המחזור הקרוב בפלייאוף התחתון יפגיש את מ.ס אשדוד ומכבי פ"ת באצטדיון המושבה, במשחק שכנראה ממנו יקבע גורלה של אשדוד. 

בינתיים נראה שאם לא מספיק חם לקראת המשחק הגזרה מתחממת מסביב. אשדוד שלחה מכתב רשמי להתאחדות ולאיגוד השופטים, שכלל השגות בנוגע להתנהלותו של אבי לוזון.

מנכ"ל הקבוצה, רפי נידם, שלח מכתב רשמי לאיגוד השופטים, עם העתקים לראשי ההתאחדות לכדורגל ותובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, ובו ביקורת על יו"ר מכבי פ"ת.

לטענת אנשי אשדוד, במפגש הקודם בין השתיים לפני מעט יותר מחודש, אותו שפט אוראל גרינפלד, נכנס לוזון לחדר ההלבשה של השופטים כשעה לפני המפגש והסתודד עמם ארוכות.

"במסגרת היערכותינו לוועדת המשמעת למען השקיפות והנראות, נבקש לקבל את דו"ח השיפוט מהמשחק שהתקיים במחזור האחרון של הליגה הסדירה בינינו לבין מכבי פ"ת, וכמו כן נבקש לקבל פרוטוקול וועדה מקצועית של איגוד השופטים לעניין משחק זה", נכתב במכתב.

"בנוסף נבקש את התייחסותכם או התייחסותו של אוראל גרינפלד לטענותינו לכך שלפני פתיחת אותו משחק נכנס אבי לוזון, מי שהיה עד לא מזמן יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שמתוקף תפקידו ממנה את בעלי התפקידים הן בהתאחדות והן באיגוד השופטים, שתפקידו בין היתר האחראי על שיבוץ השופטים למשחקים והגורם הממליץ על שופטים לתחרויות בינלאומית".

"כשעה לפני אותו משחק נכנס אבי לוזון לחדר השופטים והסתודד עימם דקות ארוכות", סיפר נידם ולסיום דרש: "נבקש התייחסותכם - האם הדבר נכון? ואם כן, האם הדבר תקין ומקובל?".

מכבי פתח תקווה נמצאת כעת במקום ה-12 בליגת העל, מקום אחד בלבד מעל אשדוד שנמצאת במקום ה- 13 בליגת העל מתחת לקו האדום.

בין השתיים פער של חמש נקודות בלבד, כשנותרו בקופה תשע נקודות. שתי הקבוצות נפגשו העונה שלוש פעמים, פעמיים במהלך העונה הסדירה ופעם נוספת בגביע הטוטו, כאשר אשדוד לא הצליחה לנצח באף אחד מהמפגשים.

בנוסף, נודע שבמכבי פתח מתכוונים לפנות ליו”ר מנהלת הליגה, ארז כלפון, בבקשה להפעיל את ה-VAR במשחקי הפלייאוף התחתון במחזור הקרוב.

מכיוון שה-VAR יכול לפעול בשלושה מגרשים בכל מחזור, בפ”ת רוצים כי הוא יופעל כאמור במשחק בינם לבין אשדוד, במפגש בין בני סכנין להפועל חיפה ובמשחק נוסף מבין השניים הנותרים (הפועל רעננה – הפועל ת”א ועירוני ק”ש – בית”ר ירושלים) על פי החלטת המנהלת.

על פי התקנון, ליו”ר המנהלת יש סמכות, במקרים חריגים, להעביר את ה-VAR למשחקים מסוימים אם הוא חושב לנכון לעשות כך.

יו”ר מכבי פ”ת, אבי לוזון, מצפה כי המנהלת תפעל בנושא לאור חוסר העניין בפלייאוף העליון לעומת המשחקים חורצי הגורלות בתחתית.

על טענות אנשי אשדוד אמר אבי לוזן: "נידם שכח שהוא עמד לידנו באותו מקרה וזה היה מחוץ לחדר השופטים, דיברנו על ה-VAR ואמרתי שאני מסכים איתו ועם אשדוד שהוא צריך להיות בפלייאוף התחתון.

בכל מקרה, השיחה לא התנהלה בתוך חדר השופטים ונידם היה עד לשיחה. אי אפשר להסתודד עם שופטים בחדר שלהם אני לא מבין מאיפה הביאו את זה. באשדוד שכחו שאם היה VAR בפלייאוף הם לא היו מקבלים פנדל מול ק”ש והיו מפסידים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]