לפגרה בתבוסה: 4-1 לבית"ר ירושלים על מ.ס אשדודזה התחיל אופטימי עם שער מוקדם של גאנב הבוגלרי בבכורה שלו, אשדוד שלטה, הגיעה למצבים, (איזו החמצה דין דוד) אלא שהרחקה מוטעית בדקה ה- 23 של ניר ברדע פירקה את הקבוצה שרשמה תבוסה 4-1 צורבת ויוצאת לפגרה שהיא עם אפס נקודות והרבה עבודה. בכורות טובות לגאנב ואלקה השחקנים החדשים שיוסיפו לאשדוד איכות. הרבה עבודה לראובן עטר בפגרה הקרובה

מ.ס אשדוד יוצאת לפגרה עם מאזן של 0 נקודות מ- 6 נק' אפשריות, שני הפסדים ומאזן שערים של 6-2 לחובתה. הרבה עבודה לראובו עטר. אשדוד רשמה הערב (ב') הפסד שני במסגרת המחזור השני בליגת העל, 4-1 מול בית"ר ירושלים במושבה. עד כאן העובדות.

קשה מאד לנצח את המשחק בצורה נקייה, מחצית ראשונה בסך הכל טובה של אשדוד, שער יתרון, משחק טוב ותוסס ומצבים להבקיע יותר משער אחד. אלא שאז הגיעה הטעות של השופט רועי ריינשרייבר. ששלף כרטיס אדום מוטעה לניר ברדע בלם אשדוד בטענת נגיעת יד שמנעה משכטר מצב הבקעה, אלא שכל המהלך היה לא חוקי, מפני ששכטר בכלל היה בנבדל ולכן האדום לא היה צריך להישלף.

מכאן ועד הסיום זה כבר היה משחק אחר, אשדוד עוד ניסתה קצת, בית"ר השוותה אחרי 11 דקות ולמחצית ירדה אשדוד במצב של שיויון 1-1. אלא שבמחצית השנייה הכל התהפך ובית"ר רקדה על המגרש ואשדוד נעלמה פחות או יותר מהדקה ה- 30.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

ראובן עטר טען בסיום שיש לו קבוצה טובה, עם הבלם החדש והחלוץ החדש שרשמו הופעות בכורה באשדוד, אחד בהרכב (גאנב) ואחד מהספסל (אלקה). 

אשדוד עדיין צריכה הרבה עבודה, יש הרבה לשפר והרבה לעבוד ונראה שהפגרה מגיעה בזמן בעיקר בכדי להכניס את השחקנים החדשים שהגיעו ועד יגיעו לקבוצה במהרה.

הפער בין אשדוד לבית"ר הוא לא 4-1 כנראה, אבל מצד שני, לא בטוח שגם ב- 11 שחקנים אשדוד לא הייתה מפסידה, היא הפסידה בשבוע שעבר למכבי פ"ת עם 11 שחקנים, לעולם לא נדע ולכן כמו שכתבנו בהתחלה קשה מאד לנתח בצורה נקייה ומקצועית משחק כזה.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

נקודות אור

הבלם החדש, ויקטור גאנב עם משחק טוב, הראה שהוא בלם טוב. קשה מאד לשבח בלם שההגנה שלו סופגת ארבעה שערים, אבל כאשר גאנב הוביל כמעט לבדו את מרכז ההגנה אחרי ההרחקה של ברדע שהוא בקושי כמה ימים בקבוצה.

גאנב הראה שהוא חזק, חכם וטכני ואפילו יכול לכבוש.

גם החלוץ החדש, בלסינג אלקה עלה לכמה דקות, קשה מאד להתרשם כי אשדוד רוב הזמן התגוננה, אבל נראה שיש בו לא מעט, שומר יפה על הכדור, חזק, מהיר, טכני עם ניתור טוב. מעניין יהיה לראות מה הוא יתרום להתקפה האנמית של אשדוד.

גדי קינדה ותום מונד, שניים שנראה שלא משנה איפה ישימו אותם יתרמו לאשדוד, קינדה תיקל, הרבה אכפתיות והיה בכל מקום, לוקח ללב והוא אחד השחקנים החשובים והטובים של אשדוד גם הערב. חסר לעטר שגם הוא בסוף יעזוב.

מונד היה טוב כקשר פחות כבלם, אבל עדיין נכס. רוצה, משתדל.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

נקודות לשיפור

מצבים נייחים, גם בעשרה שחקנים אין שום סיבה שהגנת אשדוד תקבל פעמיים את אותו השער, פעם אחת מראשו של בניון פעם שנייה מראשו של וארן. גם השער הראשון הגיע מקרן אחרי ערבוביה ברחבה. 

המהירות במשחק של אשדוד משגעת, למעשה אין כמעט מהירות, אשדוד ניסתה קצת לשחק מהר במחצית הראשונה וזה עבד טוב, במחצית השנייה היא פשוט שיחקה לאט מאד, יצאה לאט, והרבתה לאבד כדורים בכל חלקי המגרש.

אדילסון בהייה, מי שאמור היה להיות שחקן רכש מוביל, בינתיים נראה כמו הצל של עצמו, פתיחת עונה רעה מאד, מכדרר את עצמו לדעת, קבלת החלטות רעה. לא ברור מדוע עטר השאיר אותו במגרש 90 דקות במושבה.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 7: החמצה אדירה של אשדוד, דן ביטון העביר כדור רוחב חד מהאגף השמאלי ומצא את דין דוד, שממרחק חמישה מטרים בעט גבוה מעל לשערו של בוריס קליימן.

דקה 10: ז’אורז’יניו הכניס כדור עומק נפלא למרסל הייסטר, שממרחק עשרה מטרים בעט כדור חד לכיוון הפינה השמאלית, אך הכדור נהדף על ידי ההגנה ומצא את הרשת החיצונית בלבד.

דקה 15, מ.ס. אשדוד עלתה ליתרון 0:1: קליימן הדף בצורה אומללה כדור גובה שעלה מצד שמאל, ויקטור גנב הבולגרי הגיע ראשון לכדור החוזר ודחק מקרוב.

דקה 16: מרסל הייסטר היה קרוב מאוד לכבוש שער שוויון יקר. המגן הגרמני הפציץ בעוצמה ממרחק 20 מטרים וזעזע את משקוף שערו של ירדן קרישטול. הזדמנות אדירה לבית”ר.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 23, מ.ס. אשדוד נותרה בעשרה שחקנים: ההחלטה ששינתה את המשחק, ניר ברדע מנע מאיתי שכטר את הכדור בידו וספג כרטיס אדום מאחר והיה האחרון בדרך של החלוץ הבית”רי לשער. רק ששכטר היה בנבדל ברור שלא נשרק מה שהיה אמור לבטל את כל המהלך. אשדוד קופחה.

דקה 34, בית”ר ירושלים השוותה ל-1:1: איתי שכטר הגיע ראשון לכדור רוחב ושחרר בנגיעה את ז’אורז’יניו, שבעט לפינה השמאלית של קרישטול.

דקה 40: ז’אורז’יניו פרץ באגף הימני, חדר לתוך הרחבה והוריד אחורה לעידן ורד שבעט בעוצמה, אך קרישטול היה עירני והדף לקרן.

דקה 42: אריק סאבו העביר כדור רוחב מצד ימין ומצא את ראשו של ז’אורז’יניו, אך הברזילאי לא הצליח לנגוח לכיוון המסגרת.

דקה 47: הייסטר קיבל את הכדור על סף הרחבה ובעט שוב בעוצמה, אך הפעם למרכז השער ולידיו של קרישטול.

דקה 55, בית”ר ירושלים עלתה ליתרון 1:2: עידן ורד הרים קרן חדה מצד שמאל ומצא את ראשו של יוסי בניון, שממרחק חמישה מטרים נגח בעוצמה לרשת והשלים מהפך.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 71: קלאודמיר בעט בעוצמה ממרחק 25 מטרים, אך הכדור שלו חלף גבוה ומעל לשערו של ירדן קרישטול.

דקה 76: עידן ורד הוציא כדור רוחב אדיר מצד שמאל ומצא את ז’אורז’יניו חופשי בתוך הרחבה, אך ממרחק עשרה מטרים הברזילאי פספס את המסגרת. 

דקה 80: אדילסון בהייה ניסה לסובב בעיטה חופשית ממרחק 25 מטרים, אך פספס במקצת את המסגרת של קליימן.

דקה 81, בית”ר ירושלים עלתה ליתרון 1:3: עידן ורד קיבל את הכדור באגף השמאלי, חתך לכיוון מרכז הרחבה ובעט, קרישטול הדף, אך ישירות לרגליו של המחליף יעקב בריהון, שמקרוב דחק לרשת.

דקה 85, בית”ר ירושלים עלתה ליתרון 1:4: ורד הרים קרן נוספת מצד שמאל ומצא הפעם את ראשו של המחליף אנתוני וארן, שנגח בעוצמה לרשת בהעתק של השער השני, אותו כבש יוסי בניון.

מ.ס. אשדוד: ירדן קרישטול- 5, טום בן זקן-5, ויקטור גנב- 5.5, ניר ברדע (הורחק 23), קרלו ברוסיץ'- 5 תום מונד- 5.5, יובל יעקובוביץ'- 4 (בלסינג אלקה, 63- 5.5), דן ביטון- 4.5 (רועי בקל, 46- 4), גדי קינדה- 5.5, אדילסון בהייה- 4 ודין דוד- 4.5 (מאוריסיו קורדיירו, 69- 4).

בית”ר ירושלים: בוריס קליימן, אריק סאבו, מיקי סירושטיין, אנטואן קונטה, מרסל הייסטר, דוד קלטינס, קלאודמיר פריירה, יוסי בניון (יעקב בריהון, 74), ז’אורז’יניו, עידן ורד (חן עזרא, 87) ואיתי שכטר (אנתוני וארן, 68).

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה