דוד ליטבינוב | צילום: אורן אהרוני

מרים המשקולות האשדודי דוד ליטבנוב (25), חזר מאליפות אירופה שנערכה בגיאורגיה, לא אחרי שרשם שלושה שיאים ישראליים חדשים. הוא פתח בהנפה במשקל של 173 ק"ג, הצליח גם ב-177 ק"ג וב-181 ק"ג - שיפור של ארבעה קילוגרמים לשיא הישראלי. בסגנון הדחיקה, ליטבנוב סימן 'וי' על 212 ק"ג, ובכך שיפר את השיא הישראלי בשני קילוגרמים.

ימים בודדים לאחר שהגיע להישגים המרשימים, פרסם ליטבנוב פוסט מרגש בפייסבוק, בו הוא מסכם את השנה שלפני התחרות ומוקיר תודה לאנשים שליוו אותו במהלך הדרך.

כך כתב:
"קצת פחות משנה מאז שהקפאתי את הלימודים, עזבתי את כל העבודות שלי כדי שאוכל להתקדם כמו שצריך בספורט הזה, ולהתקדם לאט לאט לעבר המטרות האמיתיות שלי.

השנה הזאת הייתה מאוד מעניינת, וההכנה לתחרות, בגלל חשיבות האדירה של אליפות אירופה. הקריטריון לסגל האולימפי וגם הניקוד האולימפי שנצבר לקראת טוקיו 2020, גרמו לשלושת החודשים האחרונים להיות אקסטרה אינטנסיביים, ובטיסה ממחנה אימונים אחד לאחר, כשכמעט ולא הייתי בארץ בכלל מאז תחילת השנה.

עכשיו אפשר לנשום לרווחה, התחרות האחרונה הייתה מוצלחת, עם שלושה שיאי ישראל חדשים, שיאים אישיים, 6 כניסות מוצלחות מתוך 6 והרבה תובנות שהגיעו מהתחרות הזו לעתיד. 

כנראה שמשהו עובד נכון, למרות שעדיין הכל רחוק מלהיות מושלם. הדרך עוד ארוכה ואין את כל המשאבים, אבל הפוטנציאל אדיר ורק גודל מתחרות לתחרות.

תודה לאנטולי מושיק על הליווי בתחרות וליורי אוזליאנר, המאמן האישי שלי שמצא אותי אבוד בגיל 15 ולא עזב אותי לשניה אחת מאז, תמך בכל מה שיכל ומה שלא מצא פתרון גם לזה וירק דם בשבילי. תודה גם ליורם אסרף מנכ"ל הרשות העירונית לספורט שעוזר בכל מה שרק יכול.

בלי אנשים שיוכלו לעזור, כל זה היה רק נשאר חלום.

הדרך עוד ארוכה."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]