ללא קהל, ללא אווירה אבל עם כדורגלהערב (17:10, י"א באשדוד) תפגוש מ.ס אשדוד את בית"ר ירושלים במשחק שבדרך ככל היה תופס את הכותרות הראשיות של כל מדור ספורט. תמיד שבית"ר ירושלים מגיעה לעיר זו חגיגה. רק חבל שדייני בית הדין החליטו להוציא מהעוקץ של המשחק ואשדוד תארח את ירושלים ללא קהל. מקרייב חוזר באשדוד והמרפסות של הבתים בי"א כבר בכוננות

 

 

לאחר התיקו מול חיפה תצא בשבת הקרובה אשדוד למשחק "ביתי" מול בית"ר ירושלים, המשחק התקיים אמנם באשדוד באצטדיון הי"א, אך ללא קהל (זכר לאירועי המשחק מול ב"ש), יהיה משחק בית של אשדוד לפחות על הנייר. כמה חבל שדווקא במשחק מול יריבה מושכת קהל כמו בית"ר ירושלים לא נוכל ליהנות מאווירת כדורגל טובה ואשדוד לא תוכל ליהנות מהכנסה שקרוב לוודאי הייתה מקבלת עבור משחק כזה. מדובר במשחק בין שתי קבוצות "דומות" מאד גם בסגנון וגם בטבלה. אשדוד ובית"ר נמצאות באזור הטבלה שהם לא ממש אוהבות ושתיהן יודעות שרק ניצחן יכול להביא מעט אוויר לקבוצה. הקבוצה של גרגורי לא ניצחה מאז המחזור הראשון מול עכו ונכון שמדברים על דרך אבל כל אחד שמתעסק בספורט רוצה לנצח. העונה נפגשו בית"ר ואשדוד פעם אחת וזה הסתיים בתיקו 2-2 אכזרי מבחינת אשדוד עם שער שוויון של טוטו תמוז בדקה ה-93, תמוז כבר לא בבית"ר ואולי זו ההזדמנות של אשדוד. מצד שני במשחק אימון לפני כחודש בין הקבוצות בית"ר גברה על אשדוד באשדוד 3-1. מעבר למשחק עצמו ייפגשו באשדוד שוב את כריסטיאן גונזלס בהגנת בית"ר ומי שהיה עד לפני כחודש הבלם של אשדוד. סביר להניח שאשדוד תקבל את גונזלס בפרחים, חבל רק שהקהל של אשדוד לא יוכל (כנראה) להודות לגונזלס.

 

 

 

ההיסטוריה לטובת בית"ר

בשנים האחרונות בעיקר בעידן של אחרי גאידמק מאזן הניצחונות בין בית"ר לאשדוד קצת התקזז לטובתה של אשדוד, אך עדין שבוחנים את ההיסטוריה של הקבוצות במשחקי ליגת העל רואים שהיתרון למנורה הירושלמית הוא ברור. במהלך 14 השנים האחרונות המאזן של ירושלים מול אשדוד עומד על 14 משחקים לטובת בית"ר 8 לטובת אשדוד ועוד 8 תיקו. המפגש הקרוב יהיה המפגש ה- 31 בין שתי הקבוצות בליגת העל בליגה. מנגד, בארבע השנים האחרונות השיגה אשדוד 4 מתוך שמונת הניצחונות על ירושלים שכול ארבעת הניצחונות היו באשדוד. בעונה שעברה נפגשו הקבוצות שלוש פעמיים ואשדוד רשמה ניצחון אחד ושתי הפסדים אחד בטדי ואחד באשדוד עם שער בדקה ה-90 של טוטו תמוז. בית"ר של העונה היא לא אותה קבוצה של השנים האחרונות, היא איבדה רבים משחקניה ומסמליה ואשדוד בהחלט תשחק מול קבוצה טובה אך כזאת שגם משוועת לנקודות ובעיקר לא אותה קבוצה מאיימת של העבר. המסורת, השם והצבע נשארו, היכולת קצת פחות אבל את זה נראה בשבת בערב.

 

 

 

אשדוד רוצה להמשיך את המומנטום

בכל מה שקשור לצבירת הנקודות באשדוד בהחלט לא מרוצים, מבט בטבלה כלפי מטה מראה בהחלט מקומות שבאשדוד ממש לא אוהבים. מצד שני היכולת הטובה של הקבוצה בשתי המשחקים האחרונים גם מול ב"ש וגם מול חיפה בהחלט נוטים תקווה קלה. הקבוצה לולא ההפסד הטכני הייתה אמורה להיות עם עוד נקודה מאזנה, אבל למה לבכות על שלט שנזרק... מבחינת מאזן השערים הקבוצה של גרגורי נמצאת במינוס חמור בבנק וכדאי שהשחקנים של אשדוד יעשו משהו בנידון כדי שמנהל הבנק לא יתקשר לגבי החריגה, כי אחרת מישהו יצטרך לסגור את המינוס בינואר וזה יעלה לא מעט כסף. המשחק של אשדוד מול בית"ר הוא בגדר חובה בעיקר בכל הקשור לצבירת נקודות, כל דבר פחות משלוש נקודות ילחיץ את המערכת ויהפוך את אשדוד לקבוצת תחתית לכל דבר. גם בית"ר ירושלים זקוקה לנקודות ואין ספק שגם היא תגיע להילחם על הלחם שלה בליגה. הסגל של בית"ר שקיבל חיזוק בתקופה האחרונה עם גונזלס ויבואה התחבר ונראה שלשדוד לא צפויים חיים קלים.

 

 

מנוחה בגביע הטוטו באמצע השבוע

באשדוד ידעו שכבר עברו שלב בגביע הטוטו ולכן במשחק ביום שלישי מול אשקלון נתן הצוות המקצועי של הקבוצה מנוחה להרבה משחקני ההרכב של הקבוצה. "זה הזמן לתת לשחקנים שלא מקבלים הרבה דקות משחק לשחק ולצבור קצת ביטחון שאולי נצטרך אותם להמשך העונה", אמר גרגורי. המשחק באמצע השבוע יחד עם המנוחה וחלוקת העומסים במהלך השבוע באימונים אמורים להביא את השחקנים של אשדוד טריים ורעננים למפגש מול בית"ר בשבת. הקבוצה אמנם לא העניקה יום חופש מוחלט לקבוצה השבוע בגלל משחק גביע הטוטו, אבל חלק מהשחקנים זכו לחופש במהלך השבוע, בעיקר שחקני ההרכב ששיחקו מול מכבי חיפה. בבית"ר ירושלים, אורי מלמיליאן, החליט להוציא מההרכב את אבירם ברוכיאן ועידן טל למשחק. דריו פרננדס ושי חדד תורגלו ב-11 הפותחים וייפתחו בקישור במקומם של ברוכיאן וטל. לאחר שבעה מחזורים בליגת העל, לבית"ר ירושלים יש רק ניצחון אחד, 1:5 מול הפועל באר שבע. בשאר המשחקים הצהובים-שחורים לא הצליחו למצות את הפוטנציאל של הסגל. הוצאתם של ברוכיאן וטל נועדה לזעזע את ההרכב ולהראות שאף אחד לא בטוח ב-11 הפותחים, אפילו לא קפטן הקבוצה. לקבוצה יש רק חמש נקודות והיא נמצאת במקום ה-13, רק ארבע נקודות יותר מלהפועל רמת גן האחרונה, לה הורדו נקודות. הקשר קובי מויאל לא התאמן והוא סובל ממתיחה בשריר הארבע ראשי ולא ייכלל בסגל למשחק באשדוד. בבית"ר מאמינים כי מויאל יחזור בהדרגה לאימונים החל מהשבוע הבא.


הרכב משוער: אריאל הרוש, כריסטיאן אלבארס, מושיקו מישאלוף, כריסטיאן גונזאלס, אבי ריקן, דן אייבינדר, דריו פרננדס, שי חדד, עמית בן שושן, סטיבן כהן וסמואל יבואה.


 

 

באשדוד: שקל ימשיך לעמוד בין הקורות, מקרייב חזור להרכב 

 

ב-מ.ס אשדוד מקווים להמשיך את היכולת הטובה שהציגה הקבוצה ב-1:1 מול מכבי חיפה ולהשיג ניצחון שני העונה מול בית"ר. כל שחקני הסגל של הקבוצה באדום-צהוב כשירים והאימון המסכם התנהל באווירה מצוינת כשהרבה מאוד חיוכים נראים בין השחקנים. המאמן ג'ון גרגורי כינס את חניכיו במרכז המגרש ואמר להם כי הוא רוצה שימשיכו להציג את אותה יכולת שהציגו במשחקים האחרונים במטרה לקחת את הנקודות. מי שישוב להרכב הראשון של גרגורי אחרי שריצה עונש השעיה ממשחק אחד הוא דמיטאר מקרייב, שיתפוס את מקומו של נבו מזרחי. השוער יוסי שקל, אשר ההימור שלקח עימו ג'ון גרגורי בחיפה הצליח, ימשיך לקבל קרדיט בין הקורות על חשבונו של הקרואטי, דרגאן סטויקיץ'. בשל העובדה שהמשחק יתקיים ללא קהל, יש להניח שמרפסות הבתים המשקיפות על אצטדיון ה-י"א יהיו מלאות באוהדים, אשר גם מוכנים לשלם כסף לבעלי הבתים כדי לצפות במשחק מחלון ביתם. אוהדי הקבוצה אשר הגיעו לאימון המסכם, הביעו תסכול עצום מהעובדה שלא יוכלו ללוות את הקבוצה גם במשחק החוץ מול בני-יהודה בעוד שבועיים, שוב בשל עונש של משחק ללא קהל שנגזר על הכתומים

 

הרכב משוער: יוסי שקל, עופר ורטה, מתן אוחיון, אפא אמברוז, רחמים צ'קול, ניר ביטון, סטיבן קינג, משה אוחיון, עמנואל סארקי, עידן שריקי ודמיטאר מקרייב.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה