ניצחון שני ברציפות, 6 נק' מ- 9 נק' ויציאה מהמקום האחרון, מ.ס אשדוד קמה לחיים. מעבר לצבירת הנקודות, משהו ברוח השתנה, על הקרדיט ללא ספק: האיש על הקווים- משה אוחיון. ועזבו את זה שנותר לו משחק אחד על הקווים (ידיעה נפרדת בנושא). 

היכולת השתנתה מהקצה לקצה, "אפילו במשחק מול חדרה שהפסדנו, היינו טובים חצי מהזמן לפחות", אמרו באשדוד. הניצחון על סכנין הושג אחרי מחצית ראשונה פושרת, אבל מחצית שנייה נהדרת, ובעיקר מהפך, דבר שלא אופייני למ.ס אשדוד בכלל ומ.ס אשדוד של העונה בפרט. 

משה אוחיון הוא ללא ספק האיש של אשדוד בשבועות האחרונים, אלא שעל הדשא משחקים השחקנים וכאלה יש כמה כוכבים נוצצים בתקופה האחרונה. מעל כולם, המאסטרו- דן ביטון. 

ביטון עם שני בישולים אמש, שינה תפקוד, משחק יותר קדימה ונראה כמו הביטון שכולם באשדוד קיוו לראות שקנו מב"ש. לצידו של ביטון, בולטים גם רועי גורדנה (יופי של רכש בחלון הנוכחי) וגם בלם אלמוני כמו עובדייה חטאב נראה כבינגו שעזר לייצב קצת את ההגנה יחד עם ניר ברדע ביכולת טובה.

החגיגות בחדר ההלבשה

בחדר ההלבשה נרשמה שמחה גדולה בסיום, אך מיד החלו לדבר בקבוצה על משחק החוץ בקרית שמונה בעוד שבוע. "אנחנו צריכים להמשיך ולסבך את כל התחתית. אם ננצח את קרית שמונה, גם הם יהיו בבעיה", אמרו במועדון.

כבר זמן רב שלא ראינו חגיגות של השחקנים עם הקהל, עם משה אוחיון וג'קי בן זקן. "נראה לי שמאז שעלינו חזרה מהלאומית לליגת העל לא היו כאלה חגיגות", אמר שחקן בקבוצה. 

שריקת הסיום העניקה את האות לחגיגות הניצחון, משה אוחיון הניף ידיו מעלה ומיד התקבל בחיבוקים על ידי עוזרו, יוסי פחימה, ומאמן השוערים, איתי זילפה.

השחקנים קרנו מאושר והקהל המקומי שנכח חגג ביציע. מיד הלכו השחקנים, הצוות המקצועי וההנהלה בראשותו של ג׳קי בן זקן אל האוהדים והתקבלו באהבה – מחזה נדיר לעונה זו.

הקהל אף קרא באופן פרטני גם בשמם של יצחק אספה והמאמן משה אוחיון שהודה להם דקות ארוכות והתרגש. "משה החדיר בנו את האמונה מחדש״ אמרו במועדון והוסיפו: "הוא זכה באמון השחקנים שרוצים לעשות למענו הכל, וחייבים להודות שזה דבר שלא קרה העונה בקבוצה הזאת".

הצוות שמסביבו

הצוות המסור שהולך עם שחקן העבר ועוזר לו. צוות מצומצם אמנם שעובד קשה וקוצר את הפירות. לצד הקרדיט לאוחיון, שני העוזרים פחימה שגם מאמן הכושר ואיתי זילפה מאמן השוערים שלאחרונה עוזר גם בצד הטקטי והמספרים. וכן יניב נוחי שלוקח חלק מהעבודה בכושר, עבודה אישית וכדומה. צוות קומנדו אשדודי לכל דבר.

ומה באשר לעתיד אוחיון? זה עדיין בסימן שאלה. המאמן לא מחזיק בתעודת פרו, וכשיסתיימו 30 הימים במועדון יצטרכו לשים מישהו לצידו שמחזיק בתעודה זו.

בקבוצה החמיאו לאוחיון: "הוא הכין את הקבוצה מצוין למשחק, שיחקנו כדורגל טוב והיינו יכולים לנצח בתוצאה גבוהה יותר. הוא האיש הנכון בזמן הנכון".

בינתיים, באשדוד לא ממהרים לקבוע סופית או להודיע מה יקרה כשייגמר הזמן, כשמאחורי הקלעים בוחנים את כל האופציות האפשריות, כשגם יוסי מזרחי וגם רוני אוואט עדיין על הפרק מבחינתם. 

ההערכה היא גם כשיגיע אותו מאמן עם הפרו, הצוות הזה יישאר, הם עובדים מבוקר עד לילה, הקרדיט ובצדק מגיע לאוחיון, אבל משה החזיר את פחימה לקבוצה הבוגרת, הוא איש אמונו, והעובדה שמדובר בצוות מקומי רק עוזרת להם להכיר את המערכת והשחקנים.

