5-1 חטפה אמש (ש') מ.ס אשדוד מול הפועל ת"א, באצטדיון שפעם היה מאיר פנים לקבוצה (המושבה) והעונה היא רק מפסידה שם. עוד דוגמא ונתון קטן אמנם לעונה הרעה של הקבוצה שפשוט שום דבר לא מתחבר.

באשדוד כבר השלימו עם הירידה, ניתן לומר שאחרי ההפסד למכבי פ"ת בשבוע שעבר כבר הבינו בקבוצה שהגורל נגזר, אלא שהתקווה הייתה שבתחילת הפלייאוף אולי דברים יקרו, נס מסוים, זה לא קרה ונראה שבאשדוד הבינו שמה שהיה מעין ענן שחור מעל המועדון הופך לצערם לעובדה מוגמרת, שלא לדבר על ניצחון הערב (א') של מכבי פ"ת מול ק"ש שיעלה את הפער ל- 9 נק' ויגמור את הסיפור לגמרי. 

אם נחזור למשחק אמש, אז ברור שהאצבע המאשימה מופנת לקשר איסו לינגאנה, שהרחקה שלו בדקה ה- 23 גמרה את המשחק לאשדוד, עם עשרה שחקנים וסף שבירה נמוך לא היה לאשדוד מה למכור.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

לינאגנה עבר שבוע לא פשוט עם מות אביו הנסיעה למולדתו והחזרה לאשדוד, כנראה שהוא יצא מפוקוס וזה ניכר במשחק ובמעשה הלא אחראי שלו. "הוא היה צריך להיזהר יותר, זה היה חוסר אחריות ויכול מאוד להיות שהמשחק היה נגמר אחרת. אחרי שהוא יצא פשוט התפרקנו", סיפרו בצוות המקצועי.

בתוך כך, באשדוד יוצאים לפגרת הנבחרות כשהם ממש לא מתכוונים לנצל אותה למנוחה: "יש לפנינו כל כך הרבה עבודה.

יהיה קשה להרים את הראש אחרי התבוסה הזאת אבל הפגרה תיתן לנו את הזמן שאנחנו צריכים כדי להתאושש. כולנו זקוקים לה", אמרו בקבוצה.

אלא שבקבוצה כבר מבינים שהירידה היא עובדה מוגמרת גם אם פ"ת תפסיד הערב והפער יישאר שש נקודות, מעשית ותיאורטית ברור שיש סיכוי, אבל משהו בקבוצה כבה, אין אנרגיות, מעין אדישות למצב. 

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

אשדוד ירדה ליגה כבר לפני שבועות רבים. ההפסד נגד הפועל תל אביב אמש לא קבע כלום, רק המחיש את גודל הכישלון והקרע. כך לא משחקים בליגת העל.

נותרו עוד שישה משחקים ולכן הסגל ימשיך עד סיום העונה ולאחר מכן נראה בקיץ ישבו בקבוצה ויתחילו לתכנן את העונה הבאה שתהיה שונה מהפעם הקודמת שבה קבוצה ירדה ליגה. 

זה היה הפסד מספר 15 של אשדוד העונה, יותר מכל קבוצה אחרת, והיא מציגה גם את ההגנה החלשה בליגה - 47 שערי חובה ו- 21 שערי זכות בלבד. לאשדוד ההגנה וההתקפה הכי גרועים בליגה, מקום אחרון בצדק.

קבוצה שניצחה רק חמישה משחקים כל העונה לא תשתנה פתאום, אין הוקוס פוקוס בכדורגל. בצוותא עם בני סכנין, אשדוד היא החלשה בליגה, גם על הדשא וגם מוראליתהשער של האשדודים הגיע אחרי כשש ורבע שעות ללא שער בליגה. 

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

מאמן מ.ס. אשדוד אבי בוחבוט: "היינו במשחק ב-20 הדקות הראשונות. רוב המשחק היה בשליטה של הפועל, כל דבר שהם עשו הלך להם. נצטרך להרים את השחקנים, להאמין, אנחנו ספורטאים, זה המקצוע שלנו.

נאמין עד הסוף, עכשיו חשוב ללכת לחדר ההלבשה, לחבק את כולם, אולי הפגרה תעשה לנו טוב. היה לנו חוסר מזל אבל נעבוד קשה.

כדי לדבר על הפער צריך לנצח, כל עוד שלא מנצחים אין טעם לעשות חישובים. אין ספק שהתפרקנו הערב, למרות שבאנו מוכנים, אני ומשה הכנו את השחקנים בצורה מושלמת. ב-20 הדקות הראשונות היו מצוינים. זה הסימפטום של קבוצת תחתית, האדום פירק אותנו".

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

התוכניות ללאומית

ומה באשר לעונה הבאה? נראה שדן ביטון ויואב ג'ראפי שני הנכסים המרכזיים ימכרו לקבוצות בליגת העל, המטרה תהיה לבנות את רוב התקציב בלאומית ששונה מליגת העל על המכירה של השניים הללו.

באשדוד ירצו רק למכור אותם ולא לבצע השאלות, שהקבוצה תתבסס על החומר המקומי ושחקנים מושאלים כמו אליאור משעלי מאשקלון וכדומה.

כמו כן, הגרעין שכולל את ניר ברדע, גיל כהן, בנצי מושל, דין דוד, אפילו יובל יעקוקוביץ' ישאר ויהווה את השלד לעונה הבאה. 

"זה יהיה שונה, לא נהיה קבוצה של כוכבים או של כישרונות שאמורים לעלות ליגה בקלות כמו בפעם שעברה, אבל נהיה קבוצה עם כמה צעירים טובים, אולי איזה שחקן מרכזי אחד או שניים ועם זה נהיה בצמרת", אמר גורם בקבוצה. 

כל המושאלים ישוחררו, כמו בן רייכרט, יובל שופנגין וכנ"ל גם לגבי הזרים, שהשחקן שבאשדוד היו שמחים שיישאר הוא רועי גורדנה אך זה כנראה לא יקרה.

ובאשר למאמן, משה אוחיון יכול לאמן בליגה הלאומית ללא תעודת פרו, אבל באשדוד טרם החליטו אם לתת לו את המשוכות או להביא דמות אחרת.

טבלת ליגת העל בכדורגל 18-19

מיקום                           משחקים    נקודות

6927מכבי ת"א1
4427מכבי חיפה2
4327מכבי נתניה3
4227הפועל ב"ש4
4027בני יהודה ת"א5
3327הפועל חדרה6
3427הפועל ת"א7
3327הפועל חיפה8
3127הפועל רעננה9
3127מכבי פ"ת10
3027עירוני ק"ש11
3027בית"ר י-ם12
2227בני סכנין13
2227מ.ס אשדוד14