אלכס פוטפוב בן ה- 47 מאשדוד, הוא אחד החותרים החזקים על סאפ ועתיד בעוד כשבועיים, לשבור את השיא הישראלי בחתירה רצופה על סאפ מראש הנקרה ועד זיקים במרחק של כ-500 מטר מהחוף.

עד היום, היחידי שעשה דבר דומה לזה היה בחור בשם ענר גלבוע שעשה את המרחק בחתירה על סאפ בחמישה מקטעים במשך כמה ימים בעוד בשיא הישראלי של חתירה ברצף על סאפ אוחז  ספורטאי בשם יובל בוצר שעשה עד היום ראש הנקרה- תל אביב. 
אלבום פרטי
בעבר, היה פוטפוב אלוף באגרוף, גדל בפנימייה ספורטאית בווינגיט. הוא מתלמידיו של גל פרידמן וכן מתאמן עם הנבחרת בירקון. הוא לא מתכוון לחכות לתנאים של גובה ים/ גלים מלבד וידוא שלא תהיה רוח נגדית (דרומית)- בין אם תהיה סערה, הוא לא מתכוון לוותר או להקל על עצמו. הוא לוקח את זה כאתגר ויעד אישי.

"אני מתכנן לעשות את זה בעוד כשבועיים. אני ספורטאי מקצועי בתחום האגרוף וחותר על סאפ רק כשנה וחצי. אני מתאמן לקראת זה וחותר כיום תל אביב- אשדוד או הרצליה אשדוד כמעט כל הזמן", אמר פוטפוב.
אלבום פרטי
* כיום פוטפוב הוא מקום שני בארץ בקטגוריית סאפ רייס – סניור'ס.

ירון קליין, יו"ר העמותה לקידום תרבות הגלישה והספורט הימי באשדוד אמר: "אלכס חבר עמותה שנוהג להתנדב ולתרום באופן קבוע וכן חותר מקצועי בתחרויות סאפ רייס השונות המתקיימות בארץ. הוא הציב לעצמו מטרה שכולנו בעמותה סמוכים ובטוחים שיצליח לעמוד בה.
העמותה מבקשת את עזרת קהילת גולשי ישראל בתמיכה ובליווי אלכס לאורך הדרך על מנת שישבור את השיא הישראלי ויגיע ליעד בשלום".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]