בתחילת העונה סימנו באשדוד את שלושת משחקי הבית האחרונים כמפתח להמשך העונה, בפועל יצא שאשדוד ניצחה אחד (נתניה) מתוך שלושה, מה שאומר שלקבוצה יש חוב של שני משחקים. הערב (ב') מול בני השרון חוב אחד נסגר, נשאר עוד אחד. מול בני השרון בהרצלייה ראינו הכול, אולי לא כדורסל גדול, אבל כמו תמיד במשחקים של מכבי אשדוד המתח שולט. וכמובן אי אפשר בלי מאיר טפירו אחד שרשם טריפל דאבל מרשים ושישי בקריירה. הפתיחה דווקא הייתה דווקא של בני השרון שבחצי ראשון טוב ובעיקר רבע ראשון גדול (16-6) ביטלה את אשדוד. ברבע השני היתרון כבר עמד על 13 נקודות הפרש שאשדוד לא מצאה תשובה בהתחלה לרון סטיל, לי ניילון ושון ג'יימס. החצי השני כבר היה סיפור אחר לגמרי, אשדוד שתוכנית המשחק שלה כללה איך לעצור את לי ניילון, החלה לעבוד בהגנה וגם בהתקפה הכדורים צללו פנימה ואשדוד סיימה רבע שלישי גדול עם 27-14. חוץ מטפירו אשדוד המשיכה ליהנות ממשחק טוב של שלושת הזרים שלה שהערב ראינו כמו החזרה של ג'וש דאנקן היא חשובה ואיתו אשדוד היא קבוצה אחרת. מול נתניה היה לאשדוד את הישראלי התורן שהביא את התפוקה אז זה היה ניב ברקוביץ', הערב זה היה יאן מרטין עם 9 נק' והרבה עזרה גם בהגנה. 4 דקות לסיום, הראה לוח התוצאות 65:72. בני השרון עוד הצליחה לצמק ואפילו לכפות הארכה, אך שם היה ברור לגמרי איזו קבוצה רצתה את המשחק הזה יותר זו שהפציצה 18 נקודות ב-5 דקות, זו ששמרה, זו שנלחמה.

 

 

למרות הניצחון לאשדוד אסור להקל ראש, ברור שזה ניצחון חשוב בחוץ במגרש מול קבוצה שאף אחד לא תכנן בתכנון המוקדם לנצח, אבל הקבוצה עדין זקוקה לחיזוק בעיקר בעמדת הפנים, שחקן שמשחק עם הגב לסל. אשדוד לראשונה העונה זכתה לטעום שני ניצחונות רצופים. עוד מקור גדול לאופטימיות הוא מאיר טפירו, שאמנם פתח את המשחק עם 1 מ-9 מהשדה, אך מחצית שנייה נפלאה שלו עמדה במרכז הקאמבק, ובואו פשוט ניתן למספרים לדבר: 10 נקודות, 11 ריבאונדים ו-11 אסיסטים. זהו הטריפל דאבל השישי בקריירה (4 בליגה, 2 באירופה) של הרכז הבלתי נגמר הישג שאף שחקן ישראלי אחר לא יכול להתגאות בו. וזה בגיל 35. מדהים. בשבוע הבא מכבי חיפה מגיעה לעיר ואשדוד תרצה להמשיך את המומנטום מהתקופה האחרונה. בין שני החוסמים הטובים בליגה נרשם שוויון, כאשר וויין וואלאס ושון ג'יימס סיימו עם ארבע חסימות כל אחד. 

קלעו לבני השרון: רון סטיל ולי ניילון 19 נקודות כל אחד, דן גרונפלד 13 נקודות, ארז כץ ושון ג'יימס 10 נקודות כל אחד, פילברטו ריברה 9 נקודות, שרון ששון 3 נקודות, בן רייס 2 נקודות.

קלעו למכבי אשדוד: ראמל בראדלי 25 נקודות, ג'וש קארטר 17 נקודות, ג'וש דאנקן 15 נקודות, מאיר טפירו 10 נקודות, יאן מרטין 9 נקודות, שון דניאל 8 נקודות, וויין וואלאס 4 נקודות, ניב ברקוביץ' 2 נקודות.