כמה פעמים בחיים שמעתם את המשפט "זה שחקן ששווה לקנות כרטיס בשבילו" ? שלומי אזולאי הוא בדיוק שחקן כזה.

קשר שבפעולה אחת יכול להכריע משחק ובהברקה אחת יכול לתת ניצחון לקבוצתו. מספיק להביט על הסטטיסטיקה, כדי להבין עד כמה שלומי אזולאי שחקן משמעותי עבור אשדוד העונה.

בליגה, אזולאי פתח העונה בהרכב בשלושה עשר מחזורים בלבד, והוא כבר עם שישה שערים ושלושה בישולים. בכל המסגרות הסטטיסטיקה אפילו יותר מרשימה: עשרה שערים ושישה בישולים, מספרים שלא זכורים משחקן אשדודי בשנים האחרונות.

שלומי אזולאי בן ה- 29, החל את הקריירה שלו במחלקת הנוער של מכבי חיפה, אך העביר את השנים הראשונות בקריירה בקבוצות מהליגה הלאומית, לאחר שהושאל אליהם מהכרמל.

ב 2014 חתם בבית"ר ירושלים ושם פרץ לתודעה של כולם. הקשר בעונתו הראשונה בבירה נבחר לתגלית העונה ומאז הספיק לעבור בלא מעט קבוצות, בניהן מכבי תל אביב ומכבי חיפה.

בקיץ האחרון הקשר המוכשר היה שחקן פנוי וחתם על חוזה לעונה אחת במ.ס אשדוד. לאחר חצי עונה ראשונה מעולה מבחינה אישית, אזולאי מספק הצצה לחיו, בראיון אישי מרתק:

עונה ראשונה שלך באשדוד, ואתה כבר עם עשרה שערים בכל המסגרות, עונת שיא מבחינתך. מה הוביל אותך דווקא באשדוד להשתפר משמעותית מבחינת המספרים?

"אני חושב שמעל הכל, הגעתי בקיץ והרגשתי סוג של משפחה, ואווירה שונה מהשנים האחרונות. הרגשתי שרוצים לבנות קבוצה מאוד אטרקטיבית, תוססת והתקפית, קבוצה שאני יכול להיות דומיננטי בה, וקיבלתי את המפתחות לקחת את הקבוצה עליי, אז הרגשתי מאוד טוב עם זה.

הגעתי אחרי עונה פחות טובה מבחינה אישית וקבוצתית, אז עם כל הקרדיט והביטחון שנתנו לי פה, אני שמח שעשיתי את הצעד הזה והגעתי לפה, בינתיים זה הולך לא רע, אבל יש עוד חצי עונה לפנינו".

עד לפני שנה בדיוק, היית קפטן במכבי חיפה. אם היינו מדברים לפני שנה כנראה שלא היית משער שתחתום בקיץ במ.ס אשדוד.

"האמת שלא, אבל כדורגל זה דבר מאוד נזיל. לפני שנה הייתי קפטן מאוד מוערך במכבי חיפה, אך דברים משתנים. היו תקופות טובות ופחות טובות, אבל בסופו של דבר החיים מובילים אותנו ואנחנו צריכים לקבל החלטות, ואני שמח שהחלטתי לחתום בקיץ באשדוד."

היית בשלושת המועדונים הגדולים בארץ כיום (מכבי תל אביב, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים), מרגיש סוג של פספוס שבגיל 29 אתה לא באחת הקבוצות האלה?

"אפשר להגיד שזה סוג של פספוס, כי כבר הייתי שם. בבית"ר הייתי עונה אחת והצלחתי להטביע חותם וקצת חבל לי שעזבתי אותם מהר.

עונה אחרי זה עברתי למכבי תל אביב, ואני חושב שהייתי צריך להילחם שם על המקום שלי ולא לוותר כל כך מהר, כי מדובר במועדון הכי גדול בארץ, רואים לפי התוצאות והתארים שהם לוקחים ולהיות חלק מזה זה מאוד כיף.

במכבי חיפה חזרתי לבית שלי, המקום שגדלתי בו וזה משהו שרציתי כל החיים. דברים קצת לא הלכו כמו שרצינו, הייתה תקופה מאוד קשה של המועדון, כמו כל השנים האחרונות, אבל העונה כבר יותר טוב ואני מאוד שמח בשבילם על העונה הנוכחית".

כמה הפציעות השפיעו על הקריירה שלך ?

"היו לי המון פציעות שהשפיעו עליי, היה לי הרבה חוסר מזל שתקע אותי בהרבה מקרים בקריירה. כשהייתי בבית"ר, זומנתי לנבחרת בקיץ ונפצעתי בנבחרת.

עברתי למכבי תל אביב, עשיתי שיקום וכשחזרתי עוד פעם נפצעתי. גם כשהגעתי למכבי חיפה, המשחק הראשון שלי היה מדהים עם ארבעה בישולים, ומחזור אחרי נפצעתי לארבעה חודשים.

ככה שהפציעות מאוד השפיעו, אבל זה הכדורגל, וזה חלק מהחיים של שחקן כדורגל ואני מאוד שלם איתם כי אין מה לעשות."

בוא נחזור רגע לאחד המשחקים הכי משוגעים העונה, משחק הגביע נגד הפועל ב"ש. הצטיינת עם שער ושני בישולים אדירים, ואז אתה הופך ל"גיבור טראגי" עם החמצת פנדל בתוך תוספת הזמן. ספר לי על התחושות אחרי המשחק.

"מעבר לשער והשני בישולים, הרגשתי מאוד חד ומדויק, אני חושב שזה המשחק הכי טוב שלי בקריירה, ואני לא מגזים כי ככה הרגשתי במגרש.

ואז הגיע הפנדל, עם כל הביטחון והאנרגיות שהיו לי, הייתי בטוח שאני מבקיע. תמיד יש לי פינה מסוימת והחלטתי לשנות, כי הייתי בטוח שבאר שבע ראו את זה לפני בווידאו. שיחקתי עם שטקוס בעבר והוא כנראה הבין את המהלך שלי.

אחרי הפנדל הייתי גמור, כי אני חושב שאם הייתי מבקיע את הפנדל, היינו גם עולים לשלב הבא, כי הם היו בעשרה שחקנים וגמורים מנטלית ואני מאמין שהיינו מנצחים בהארכה ועל זה חבל לי מאוד."

מול רעננה חזרתם לנצח אחרי תקופה ארוכה, שמונה מחזורים ללא ניצחון, כמה לחץ השתחרר במועדון ?

"המון, המון, כי היינו חסרי בטחון בעניין של הניצחונות. דיברו עליינו כל הזמן שאנחנו קבוצה טובה וקבוצה שמשחקת יפה, גם נגד הגדולות, אבל היה חשוב לנו להוכיח שגם נגד הקטנות אנחנו רוצים וצריכים לנצח, והניצחון הזה באמת היה חשוב. עדיין חסרים לנו הרבה נקודות שאיבדנו ונצטרך להשלים בסיבוב הזה, והפנים כבר למשחק הקרוב בשבת".

אם נסתכל לדוגמא על ההרכב שפתח בטרנר, רק אתה ורועי משפתי מעל גיל 24. איך עובד השילוב עם השחקנים הצעירים?

"זה משהו מדהים, כשהגעתי לקבוצה הופתעתי לראות שאני ורועי גורדנה השחקנים הכי מבוגרים בקבוצה (בני 29), וזה נותן לי להיות סוג של אבא, המבוגר האחראי לכל הילדים פה. רואים איך כל הצעירים פה משתלבים ונהנים וכל היחס שהם מקבלים פה, זה באמת ראוי להערכה האנרגיות והמחויבות שהם מגלים פה".

אשדוד ספגה לא מעט שערים בדקות האחרונות העונה, אתה חושב שיש לזה קשר שהקבוצה מאוד צעירה?

"ברור שיש קשר. הקבוצה מאוד צעירה והרבה שחקנים חסרי ניסיון, שחקנים שלא היו במעמדים האלה.

להוביל בסמי עופר אחרי מהפך ואז לספוג בסיום, וכמה ימים אחרי זה מול בית"ר ירושלים בבית עוד פעם לספוג בדקה ה 90, צריך הרבה מנטליות ואופי כדי לנצח משחקים כאלה. אבל אין לי ספק שכולם ילמדו מזה."

בשבת יוצאים למשחק חוץ בסמי עופר, נגד הפועל חיפה. איך אתה מעריך את הסיכויים שלכם לקראת המשחק הזה ?

"הפועל חיפה אומנם בתקופה לא טובה מבחינת תוצאות, אבל אני חושב שמדובר בקבוצה איכותית גם הגנתית וגם התקפית, ואנחנו צריכים מאוד להיזהר ממנה.

אנחנו צריכים לבוא מאוד מחויבים ובאנרגיות שיא כמו במשחק נגד רעננה. מדובר במשחק שהוא צומת דרכים, כי הכל נורא צמוד בטבלה, וניצחון יקפיץ אותנו למעלה ונדבק לצמרת."

לסיום, אתה בן 29, מה השאיפות והמטרות להמשך הקריירה ?

"לעשות עונה טובה עם אשדוד, לא להיגרר למאבקי תחתית ולכוון אפילו לפלייאוף עליון. ברמה האישית אני רוצה להמשיך ביכולת הטובה ואז השמיים הם הגבול".

צילום: אורי קריספין

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]