בשבוע הבא תצא הקבוצה לקריית שמונה לעוד מפגש תחתית שיכול להיות עבורה קריטי מאוד, כשבמהלך השבוע יבחנו את כושרם של שגיב יחזקאל ובן רייכרט הפצועים, בעוד יואב ג׳ראפי צפוי לחזור לעמוד בין הקורות, על אף שביעות רצון גדולה מרועי משפתי, שתפס את מקומו בעת מחלה. 

החיזוק האלמוני

בחלון הנוכחי, הטענות כנגד ההנהלה בדבר חיזוק ראוי נשמעו בכל פינה, גם באתר זה, השחרור של גדי קינדה, היעדר רכש משמעותי, כל אלה שידרו כמעין ויתור על העונה מצד ההנהלה.

שחקנים כמו גל צרויה, רועי גורדנה, עובדייה חטאב הם לכל הפחות שחקני סגל משלימים בקבוצות מסוימות בליגת העל במקרה הטוב, אלא שאותם שחקנים, באו רעבים, עם אנרגיות ושינו לפחות את כל הקשור לצד האנרגיה בקבוצה. 

מבחינה מקצועית, אשדוד השתדרגה בפועל, ולחשוב שמחוץ לסגל יש שחקנים כמו, סייבו קויטה, בן רייכרט, שגיב יחזקאל, זוהן מרסיאל, יובל יעקובוביץ' ואפילו יואב ג'ראפי שכבר משחק שני היה מחוץ לסגל. 

בלם כמו עובדייה חטאב שלא נספר בסכנין, הגיע עם אנרגיות ורצון להוכיח והציג שני משחקים טובים מאד, לצידו של ניר ברדע, שיחזור מרסיאל מהפציעה, פתאום תהיה תחרות על ההרכב, מה שיוסיף קצב אימונים גבוה יותר ולקראת הפלייאוף נראה שתגיע אשדוד אחרת מזו של העונה הסדירה.

משה אוחיון, מאמן מ.ס. אשדוד: "אני שמח מאוד, אם יש מגיע בכדורגל אז מגיע לנו היום. שיחקנו טוב יותר מסכנין, ספגנו מטעות קטנה במחצית הראשונה, אבל השחקנים גילו אופי וחזרו עם כדורגל ממש טוב. אני שמח.

חוץ מהפנדל המיותר, הייתה לנו מחצית ראשונה טובה ואמרנו לשחקנים בהפסקה שאנחנו יכולים לנצח את המשחק. אני מאמין שאשדוד יכולה להישאר בליגה, יש פה שחקנים טובים שצריכים להאמין בעצמם.

עוביידה חטאב הפתיע אותי מאוד לטובה, שיחקתי איתו לפני כמה שנים בהפועל תל אביב והיום הוא הרבה יותר רגוע ושקט. רק שימשיך ככה".

עוד הוסיף אוחיון: "שמח שיצאנו מהמקום האחרון, אם יש מגיע בכדורגל זה היה היום, היינו טובים יותר מסכנין. מטעות קטנה ספגנו שער וחבל, אבל אני שמח שהשחקנים חזרו והראו אופי. אני אמרתי להם בחדר ההלבשה שהם עשו מחצית טובה. אנחנו האמנו שאנחנו יכולים לחזור, כל הכבוד. בטוח שג’קי מרוצה".

האם ימשיך לאמן את הקבוצה: "אני עושה את העבודה שלי, מה שיהיה צריך לשאול את ההנהלה. בהחלט אני מאמין שנשאר בליגה, אמרתי שהשחקנים טובים ורק צריכים להאמין בעצמם ולתת את הלב והנשמה. אני מאמין שניתן לעשות את זה".

עוביידה חטאב, שחגג בטירוף מול הקבוצה בה שיחק עד לפני 11 ימים: "היה חשוב לנו מאוד לנצח במשחק הזה, נתנו הכול ואנחנו מאוד שמחים.

עדיין, זו רק ההתחלה ונצטרך להמשיך כך עד הסוף. אני שחקן כדורגל ותמיד הלכתי בדרך הזו שאני נותן את כל כולי למקום בו אני נמצא. כרגע אני באשדוד ואני שמח ומבסוט".

צילום: אורי קריספין

טבלת ליגת העל בכדורגל 18-19

מיקום                           משחקים    נקודות

5723מכבי ת"א1
3723בני יהודה ת"א2
3422מכבי חיפה3
3422מכבי נתניה4
3222הפועל חדרה5
3023הפועל חיפה6
2922הפועל ב"ש7
2622בית"ר ירושלים8
2623עירוני ק"ש9
2623הפועל רעננה10
2522מכבי פ"ת11
2523הפועל ת"א12
2123מ.ס אשדוד13
1723בני סכנין14