בלמה של מ.ס אשדוד עובדייה חטאב נידון ל- 15 שנות מאסר בפועל וזאת לאחר תאונת פגע וברח לפני כמה שנים עוד בהיותו שחקן הפועל ת"א.

בית המשפט העליון החליט באמצע השבוע לפסוק לבלם מ.ס. אשדוד עוביידה חטאב עונש מאסר של 15 חודשים בפועל.

בכך הוא קיבל את ערעור המדינה בעקבות תאונת הפגע וברח בה היה מעורב השחקן ושהסתיימה במותו של אדם.

בית המשפט העליון ביטל פסיקה של בית המשפט המחוזי, שקבע בשעתו כי חטאב ירצה עונש של שישה חודשי מאסר בלבד ועבודות שירות, כאשר רשיונו ייפסל לשבע שנים. לפי הקביעה, חטאב יתחיל לרצות את עונשו ב-5 במאי 2019.

צילום: אורי קריספין

במ.ס. אשדוד לא ידעו דבר על פסיקת בית המשפט העליון. חטאב לא שיתף בהחלטה איש מבין אנשי הקבוצה לאורך כל השבוע ובכל מקרה במועדון תכננו להרכיב אותו בהרכב הפותח במשחק מחר מול קרית שמונה.

כעת מתכוונים בצוות המקצועי לבדוק עם השחקן, האם הוא יכול לשחק מבחינה נפשית. גורמים במועדון אמרו כי מאחר שחטאב לא עדכן אותם בפרטים, סביר להניח שהוא לא יביע התנגדות לשחק והוא אמור לעלות ב-11 של משה אוחיון ואבי בוחבוט במשחק שמהווה אולי את ההזדמנות האחרונה להישאר בליגה.

אביגדור פלדמן עורך דינו של חטאב הגיב על גזר הדין ואמר: "פסק הדין עושה עוול חמור לעוביידה וקובע תקדים מסוכן המנוגד להנחיות משטרת ישראל בכל הנוגע להתנהגות לאחר תאונה.

אנו נעשה הכל כדי לבטל את פסק הדין המסוכן הזה, נבקש חוות דעת נוספות של מומחים ואני מאמין שההחלטה תתהפך.

בכל מקרה נבקש עיכוב ביצוע של העונש עד לסיום ההליך. עצוב מאד שארבע וחצי שנים אחרי התאונה, כשעוביידה עבר תהליך שיקום, החזיר את החיים שלו למסלולם וקיבל רק שבחים משירותי המבחן, שולחים אותו עכשיו אל מאחורי סורג ובריח ואני אעשה הכל בשביל למנוע זאת".

בהחלטה של העליון נכתב בין השאר: "לאחר ששקלנו בנסיבותיו האישיות של המערער, המלצת תסקיר שירות המבחן, נטילת אחריות מצידו לתוצאות הטרגיות, ולו גם באיחור, השלכת העבירה על חייו, הטיפול שעבר ובמיוחד נסיבת חלוף הזמן הרב מאז התרחשות התאונה ועד להיום ולאור העיקרון שערכאת הערעור אינה ממצה את הדין, מצאנו לקבל את ערעור המדינה ולהעמיד את עונשו של המערער על 15 חודשי מאסר שירוצו מאחורי סורג ובריח".

עוד נכתב בהחלטת ביהמ”ש: "איני מקבל את טענת בא כוח המערער, שעלתה לראשונה במהלך תשובתו לטיעוני בא כוח המדינה, לפיה אילו היה המערער עוצר את רכבו בכביש הדבר עלול היה לסכן אותו ומשתמשים אחרים בדרך.

זו היא טענה שנטענה בעלמא, שלא עלתה במהלך המשפט, ואיש מהצדדים, ולבטח בית המשפט, לא נדרש אליה. משכך, אין זה מן הראוי שנדרש אליה בהליך כאן".

"גם קבלת טענת המערער שלאחר הפגיעה במנוח הוא ביצע 'פרסה' וחזר לזירת התאונה (טענה שנדחתה על ידי בית משפט קמא), מבלי שירד מרכבו ועמד על תוצאות התאונה והזעיק עזרה כשמיד לאחר כן הסתלק מהמקום, אין בה כדי לגרוע ממידת אשמתו ולהביא להקלה חריגה בענישה", נכתב בהחלטה בנוסף.

בית המשפט גם הסביר בין השאר את החמרת העונש: "לאור העובדה שההפקרה בעניינו גרמה להחמרת הפגיעה במנוח, ולאור התוצאה שנגרמה, מותו של המנוח, נכון היה כי בית המשפט קמא יקבע מתחם עונש גבוה יותר כמתחייב ממדיניות הענישה הנוהגת בנסיבות דומות".  

התאונה בה היה מעורב חטאב התרחשה בדצמבר 2014, אז נהג ברכבו ופגע בתושב ריינה (שמת במקום), אך הסגיר את עצמו למשטרה רק שעתיים לאחר מכן.

בחודש אפריל 2016 הורשע חטאב בעבירות של הפקרה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח, אך זוכה מעבירה של מעשי פזיזות ורשלנות.