומתמיד אנו ניתן לו את כל מה שדרוש בכדי להגיע לרמה הארצית הגבוהה, ובלבד שנזכה לשיתוף פעולה", אומר גרטל. בחודש נובמבר תתקיים אליפות מבוגרים לתושבי אשדוד בלבד. פרסים כספיים יחולקו לזוכים במקומות הראשונים. פעילות הטניס מתקיימת במספר מסגרות, וכל אחד יכול למצוא את המתאימה לו: חוג שנתי לילדים (פעמיים בשבוע 45 דקות), קבוצות עתודה ונבחרת (3 שעות אימון שבועיות), קבוצות אקדמיה לילדים המוכשרים (בנפח שעות משתנה בהתאם לגיל הילדים המתאמנים),  תכנית "פרו טניס" ייחודית שפותחה ב"אקדמיה לטניס של דורון גרטל" ומיועדת לילדים מגיל 4, וכן פעילות לבוגרים, מעל גיל 18 (שעה בשבוע).כאמור, האקדמיה לטניס של דורון נותנת מענה לפעילות ספורטיבית לכל הגילאים, בזמן ובהיקף המתאים להם.

"האקדמיה לטניס של דורון גרטל" ההרשמה דרך מתנ"ס י"א (הרי גולן 6, אשדוד) בטלפון: 08-8687400. (גם לחוגים המתקיימים בשירת הים ברובע י"ז והחוגים ברובע ד')

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]