מ.ס אשדוד היום שאחרי: ג'ראפי וביטון ימכרו, אוחיון יישאר, רוצים את גורדנהאחרי שאדי השמפניה מתחילים להיעלם, מ.ס אשדוד מתחילה להתרגל לעוד עונה בליגת העל. בקבוצה ייקחו לעצמם את התקופה הקרובה בכדי לנוח מעט מהעונה הקשה אך כבר יש מחשבות לקראת העונה הקרובה. כבר ברור שמ.ס אשדוד של העונה הבאה תהיה ללא דן ביטון ויואב ג'ראפי, כאשר האס המרכזי מבחינת הקבוצה הוא רועי גורדנה אותו רוצים להשאיר. משה אוחיון יישאר בוודאות, לגבי בוחבוט יש סימן שאלה

מ.ס אשדוד מנסה להירגע מהדרמה של אמש (א'), אחרי שהבטיחה עוד עונה בליגת העל, ינסו באשדוד להתחיל לסדר בעיקר את המחשבות לקראת העונה הבאה.

באשדוד ירצו לנסות את הטעויות שהביאו לעונה הקשה וינסו לנבות קבוצה אחרת, טובה יותר על הדשא ומחוצה לו. "הסגל שסיים את העונה בינואר, הוא לא רע, אבל זקוק לשינויים רבים, ומהותיים, יש גם שחקנים שברור לנו שלא ימשיכו איתנו", אמרו באשדוד. 

אחת מהמסקנות מהעונה האחרונה זה להתחיל להתארגן מוקדם יותר לעונה, סביר לניח שהקבוצה תיקח את מה שנותר מחודש מאי למנוחה וסגירת העונה שעברה, והחל מחודש יוני נשמע על תהליך בניית הסגל. 

צילום: אורי קריספין

בינתיים יש כמה דברים שנראים כבר עתה די ברורים:

1. הקבוצה של העונה הבאה תהיה ללא שני האסים המרכזיים שלה, דן ביטון ויואב ג'ראפי שימכרו להצעות הטובות ביותר, אם בארץ או בחו"ל, ביטון נחשב כמניה החזקה יותר עם תג מחיר של מעל מיליון יורו.

לודוגורץ מעוניינת אבל טרם הגישה הצעה המרצה את המועדון. שגם קבוצות כמו בית"ר ירושלים, הפועל ב"ש ומכבי חיפה בעניין, מכבי ת"א תתקשה לשלם את הדרישות של אשדוד. 

ביטון עצמו בסיום המשחק אמש: "בלי להאמין לא היינו עושים את זה, הכי האמנתי בעולם. במהלך המשחק לא חושבים על כלום, מאמינים בקדוש ברוך הוא ועושים את העבודה שלנו בתקווה שיתמזל מזלנו וזה גם קרה.

אני לא אשקר, הדיבורים עלי נמצאים בראש אבל כשעליתי למגרש התרכזתי רק באשדוד ועכשיו נראה מה יהיה. מעבר לקבוצה גדולה? בעזרת השם".

גם ג'ראפי יעזוב כנראה והשוער אמר אמש: "זה טירוף. אני עדיין לא מאמין. תמיד האמנו ותמיד נלחמנו, ידענו שאנחנו יכולים לעשות את זה.

נכון שלא כל כך האמינו בנו אבל אנחנו שמחים שהוכחנו שאנחנו מועדון מצוין וראויים לליגת העל". 

2. כאשר ג'רפי יילך, מי שאמור להיכנס לעמדת השוער הראשון הוא השוער השני הנוכחי, רועי משפתי שסומן כבר שנים רבות כאופציה. משפתי קיבל הצעה להארכת חוזה וסביר להניח שאם ידע שבונים עליו כשוער ראשון בליגת העל, הוא ישאר כמובן באשדוד.

3. עניין הזרים- למעט אווסו באשדוד ישחררו את כל הזרים. אין ספק שאשדוד נכשלה בבחירת הזרים וגם בנושא הזה יצטרכו בקבוצה לשנות קונספט. אולי זרים ממדינות אחרות, כמות מצומצת יותר של זרים בעלות יותר גבוהה.

ז'והאן מרסיאל, פיליפ קנזביץ', איסו לינגאנה, סייבו קויטה ורומאן הבראן, שהתגלו כאכזבה יעזבו. 

אשדוד תחתים בין שלושה לארבעה זרים חדשים, שהיחיד שישאר בקבוצה הוא לאונרד אווסו שהיה אף לשחקן הרכש שחתם בקיץ. אווסו המושאל מקבוצת "אף.סי דרימס" הגינאית, עליו החליטה אשדוד לממש את אופציית הרכישה והוא יעמוד לרשותה בארבע העונות הקרובות.

4. עניין המאמנים- באשדוד אמרו דבר אחד חד משמעי היום: "משה אוחיון יישאר בקבוצה בכל מקרה, הוא עשה עבודה נהדרת וגם אם הוא קצת קיבל פחות קרדיט ולא בצדק, באשדוד מעריכים מאד את העבודה שלו", אמרו באשדוד.

לגבי אוחיון, שישאר כאמור, אשדוד תצטרך למצוא פתרון לבעיית הפרו שכרגע אין איתה מה לעשות, בדומה לעופר טלספפה מנס ציונה שלא יוכל לאמן בליגת העל אם נס ציונה תעלה לליגת העל, בשל היעדר תעודת הפרו, גם אוחיון עשוי להתחיל את קורס הפרו באוקטובר הקרוב ולקבל את התעודה. בכל מקרה, לעונה הקרובה, אשדוד תצטרך למצוא פתרון בדומה למה שמצאה עם בוחבוט. 

ג'קי בן זקן, האיש הקובע בקבוצה, ייקח לעצמו כמה ימים בכדי לקבל החלטה באשר לעתיד הצוות המקצועי שלו.

ישנה גם אופציה של לחזור למאמן בכיר, מנוסה ומוכר יותר לצידו של אוחיון, אולם ברור שמהלך כזה עשוי לפגוע באוחיון שיצטרך לקבל החלטה מה לעשות, ההערכות בשלב זה מדברות שבן זקן ינסה למצוא דמות שתהיה לצידו של אוחיון ולא מעליו.

ג'קי בן קן אמר אמש בסיום המשחק לגבי עתידו של בוחבוט: "אני לא יודע אם הוא יישאר בעונה הבאה, אנחנו עכשיו חוגגים ונצטרך לעשות חשבון נפש.

בעיקר אני צריך לעשות חשבון נפש. אני אעשה חשבון נפש כדי שלא נחווה עוד עונה כזו ונעשה הכול כדי שבעונה הבאה גם אנחנו וגם האוהדים יחוו עונה שמחה יותר".

5. סוגיית המושאלים והסגל שסיים את העונה בינואר- הסגל שפתח את העונה באשדוד היה חלש מאד, הסגל שסיים את העונה כבר נראה מעט טוב יותר, באשדוד יצטרכו לקבל החלטות לגבי חלק מהשחקנים המושאלים, אם כי צריך להגיד את האמת, אשדוד לא תוכל לקבוע, היא תצטרך לחכות להחלטת הקבוצות שאליהם שייכים השחקנים.

באשדוד היו שמחים להשאיר לעונה נוספת את שגיב יחזקאל, אך השחקן שייך למכבי ת"א, קרוב לוודאי שהוא לא יחזור לסגל הצהוב, אך השאלה תהיה אם ליחזקאל יהיו אופציות אחרות בקיץ הקרוב.

עוד שם שבאשדוד היו שמחים לראות הוא של עובדייה חטאב, שהתחבר מאד לקבוצה, אך כרגע תלוי מעליו עונש המאסר של 15 חודשים וברור שאם חטאב הולך לכיוון ריצוי עונשו, הוא לא יהיה שחקן כדורגל בעונה הקרובה.

בדיוק כמו חטאב, באשדוד יחכו לראות מה יקרה אם יצחק אספה ומשפטו, אם כי בניגוד לחטאב, אספה הוא שחקן בית של אשדוד וכרגע טרם הורשע בשום עבירה כזו או אחרת וכל עוד לא הורשע הוא יהיה חלק מהסגל בעונה הקרובה.

בן רייכרט עשוי לעזוב ולחזור לקבוצת האם שלו זולטה וורחם בבלגיה, באחרונה היו קולות שקראו להשאיר את רייכרט באשדוד, אך נראה שבקבוצה ילכו לכיוונים אחרים, מה שעוד שבעמדה שלו הקבוצה די מלאה (אווסו, יעקוקוביץ', אספה, גורדנה?).

שחקנים כמו גל צרויה, יובל שופנגין, עמראן אלקרנואי, לא ישארו ויחזרו לקבוצת האם שלהם.

6. רועי גורדנה- אם יש שחקן שבאשדוד היו שמחים לראות ומדברים עליו כעל חיזוק רציני ביותר בינואר וכזה ששינה את הקבוצה גם על הדשא וגם בחדר ההלבשה, זה רועי גורדנה.

בהנהלת המועדון יעשו מאמצים גדולים במטרה לנסות ולהשאיר את רועי גורדנה, שהפך לאחד מעמודי התווך של חדר ההלבשה לעונה נוספת, כשהם צפויים להציע לו חוזה משודרג לטווח הארוך. פגישה אמורה להיערך כבר בשבוע הבא.

באשדוד ירצו לסגור מהר עם גורדנה ולבנות סביבו ויחד איתו את הסגל לעונה הקרובה.

סביר להניח שכמו ברוב הקיצים, גורדנה שאמור להיות שחקן מרכזי, בטח בעידן שאחרי דן ביטון יהיה המפתח להמשך הבנייה של הקבוצה ואיזה שחקנים יגיעו באילו עמדות, זרים וישראלים. 

ישנם עוד לא מעט סימני שאלה כג'קי בן זקן יצטרך לקבל החלטות על חלק מהם, ונראה שצפוי קיץ מעניין מאד לאשדוד, שבוודאי מרוצה מזה שהיא צריכה לבנות קבוצה לליגת העל ולא לליגה הלאומית.

צילום: אורי קריספין

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה