פותחים עונה: מ.ס אשדוד על שולחן הניתוחיםקיץ לא פשוט עבר על מ.ס אשדוד, הרבה תחלופות, שני מאמנים שהכינו את הקבוצה ומאמן שלישי שאמור להוביל אותה בליגה. הזרים הוחלפו, רכש ישראלי הגיע כגיבוי ושאלת המפתח: איך תיראה ההגנה ללא אלחמיד וסירושטיין. מ.ס אשדוד מציגה: הקיץ הלא פשוט שלי. בשבת מול מכבי פ"ת מבחן ראשון

ביום שבת בשעה 18:00 תעלה מ.ס אשדוד לכר הדשא באצטדיון הי"א (כבר משהו חיובי) למשחק הפתיחה של ליגת העל מול מכבי פ"ת.

בתחילת הקיץ עם רן בן שמעון על הקווים וסגל קצת שונה זה היה נראה אחרת לגמרי, עם סילבה, אלחמיד ואולי אפילו אינברום וכמובן קינדה זה היה אמור להיראות אחרת לגמרי.

אלא שחוץ מקינדה כל היתר עזבו ומ.ס אשדוד מציגה לא מעט סימני שאלה לקראת העונה הקרובה ופחות מידי סימני קריאה. ננסה לנתח איך פני הקבוצה לקראת העונה הקרובה.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

בלגן בהגנה, מסודרים בקישור

בעונה שעברה, החוליה החזקה בשרשרת של מ.ס אשדוד הייתה ההגנה, עם יואב ג'רפי השוער, אלחמיד וסירושטיין במרכז ההגנה וברוסיץ' ובן זקן כמגינים.

העונה, אלחמיד וסירושטיין לא יהיו, וכרגע מרכז ההגנה מורכב מניר ברדע, בלם צעיר שרשם טבילת אש מועטה בעונה שעברה.

בכלל למחזור הראשון תגיע ההגנה של אשדוד רק עם תום בן זקן כנראה, בהנחה וברוסיץ' הפצוע לא יהיה כשיר. ג'רפי פצוע לפחות לשני המחזורים הראשונים, אחרי ששבר את ידו בסיום מחנה האימונים.

אלחמיד וסירושטיין לא כאן, מה שאמור שעטר יעלה מול מכבי פ"ת בהרכב הגנתי שמעולם לא שיחק ביחד. הדיבורים על מערך של שלושה בלמים מול פ"ת, קצת מצחיקים, לא ברור איך עטר מוצא בלם אחד אז שלושה? 

בניגוד להגנה שנראית לא מוכנה ומאורגנת לעונה, בקישור דווקא נראה שאשדוד די מסודרת ומדובר לפחות כרגע על הנייר בחולייה החזקה ביותר של הקבוצה.

רועי בקל, גדי קינדה, תום מונד ודן ביטון מרכיבים יופי של גרעין לקישור של עטר. תוסיפו אליהם, שחקן זר שיגיע, את משה אוחיון מהספסל, וכמובן את הצעירים החדשים שהגיעו כמו אוהד רבינוביץ' ואוהד סולמון.

לאשדוד חסר אמנם קשר אחורי מובהק, סטייל בלאסינג קאקו, סטפן קינג או אפילו אפא אמברוז, ובקבוצה מחפשים שחקן זר לעמדה הזאת.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

שינוי פנים בהתקפה, סימן שאלה ושמו קורדריו

בניגוד להגנה, ההתקפה של אשדוד בעונה שעברה הייתה חלשה מאד, מנגה, לוסיו, בגאריץ', דין דוד, בנצי מושל וחן עזריאל העניקו יחידיו 10 שערים בליגה לקבוצה. מאזן עלוב לכל הדעות.

העונה, ההתקפה של אשדוד שינתה את פניה, אדילסון בהייה מהפועל חיפה הגיע, מאוריציו קורדריו מושא החלומות של רבים מאנשי הקבוצה לאורך השנתיים האחרונות השלים קאמבק, יחד עם חן עזריאל, דין דוד ובנצי מושל אמורים להנפיק מספרים אחרים בהתקפה.

בינתיים זה לא נראה כך, קורדריו בעיקר הצל של עצמו ומה שהוכח עד כה, זה שמה שהיה טוב בליגה הלאומית וגם זה בערבון מוגבל, לא תמיד עובד בליגת העל. מה עוד שאשדוד של קורדריו בליגה הלאומית היא אשדוד שונתה בתכלית מאשדוד שקורדריו מצא בליגת העל.

עם קבוצה שתוקפת בליגה הלאומית ובקישור משחקים, אוחנה, אינברום וקינדה, יחד עם בקל, מונד ומאוחר יותר משה אוחיון קל כנראה להבקיע וגם שם קורדריו סיים חצי עונה עם 8 שערים, בליגת העל הסיפור הוא אחר.

לדעתי, קורדריו יהיה האכזבה של אשדוד, בעיקר נוכח הציפיות והדיבורים סביבו, כאילו מדובר בגולר אימתני, יותר משישה שערים ייחשב להישג אדיר עבורו ועבור אשדוד.

דווקא בהייה נראה כרכש לא רע ונראה טוב במשחקי ההכנה אך במשחקי גביע הטוטו נחלש מעט. אשדוד תחפש שחקן נוסף בחולייה הזאת, כי יהיה קשה לבנות שוב על דין דוד הלא יציב וחן עזריאל הפציע.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

מצב הרוח ובניית הקבוצה

כאמור, הקיץ הנוכחי של מ.ס אשדוד היה מבולגן מאד, עם הרבה שינויים, עם שני מאמנים שעמדו על הקווים בקיץ (בן שמעון ומזרחי) והכינו את הקבוצה.

ראובן עטר הגיע ממש לפוטו פיניש הוא כנראה יצרף עוד שלושה שחקנים כחיזוק, בלם, קשר וחלוץ, אבל נראה שההכנה מאד עקומה. חלק מהבעיות לא באשמת אשדוד (ג'רפי, המכירה של אינברום) אך חלק באשדוד בהחלט היו יכולים לנהל יותר טוב את הסיטואציה, כמו במקרים של בן שמעון ואלחמיד והשחרור של סילבה.

הפציעה של ג'רפי בוודאי לא מוסיפה שקט לקבוצה במחזורי הפתיחה והחשש מפני פתיחה לא טובה שתגרור כדור שלג קיימת.

גם הוויתור על אלחמיד ארבעה ימים לפני המשחק הראשון מוזרה. אין בעיה לתת מתן אפשרות קידום (יש בעיה, אבל זה כבר ויכוח אחר) לשחקנים או מאמנים, השאלה היא הטיימיניג.

מאמן שמתחיל עונה, בונה חלק מהסגל ומבקש לעזוב אחרי שבוע אימונים זה לא תקין, כנ"ל לגבי המעבר של אלחמיד שמשאיר את עטר עם בור ענק במרכז ההגנה, שגם כך נפגע מהעזיבה של סילבה.

הדיבורים על "לא ניתן לעצור שחקן מלהתקדם", נכונים חלקית, אלחמיד אולי באמת התקדם, יכול לשחק בליגת האלופות, אבל העיתוי, במצבה של אשדוד מראה על חשיבה אך ורק על טובת השחקן ולא על טובת הקבוצה.

מה אמורים לחשוב אוהדי הקבוצה? השחקנים האחרים? שההצלחה האישית של שחקנים חשובה יותר מההצלחה הקבוצתית. אין דין עזיבה ביוני, כדין עזיבה באמצע אוגוסט. הסגל כבר התגבש, הקבוצה רצה ועל אחת כמה וכמה אחרי כל השינויים שעברה אשדוד בקיץ הנוכחי.

סילבה ואלחמיד עשו את כל ההכנה ביחד, ברדע היה כגיבוי, עכשיו ברדע הבלם המרכזי ועד שיגיע החיזוק הנוסף אשדוד יכולה להיות כבר עם הפסד ראשון בליגה.

לגבי רן בן שמעון, מצטער. איש לא ישכנע אותי שנבחרת קפריסין זה קידום, קרש קפיצה, או כל דבר אחר. זה אפילו לא דילוג. אימון נבחרת זה כבוד, אבל הלו, האם בן שמעון היה מבקש "להגשים" את חלומו גם אם הוא מאמן בית"ר ירושלים ולא אשדוד?

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

תקציב, אוהדים ומטרות

מ.ס אשדוד תעמיד העונה תקציב שינוע סביב- 14-16 מיליון ש"ח, ההכנסות ממכירות אינברום ואלחמיד עשויים להגדיל מעט את התקציב, בעיקר בכדי להביא חיזוק במקום השחקנים שעזבו.

ראשי הקבוצה טוענים שהמטרה היא פלייאוף עליון, לא בטוח שהמטרה במצב הנוכחי ריאלית. אשדוד בסגל הנוכחי, בדגש על הסגל הנוכחי, עם מאמן חדש שעוד לומד את המערכת וטעון הוכחה בליגת העל, צריכה לכוון מטרות ריאליות יותר, כמו להישאר בליגה בשלב מוקדם של העונה.

בהנחה ומכבי ת"א, הפועל ב"ש, בית"ר ירושלים וגם מכבי חיפה יהיו בפלייאוף העליון זה מותיר מאבק על שני מקומות נוספים. עירוני ק"ש ומכבי פ"ת יהיו במאבק על שני הכרטיסים, אולי מכבי נתניה, אולי הפועל חיפה שאשדוד יכולה כמובן להפתיע, אבל שוב בטח לא בסגל הזה.

העובדה שהקבוצה פותחת את העונה באצטדיון הי"א יכולה רק לעזור, אם כי בשנים האחרונות הוא לא בדיוק התגלה כמבצר סופג הנקודות כמו בעבר.

השמועות אומרות שמדובר אולי בשנה האחרונה שבו משחקים באצטדיון אם כי ברשות הספורט מכחישים וטוענים שלא הושקע כל כך הרבה כסף בשיפוץ בכדי לסגור את האצטדיון כבר אחרי שנה אחת. הגיוני.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

להכניס קצת שלווה

נדמה שמה שבעיקר צריכים ראובן עטר והצוות שלו לעשות זה להרגיע את המערכת, להביא מעט שקט, השינויים לאורך הקיץ, אי הוודאות בסגל גרמו כרגע לאי שקט מסוים בקבוצה.

התוצאות בגביע הטוטו מראות שהקבוצה לא מוכנה לליגה. יכול להיות שבכמה ימים שעוד נותרו למשחק בשבת אשדוד תצליח להחתים איזה שחקן או שניים, אבל לא בטוח אם תהיה לו השפעה מיידית כבר במשחק הקרוב.

"להגיד את האמת", אומר אחד מאנשי הצוות המקצועי, "אנחנו בונים קבוצה כמעט חדשה וכאילו מתחילים את הטרום עונה מחדש, אני מקווה שהפגרה בין המחזור השני לשלישי תיתן לנו זמן להתארגן ברמת הסגל וכל החיזוקים כבר יגיעו".

בשבת, יגיע המבחן הראשון, במשחק שייפתח את העונה מול מכבי פ"ת. יהיה מעניין כתמיד.

עובר ושב:

הגיעו: מאוריסיו קורדיירו, ירדן קרישטול, יובל יעקובוביץ’, אדילסון בהייה, אביב סולומון ואוהד רבינוביץ’.

עזבורן בן שמעון (מאמן), חאתם עבד אלחמיד, מיקי סירושטיין, דולי מנגה, אור אינברום, לוסיו, בן בן יאיר, רועי משפתי ופבריציו (הצטרף הקיץ ושוחרר).

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה