עם המבט לליגה א': הקיץ של הקבוצות הקטנות בעירללא ספק הקיץ הזה שייך לקבוצות הקטנות של העיר. עם שמות גדולים שהגיעו לעיר ויביאו הרבה עניין לליגה ב' שתכלול את עירוני והאדומים ויחזיר לנו את הדרבי שיכול לחרוץ גורל עלייה. בליגה ג', הפועל אשדוד אמורה לעלות די בקלות, בית"ר אשדוד תנסה בעיקר להפתיע כמו בעונה שעברה

בעוד כעשרה ימים יפתחו הקבוצות מהליגות הנמוכות את העונות שלהן. החלוקה תהיה שווה, שתי קבוצות בליגה ב', עירוני אשדוד והפועל אדומים אשדוד שיחזירו לנו את הדרבי המסקרן.

בליגה ג', בית"ר אשדוד והפועל אשדוד ירצו לרשום עלייה בסיום העונה.

הקיץ הזה היה ללא ספק מסקרן, שחקנים בעלי שם נחתו בקבוצות השונות בעיר, שבניגוד לעבר לא מ.ס אשדוד משכה אליה את השמות, אלא דווקא הקבוצות הקטנות.

ברוך דגו, דוד רביבו, יוסי שקל, זיטו אוגבונה, יניב בן ישי, יאיר אזולאי, רחמים צ'קול, אמיר לביא, ערן מלכין, הם רק מעט מהשמות שישחקו העונה בקבוצות השונות בעיר.

בכתבה הבאה נעניק סקירה של הקבוצות השונות, החוזק שלהם, הסגל והציפיות.

צילום: מוטי קדוש, עירוני אשדוד

ליגה ב'-

עירוני אשדוד- הקבוצה הצהובה של העיר, בנתה סגל צעיר מחוזק בגרעין של שחקנים קצת יותר ותיקים, או "שמות" בשפת הכדורגל.

המאמן שרון מרצאינו הוא הדמות החשובה בקבוצה, בנה סגל על פי חזונו שמורכב מהרבה צעירים שאמורים לרוץ, ללחוץ ובעיקר להדליק את הקבוצה ומסביבם ברוך דגו, ערן מלכין, גל אנגלשטיין ורועי סבג המנוסים יותר והוותיקים יותר.

על פי משחקי האימון, עירוני בינתיים רחוקה מלהרשים. לא בטוח כמה זה חולשת הסגל או שאלה של זמן ותרגול בזמן הזה של העונה.

בעירוני מדברים על זה שבמשחקי ההכנה הם בחנו הרבה שחקנים ודווקא מול היריבות החזקות יותר נראו טוב, כמו מול שערים (1-1) או מודיעין (1-0 ניצחון).

ראשי הקבוצה סומכים באופן מלא על המאמן שרון מרציאנו, מאמינים בו ונותנים לו יד חופשית לבנות את הסגל, להביא שחקנים שלו בהתאם כמובן לתקציב.

מרציאנו עוד יביא כנראה בלם וחלוץ נוסף ליד מוטי פליקר שהגיע מיפו. בינתיים זה נראה שלקבוצה חסר בדיוק עוד חלוץ מבקיע שערים עם קבלות ועוד בלם שניתן לסמוך עליו.

האג'נדה של עירוני דומה מאד לאותה אג'נדה של עירוני בעונה הראשונה בליגה ג', קבוצה צעירה שלא מפסיקה לרוץ ובעיקר תיתן הכל על המגרש, בצלמו ובדמותו של המאמן שרון מרציאנו.

צילום: מוטי קדוש, עירוני אשדוד

האיש החשוב: בדרוך דגו ללא ספק. הקשר שחזר לקבוצת נעוריו, אמור להיות השחקן המרכזי והכוכב של הקבוצה, בכלל נדמה שהקישור הצהוב שכולל את ערן מלכין, ברוך דגו ושהב פהאשי אמורים לעשות את ההבדל. אם זה יספיק לעלייה לא בטוח בכלל.

יתרונות: קישור חזק, צעירים שרוצים לפרוץ, קהל ושקט ניהולי עם מאמן שמכיר את הליגה, את המערכת ומאד בטוח בעבודה שלו. הוא הביא את מוטי פליקר והימר על בלם צעיר בשם שגיא כהן.

בעירוני מדברים על החיבור של שרון עם הקהל והשחקנים.

חסרונות: עדיין חסרים לעירוני כמה באנקרים, בעיקר בהתקפה ובהגנה. רועי סבג וגל אנגלשטיין זה מצוין, אבל לא ברור איך יראו האגפים של הקבוצה, חסר כמו שכתבנו סקורר מרכזי, כבר בעונה שעברה חוץ מאריאל טרבלסי לא היה כל כך מי שמבקיע והעונה נראה שהבור כרגע גדול אף יותר.

תחזית: אם לא יגיע חיזוק דרמטי וכנראה של יגיע, עירוני שוב תאבק על הכניסה לפלייאוף, יותר מזה תהיה הצלחה אדירה.

צילום: מדיה האדומים

הפועל אדומים אשדוד- קבוצת הגאלקטיקוס של העיר. בנתה קבוצה מרשימה על הנייר. עם הרבה כוכבים שאמורה אם תתחבר לדבר חזק בצמרת ולהיאבק על העלייה.

אריאל טרבלסי, רחמים צ'קול, יאיר אזולאי, גדיף ווארקט, יוסי שקל, זיטו אוגובונה שייכנס לכושר ויקבל תעודת זהות ישראלית. כל אלה שווים בלי ספק עלייה לליגה א' אם הם מתחברים.

גם כאן האיש החשוב יהיה המאמן פיני עייש, שיצטרך לחבר את כל השחקנים הללו לקבוצה אחת ובעיקר לדעת להתמודד עם האגו הרב שיהיה בחדר ההלבשה.

באדומים הלכו בדיוק כמו בעונה הראשונה שלהם בליגה ג', הרבה שמות, הרבה כוכבים, השאלה אם כל זה יתחבר לעלייה.

הכוכב של הקבוצה- לדעת רבים מדובר ביאיר אזולאי, שמונה גם לקפטן, בגיל 40, הוא מהווה החתמה ענקית בליגה ב' וייתן הרבה שקט להגנה מאחורה.

יחד איתו, גם אריאל טרבלסי וגדיף ווארקט אמורים לתת את הטון ושאלת השאלות- הכושר וההתאמה של זיטו אוגבונה לקבוצה ולליגה.

צילום: מדיה האדומים

יתרונות- סגל מפלצתי, עם עומק, כישרון ושילוב בין וותיקים לצעירים. הקבוצה הצליחה לשמור על כל הסגל מהעונה שעברה ואף חיזקה אותו מה שללא ספק מהווה יתרון.

השילוב של הסגל, הקבוצה, הקהל והמאמן פיני עייש על הקווים עשויים בהחלט להזניק את הקבוצה בסיום העונה לליגה א'.

חסרונות- לא חיסרון אחד, כמו השאלה להפוך את השחקנים הללו לקבוצה אחת, עם אגו שכל אחד חושב שמגיע לו לשחק. קחו את ההתקפה למשל, אריאל טרבלסי, דניאל אטיאס, זיטו אוגבונה ושימי ביטון שככל הנראה שלושה או שניים מהארבעה יעלו בהרכב.

גם בקישור יש המון שחקנים טובים שלא לכולם יש מקום. עוד שאלה שתקבל תשובה ככל שהעונה תתקדם, האם מה שהיה נהדר לליגה ג', יספיק לליגה ב'? את התשובה לכך נקבל כנראה כבר במשחק הגביע מול מכבי שדרות החזקה ב- 1/9 ביום שישי הבא.

תחזית- מקומות 1-2, פחות מכך תהיה אכזבה עצומה.

צילום: הפועל אשדוד

ליגה ג'

הפועל אשדוד- אם הפועל אדומים אשדוד הם הגאלקטיקוס של ליגה ב', הפועל אשדוד של המאמנים אדם שושן ומיקי פרץ הם הגאלטיקוס של ליגה ג'.

עם דוד רביבו, אמיר לביא, עידן ציון, עידן שדה ויניב בן ישי, פחות מעלייה לליגה ב' יהיה כישלון עצום.

בליגה ג' של העונה שאמורה להיות סבירה אבל לא משוכה בלתי עבירה מבחינת האדומים, פחות מעלייה יהווה כישלון חרוץ וגם בקבוצה יודעים זאת.

ההחתמה המחודשת של עידן שדה מהווה רק תעודת ביטוח לסגל המרשים ממילא.

האיש החשוב- לא צל של ספק דוד רביבו, עם הניסיון שלו והיכולת שלו גם בגילו ליגה ג' פשוט קטנה עליו. יחד עם אמיר לביא ושאר השחקנים הוא אמור לנווט את דרכו בליגה ג', עם מספרים כפולים של שערים ובישולים וכמובן להביא מהניסיון שלו והמנהיגות.

יתרונות- מה לא? כמעט כל מקום בסגל מהווה יתרון, עם סגל טוב, צוות מקצועי צעיר ורעב שהמטרה מכוונת למקום אחד-עלייה.

חסרונות- בעיקר הלחץ. העובדה שהקבוצה יודעת שהיא בנתה קבוצה לעלייה והלחץ יהווה כנראה משקולת בכל משחק בו יעלו לשחק.

תחזית- מקום ראשון, עלייה.

בית"ר אשדוד- הקבוצה "הקטנה" של הליגות הנמוכות. הוקמה בשנה שעברה על ידי יוסי כנפו והראתה שהיא לא נופלת מאף קבוצה.

נראית עד כה לא רע בכלל במשחקי האימון, הכוכב הגדול הוא נתן נוגה שבעונה שעברה היה המוציא לפועל העיקרי.

מדובר בקבוצה של שחקנים לוחמים, רעבים, מקומיים שרוצים בעיקר להוכיח שהם שייכים לרמות הללו.

אסור לזלזל בקבוצה בצהוב- שחור שיש ליוסי כנפו שכבר בעונה שעברה הפתיעה וסיימה לפני הפועל אשדוד. כנראה שזה לא יקרה העונה, אבל מקום ברביעייה הראשונה בהחלט יכול להיות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה