מ.ס אשדוד עדיין מאמינה ומסמנת את המשחק מול עירוני ק"ש באשדוד מיד אחרי הפגרה כמשחק ההזדמנות האחרונה. כמה שמענו את המשפט הזה בחודש וחצי האחרונים. 

תיאורטית הקבוצה טרם ירדה ליגה, מעשית היא כן. 8 נק' הפרש שנותרו 24 נק' בקופה זה לא בלתי אפשרי וכבר היו דברים מעולם, אולם היכולת, התוצאות וכל היתר, מראים את הכיוון הברור- ליגה לאומית.

"הפעם משחק העונה שלנו על הסיכוי להישרדות הוא נגד קריית שמונה באצטדיון הי"א. אם ננצח את הצפוניים, הפער יירד לחמש נקודות בלבד והכול שוב פתוח", אמרו בקבוצה. אשרי המאמין.

בקבוצה כאמור מתחילים להפנים את המציאות הלא פשוטה ומכינים את העונה הבאה בלאומית, לפחות רעיונית. באשדוד מבינים שיצטרכו להיפטר מלא מעט שחקנים שלא יוכלו לשחק בלאומית.

שני הנכסים העיקריים הם כמובן יואב ג'ראפי השוער שזומן השבוע לראשונה לסגל נבחרת ישראל ודן ביטון, באשדוד רוצים רק למכור את הנשיים ולא להשאיל ולמעשה מכספי המכירה שלהם ייגזר התקציב בלאומית.

מי שאמור להיכנס לנעליו של ג'ראפי הוא השוער השני רועי משפתי שיחתום על חוזה חדש ויהיה השוער הראשון בלאומית.

באשדוד מחזיקים ממשפתי שגם העונה שיחק כמה משחקים והיה מצוין. "אין סיבה להביא שוער אחר, מדובר בשוער מצוין ונוסה גם לליגת העל, בטח ללאומית", אמרו בקבוצה.

השוער המחליף יהפוך לפותח בין הקורות בליגה השנייה לאור העובדה שג'ראפי זוכה להתעניינות מקבוצות בכירות. 

לגבי דן ביטון השחקן יימכר, שלא מעט קבוצות רוצות בו, כמו מכבי חיפה, בית"ר ירושלים ואפילו הפועל ב"ש האקסית וקבוצת האם.

ומי ייאיש את הסגל? ככל הנראה רוב הצעירים שקיבלו הזמדנות כזו או אחרת, ניר ברדע, גיל כהן, בנצי מושל, דין דוד, שגם שחקני נוער צעירים כמו זוהר אביסרור ויוני סיסאי עשויים להיכלל בסגל הבוגרת ולנסות לעשות את קפיצת המדרגה.

בגזרת המושאלים, כולם יעזבו שסימני השאלה יהיו סביב אביב סולמון ויובל יעקובוביץ' שרשמו עונה לא טובה עם פציעות רבות אך עשויים להישאר מתוך מחשבה שיביאו לידי ביטוי טוב יותר בלאומית. 

אליאור משעלי החלוץ שרשום עונה טובה בהפועל אשקלון בלאומית, עשוי לחזור ולהיכלל בסגל הקבוצה בלאומית. 

"ברור לכולם שבניגוד לפעם הקודמת בלאומית, אין לנו שחקנים כמו אינברום, אוחנה, זריהן ואחרים, אנחנו לא פייבורטיים לעלייה, אבל נהיה בצרמת, ומי יודע", אמרו באשדוד.