עובדייה חטאב בלמה של מ.ס אשדוד צפוי להגיש היום (ה') את בקשת החנינה לנשיא ראובן ריבלין. עורך דינו של חטאב, אביגדור פלדמן, יבקש לעכב את ביצוע המאסר עד למתן ההחלטה.

כזכור, חטאב נשלח ל-15 חודשי מאסר שאמורים להתחיל בסוף החודש, אך כעת הוא מקווה לקבל חנינה מהנשיא.

בית המשפט העליון קיבל בחודש מרץ את ערעורה של המדינה בגין תאונת הפגע וברח בה היה מעורב חטאב ובעקבותיה נהרג בן אדם.

בתחילה, בית המשפט המחוזי קבע לחטאב עונש של שישה חודשי מאסר בצורת עבודות שירות עם פסילת רישיון הנהיגה שלו למשך 7 שנים. המדינה הגישה ערעור, כמו גם הבלם, ובסופו של דבר בית המשפט העליון קיבל את עמדת המדינה.

צילום: אורי קריספין

חטאב עצמו בנושא: "אני מאמין שאקבל את חנינת נשיא המדינה, בשל תהליך השיקום שעברתי, אני מאמין חיובי ומאמין שהכל יהיה בסדר".

חטאב שלח יחד עם מכתבו לנשיא גם תמיכה מאנשי ספורט שונים כגון: משה אוחיון, בני בן זקן, זוהיר בהלול וטל בנין.

מאמן אשדוד, משה אוחיון, אמר: "צעיר אנרגטי שרוצה מאוד להצליח, אני בטוח שעוביידה עוד יתרום רבות לקהילה, לחברה ולכדורגל הישראלי".

בני בן זקן, ששיתף עימו פעולה בקטמון, הוסיף: "את השינוי שחל על הקבוצה אני זוקף קודם כל לזכותו של עוביידה, אדם נאמן, לוחם אמיתי, מאמין גדול ושחקן מצוין, אני אוהב אותו ומעריך אותו על מי שהוא".

אוחיון ובן זקן לא היו היחידים. טל בנין ביקש להמליץ לתת לעוביידה להמשיך בדרכו ככדורגלן, שם יהיה ניתן להפיק הרבה יותר לטובת החברה בישראל עקב היותו דמות מוכרת עם סיפור לא פשוט אשר יכולה לשמש דוגמא.

זוהיר בהלול סיפר כי חטאב קם מהקרשים ושיקם את עצמו באמצעות תרומה לחברה, תוך שהוא שוקד לפעול בקרב בני נוער בסביבתו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]