מחזיקת גביע המדינה לנשים ואלופת חמש השנים האחרונות מכבי בנות אשדוד הודחה אמש (ה') בשמינית הגמר לאחר שספגה בביתה הפסד 77:75 דרמטי מול מכבי רמת חן.

אשדוד המשיכה למעשה את העונה הרעה שלה שהתחילה עם הפסדים, איבוד הצמרת, החלפת מאמנים ועכשיו גם איבוד הגביע בשלב שמינית הגמר. אין ספק שזו מציאות שלא מוכרת לאנשי הקבוצה בשנים האחרונות. 

שני המאמנים הגיעו למשחק סופר ממוקדים, עמדו כל המשחק, צעקו תרגילים, הרעש לא היה כזה שמונע מהשחקניות לשמוע.

אשדוד הוליכה 58:61 בתום הרבע השלישי, אבל ריצה נהדרת של האורחת בפתיחת הרבע האחרון עם 0:9,  הובילה למותחן. רמת חן זכתה בכדור, חמש שניות לסיום, כשהיא ביתרון 75:76טיירה ראפין-פראט נבלמה בעבירה וקלעה פעם אחת, צ'לסי הופקינס מנגד, זרקה כדור שפגע בטבעת והניצחון הוא של האורחות הצוהלות והמאמנת שירה העליון.

טיירה ראפין-פראט בלטה ברמת חן עם 24 נקודות, ויקטוריה ויויאנס הייתה הקלעית הבולטת של אשדוד עם 20 נקודות. רמת חן תפגוש ברבע הגמר, ב-7 בפברואר, את אליצור חולון.

רמת חן שלטה בהץתחלה, בעיקר הודות לריבאונד ההתקפה והוליכה 31:41. ויקטוריה ויויאנס הנהדרת (20 נקודות ו-12 ריבאונדים) החזירה את אשדוד למשחק, וצ'לסי הופקינס, קבלנית תארים ידועה, הפכה את תוצאת המשחק את המשחק עם שלשה בדקה ה-27 שהקפיצה את הקהל.

הדרמה בסיום

הרבע הרביעי של המשחק נפתח עם תשע נקודות רצופות של רמת חן, רובן של טיירה ראפין-פראט (24 נקודות).

בצד השני, אליסה בארון, אקסית רמת חן שהצטרפה לאשדוד לפני שבוע, אמנם לא נמצאת עדיין בכושר משחק, אבל שלשה גדולה שלה צימקה את התוצאה ל-72:71.

שתי קליעות עונשין של שי דורון, 1:56 דקות לסיום, אחרי עבירה בלתי ספורטיבית וחמישית של אדוט בולגאק (השופטים השתמשו במוניטור בפעם השנייה במשחק) הפכו את התוצאה, אבל אשדוד לא ניצלה את המומנטום.

פראט-ראפין החזירה את היתרון לרמת חן עם חדירה חכמה וקטיה לויצקי, שבעונה שעברה הניפה את הגביע וצלחת האליפות של רמת חן, קלעה את הסל הראשון שלה במשחק בתזמון נהדר, 59 שניות לסיום המשחק.

אשדוד איבדה כדור לאחר שלא הצליחה לפגוע בטבעת תוך 24 שניות. אלכס הארדן החטיאה בצד השני של המגרש אך הופקינס נעצרה בעבירה ונשלחה לקו העונשין.

שתי קליעות עונשין שלה, 10.6 שניות לסיום צימקו את התוצאה ל-76:75. אחרי פסק זמן של העליון, השופטים מזהים עבירת תוקף של לב טל מרמת חן על אנט סנואו שנכנסה בדיוק למטרה הזו.

אולם מאחר והכדור לא הוצא מהחוץ, השופטים לא איפשרו לאשדוד להחזיר להתקפה המכריעה את דורון ובארון.

5.9 שניות לסיום השופטים החזירו את אותה שריקה לרמת חן - עבירת תוקף וחמישית של דניאל אדאמס קצת אחרי מחצית המגרש על נעמה שפיר.

3.1 שניות לסיום נשרקת עבירה מכוונת על פראט-רופין, השופטים אפילו לא הולכים למוניטור. הזריקה הראשונה הולכת החוצה, השנייה בפנים.

כץ השתמש בכל שלושת פסקי הזמן שלו ולכן אשדוד הוציאה את הכדור מתחת לסל שלה. הופקינס הספיקה להגיע לזריקת שלוש שהלכה החוצה, וממילא נלקחה אחרי הזמן.

מהלך המשחק

לאחר רבע ראשון צמוד שהסתיים בתוצאה 24:24, רמת חן פתחה יתרון דו ספרתי בריצת 0:11 אדירה ברבע השני, כאשר אשדוד הצליחה להתאושש, לנגוס בפער ולצמק ל-46:40 בירידה למחצית.

ברבע השלישי אשדוד נטלה את היתרון בעזרת יכולת נהדרת של דניאל אדאמס, שסידרה 61:58 בפתיחת הרבע הרביעי והמכריע, אך ריצת 0:9 השיבה את היתרון לאורחת בפתיחת הרבע.

אשדוד הצליחה להשיב לעצמה את היתרון עם ריצת 0:8, אך אקורד הסיום היה שייך לחבורה מרמת חן, שנטלה את היתרון בדקה האחרונה בדרך ל-75:77 דרמטי בסיום ולרבע הגמר.

טיירה ראפין-פראט הובילה את רמת חן עם 24 נקודות, כאשר אדוט בולגק תרמה 15, נעמה שפיר קלעה 14 ואלכנדריה הארדן הוסיפה 13 נקודות משלה.

מנגד, 20 נקודות של ויקטוריה ויויאנס, 18 נקודות של דניאל אדאמס, 18 נוספות של צ’לסי הופקינס ו-11 של שי דורון לא הספיקו למחזיקת הגביע היוצאת.

צילום: אורי קריספין