הקלישאה בכדורגל ובספורט בכלל גורסת שתמיד השחקן שחסר הוא הכי חשוב. במקרה של אשדוד הקלישאה מתבררת כנכונה. 

בתקופה שמ.ס אשדוד מתקשה לייצר שערים ומצבים ומנסה לשרוד בליגת העל, דווקא השחקן שוחרר הקיץ ממש בסמוך לפתיחת העונה היה יכול לעזור לה. 

בלסינג אלקה זוכרים? היה שחקן כזה לא מזמן במ.ס אשדוד. החלוץ הניגרי נקנה בשלהי העונה שעברה בהרבה מאד כסף מגנט הבלגית. אלקה נקנה שהיה בן 20 תוך מטרה שיעזור לאשדוד בהתקפה ויימכר בעתיד בהרבה כסף. 

אלקה, מככב בשוויץ

ניתן לומר שהמטרה השנייה הושגה. אלקה אכן נמכר בקיץ האחרון (כמו מרבית הכישרונות באשדוד) לקבוצת לוצרן משוויץ. 

את נושא הבקעת השערים, באשדוד קשה להגיד שהוא הטביע חותם ממשי, אבל הכישרון היה שם, כאשר ידעו איך להשתמש בו זה נראה טוב יותר. 

רגע לפני פתיחת העונה הוא שוחרר מאשדוד, ומאז רושם עונה לא רעה בכלל בליגה השוויצרית שהיא בוודאי לא פחות טובה מהליגה שלנו. 

אלקה עם שבעה שערים אחרי 20 מחזורי ליגה ולצד מהלכים יפים ומרשימים נעלם לעיתים, כמו שכתבנו מדובר בשחקן בצעיר, לא תמיד יציב, אבל אין ספק שבהתקפה האנמית מאד והכמעט לא מוכשרת של אשדוד, פיגורה כמוהו היה יכול לעזור. 

נחמד להתעסק לעיתים בנדמה לי, מה היה קורה אם, או כאשר שחקן כזה היה משחק, זה בין היתר חלק ממקצוע התקשורת. 

צילום: מ.ס אשדוד

קשה לקבוע בוודאות שאלקה היה מציל את אשדוד ואיתו היא הייתה במקום אחר, אבל בהחלט ניתן לומר, שאלקה היה מוסיף כישרון לסגל הדי בינוני של אשדוד. 

כיום לאשדוד יש בהתקפה, את גל צרויה, דין דוד, בנצי מושל, סייבו קויטה, אף אחד מהם לא ממש מביא מספרים, באשדוד הלכו יותר על כמות ופחות על איכות. 

היחיד שמסכן את השער ומהווה איום ממשי על היריבה והוא למעשה החלוץ בפועל הוא דווקא הקשר דן ביטון. אחרי העזיבה של קינדה לבית"ר, ביטון הוא למעשה הקשר היחיד שמשחק לעומק ומחפש את השער.

אלקה אם היה משחק כחלוץ לצד אולי שחקן כמו דין דוד או אפילו גל צרויה, בשילוב של ביטון היה בטוח יכול להוסיף לפחות את מימד הכישרון וכנראה עוד כמה שערים לתור הכיבושים הדי דל של אשדוד. 

מצד שני, אי אפשר להגיד שאלקה היה סיפור הצלחה מקצועי באשדוד, הוא כן סיפור הצלחה כלכלי. הכישרון תמיד היה שם, הברק הזה, המשהו המיוחד שבשבילו שווה לראות כדורגל. 

בלסינג אלקה

בחלון ההעברות הנוכחי חיפשו באשדוד חלוץ, דיברו על חלוצים זרים, על סטפן שצ'פוביץ', עוד שם שהיה יכול להדליק את הקבוצה, ובסוף הגיעו קויטה וצרויה. 

כשהשם של אלקה קפץ לנו לראש יחד עם מבט על המספרים שלו (7 שערים ב 20 משחקים) בליגה לא רעה בכלל, חשבנו כמה שחקן כזה יכול היה לעזור לאשדוד. 

מצד שני אפשר להגיד את זה על רוב "האשדודים" שמפוזרים בליגה, כמו מיכאל אוחנה, אל חמיד, ניב זריהן, אור אינברום, גדי קינדה. 

רק תדמיינו איזו קבוצה הייתה יכולה להיות מ.ס אשדוד עם רשימת השחקנים הללו, אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת.

בינתיים קבלו "טעימה" מהיכולות: