בשבת הקרובה תחזור שוב מ.ס אשדוד "לזירת הפשע", אצטדיון המושבה. אצטדיון שבעבר האיר פנים לקבוצה, אמש (א') היה זירת השוורים בה השור- מ.ס אשדוד נפל בזירה.

ההפסד לפ"ת, היה מראה של כל העונה, חולשה כללית, קיפוח מצד השופטים ובעיקר אנמיות, והשלמה עם המצב.

כאמור, אשדוד תגיע בשבת לאותו אצטדיון שבו שיחקה בראשון הפעם לתחילת משחקי הפלייאוף למשחק מול הפועל ת"א.

תיאורטית ברור שיש סיכוי, 21 נק' בקופה, 6 הפרש ומשחק אחרון בבית מול הפועל חיפה שכנראה תסיים את העונה עד אז, האם יהיה מדובר במשחק האחרון בליגת העל?

הבעיה שלא רואים מהיכן אשדוד אמורה/צריכה לשאוב עידוד? האם מהיכולת? אין כזו. מההגעה למצבים? כמעט ואין.

אפילו קצב צבירת הנקודות שהיה סביר עד לפני כמה שבועות נעצר, עם נקודה מתוך 9 אפשריות בשלושת המשחקים האחרונים.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

באשדוד כבר מבינים שכנראה מדובר במסע פרידה, בתוך תוכם אומרים את הקלישאות הרגילות של "כל עוד יש סיכוי נשחק", אבל המציאות נגד אשדוד, הפסד מול האדומים בראשון וניצחון של פ"ת והפער קופץ ל- 9 נק' שיש עוד 18 בקופה, פתאום גם תיאורטית זה כבר נראה קשה.

באשדוד מדברים על אנרגיה שכבתה, אבל צריך לכתוב את האמת, היכולת אף פעם לא הייתה שם, הסגל של אשדוד הוא חלש מאד, לעניות דעתי הסגל של אשדוד הכי פחות מוכשר בליגת העל, אין לקבוצה שום ערך מוסף, בטח לא על הדשא ועד שכבר היה אחד כזה על הקווים- הוא זז הצידה בהחלטה לא ברור אם מצידו או מצד ההנהלה.

משה אוחיון הצליח בזמן קצר לחבר את השחקנים ולהוציא כמה נקודות ובעיקר להעניק אופטימיות, האופטימיות הזו, זה בדיוק מה שרצו באשדוד בטרם הכניסה לפלייאוף. עכשיו אבי בוחבוט הוא האיש בפרונט ולצער כולם הוא משקף בדיוק את מצבה של אשדוד בטבלה. 

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

אמונה, רעב, תשוקה, משהו שיחבר במשהו את הקבוצה לעיר, לקהל המועט שעוד מגיע, לא פלא שאשדד חדלה להיות מענינת גם בקרב מי שפעם היה קהל שלה. משהו בריגוש, בחיבור אם היה פשוט נעלם. 

בפעם האחרונה שהקבוצה ירדה ללאומית היא חזרה טובה יותר, מערכתית, מקצועית ובעיקר נראה שהופקו הלקחים, אז מסתבר שהשנים עברו, הלקחים אולי הופקו אבל הדנא נישאר, זהות אנמית עד לא קיימת, חוסר ברצון, חשק וחיבור לעיר.

דבר אחד צריכים במ.ס אשדוד לעשות, פלייאוף טוב שגם אם הקבוצה תרד בסופו היא לפחות תרד בצורה מכובדת, מעין מסע פרידה מליגת העל שיכבד את המעמד ואת הקבוצה.

ואם במקרה יקרה הנס והקבוצה תעשה את מעשה בני יהודה ותישאר בליגה, אולי משהו באנרגיות יזלגו גם לשנה הבאה.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

בהרכב השחקנים הזה קשה מאד לראות את הנס הזה קורה, לאשדוד יש סגל שחקנים חלש מאד, עם מעט מאד כישרון, בחירת זרים רעה מאד ואף מצחיקה.

אפילו במושגים של ליגה לאומית לא ברור מי הסגל הזה מספיק טוב גם ללאומית, אפשר לספור כמה בודדים, המובילים כמו ג'ראפי, ביטון ובטח גורדנה לא ישארו באשדוד בלאומית, באשדוד חייבים לראות לאן הקבוצה הולכת בשני משחקים הראשונים של הפלייאוף ואם הכיוון הוא לא לנס אלא לירידה, להתחיל לחשוב על הקבוצה בלאומית.