מ.ס אשדוד נמצאת בדרכה לליגה הלאומית, זו עובדה. הקבוצה רשמה תבוסה מרה 5-1 במוצ"ש מול הפועל ת"א ואם כל זה לא מספיק, הגיעה אמש (א') מכבי פ"ת וניצחה את ק"ש (1-0) פתחה פער של 9 נק' מהקו האדום והלאומית נראית קרובה ביותר.

בתווך, כאילו בכדי "לגמד" את סיפור הירידה על הדשא, הגיעה אותה פרשת המכירה לכאורה. אז מה קרה? בראשון בצהריים החלו להתפרסם הידיעות על שחקן מ.ס אשדוד שחשוד במכירת משחקים של הקבוצה.

הידיעה פורסמה לראשונה באתר "ערוץ הספורט" על ידי הכתבת גיל לויו ומגיע לה הקרדיט על החשיפה. החשד חשוב לציין הגיע מכיוונה של מ.ס אשדוד, כלומר, אנשים בתוך בקבוצה חשדו בשחקן מסוים שמכר את משחקיה של הקבוצה.

"אם אכן יתברר שזה נכון, מדובר בבגידה". גורמים בכירים נוספים במועדון, ביניהם גם המאמנים אבי בוחבוט ומשה אוחיון, התעדכנו ונחשפו גם הם אל קטעי הווידאו החשודים לכאורה והרגישו שאכן, משהו לא היה כשורה. "זה נראה רע מאוד", אמרו באשדוד, "ג'קי לא יוותר אם מישהו סרח בקבוצה שלו".

רוב האנשים בקבוצה לא ידעו על מה מדובר, מי שקיבל את העדויות לכאורה וחשדו עלה, היה ג'קי בן זקן שהחל לבדוק את הנושא, בינתיים הפרסומים יצאו ושמו של השחקן לא פורסם כמובן.

בשעות הראשונות כל מי שדיברנו איתו באשדוד, הכחיש בכלל שיש עניין כזה, "אין מכירה, אין כלום זה סתם שטויות". במ.ס אשדוד כאילו למדו מתקופת הבחירות והחליטו להסית את האש מהירידה על הדשא לפרשה מביכה.

חשוב לציין שאם אכן יש דברים בגו', מדובר בדבר חמור ביותר, פלילי, שחייב להיבדק ולהיות מטופל, בחומרה המרבית עם כל ההשלכות, מ.ס אשדוד עשתה נכון שפעלה, דיווחה ותמשיך לשתף פעולה. 

"כל שחקן מגיע בקפידה למועדון והאכזבה של ג'קי בן זקן, אם וכאשר הסיפור יאומת, תהיה עצומה. זה לא הדבר היחיד שישפיע על ירידת ליגה, אבל מאכזב לחשוב שיש קשר לכך". אמרו במועדון.

אלא שמהצד זה נראה יותר כמו רצון להיאחז במשהו שלא בטוח שקיים, מעין ספין נחמד שלא בטוח שבאמת קיים, ואת זה אנחנו כותבים בזהירות, אבל לפחות על פי התחושה שעולה מקרב לא מעט אנשים מתוך הקבוצה עצמה. 

שחקני הקבוצה דרשו ובצדק מאנשי המועדון לספר להם מי המעורב, לכאורה, בהטיית המשחקים. שחקני הקבוצה היו בהלם מהפרסום ודרשו מאנשי המועדון לאפשר להם לדעת במי מדובר ולפרסם זאת באמצעי התקשורת.

הסיבה: לנקות את שמם הטוב. "לא נוכל להגיע למשחקים במצב כזה, כי הקהל ביציעים לא יעבור על הסיפור הזה בשקט וכול אחד יכול פתאום להיות בתוך הסיפור ההזוי הזה".

"חובה לפנות להתאחדות לכדורגל, למנהלת הליגה וכמובן למשטרה כדי להוריד מסדר היום את העננה השחורה".

כול המהלך נמצא בטיפולו הבלעדי של ג'קי בן זקן ובמועדון מבינים כי סיפור של הטיית משחק לכאורה מצריך הוכחות חד משמעיות ולא סתם חשדות או רכילות זולה. לכולם ברור שפרסום שמו של השחקן יוריד מסך על הקריירה שלו. 

בינתיים השחקן המדובר הגיע לאימון וערך שיחה עם אנשים מאשדוד שבהתחלה כעסו, נזפו אך אחרי ששמעו את גרסאתו הוא ערך אימון רגיל. 

היום (ב') כבר הגיע השחקן לבדיקת פוליגרף על דעת עצמו, ויצא דובר אמת. השחקן ביצע את בדיקת הפוליגרף בעצמו, במכון כספי בר"ג.

לאחר מכן, ביקשה אשדוד מהשחקן לערוך בדיקת פוליגרף נוספת הפעם בכמון אופניימהר ברחובות וגם אחריה יצא השחקן דובר אמת. 

בסביבתו של השחקן טענו ואמרו: "מדובר בשטויות, לא היה כלום, ומדובר בסערה בכוס תה".

תובע ההתאחדות מתעתד לפנות להנהלת אשדוד שתעביר לידיו את כל החומרים שיש לה בנושא מהבדיקות שערכה בעניין וכל החומר הרלוונטי, זאת לטובת בדיקה שתיערך מטעם ההתאחדות לכדורגל, לאחריהם יישקלו הצעדים.

אחד משחקני אשדוד היטיב לתאר זאת הבוקר: "בעונה כזאת, באמת שלא צריך למכור משחקים, אנחנו פשוט לא טובים באופן טבעי".

צילומים: אורי קריספין

*לשחקנים המצולמים אין קשר לנאמר בכתבה