מסתבר שכושר גרוע בליגה ולאורך העונה לא יכול להיפתר גם מול קבוצה מליגה נמוכה בגביע. מ.ס אשדוד המשיכה את העונה הרעה שלה, עם הפסד חוץ 3-1 להפועל עפולה מהליגה הלאומית.

פערי האיכות ופערי הליגות לא נראו במשחק הזה. עפולה במחצית ראשונה טובה, הובילה 2-0 והביכה את אשדוד, השחקנים של יובל נעים שיפרו את היכולת במחצית השנייה אבל זה לא עזר, והפסיק רק לצימוק התוצאה ל- 2-1 עוד בתוך המחצית הראשונה ממש עם הירידה להפסקה. 

אשדוד תנסה להתרכז בליגה, הבעיה שגם בליגה היכולת שלה חלשה מאד וגם מול קבוצה שעל הנייר אמורה להיות נחותה, אשדוד נראתה רע מאד.

איך זה ישפיע על הליגה? את זה נראה ונדע בעוד פחות משבוע בשני הבא במשחק של אשדוד מול הפועל ת"א בקרב תחתית על החיים. 

באשדוד ערך הופעת בכורה החלוץ סייבו קויטה שלא עזר ליובל נעים שנראה עצבני מאד ולא מרוצה על הקווים מהיכולת וכמובן מההדחה בגביע בשלב שמינית הגמר.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

המשחק נפתח בטירוף עבור המארחת מהלאומית, שכבר אחרי 13 דקות הצליחה לעלות על לוח התוצאות אחרי שער של הקפטן, נתנאל גולדמן.

אם חשבנו שמכאן הקבוצה של יגאל אנטבי תתחיל להסתגר, כנראה ששכחתם כי מדובר בגביע המדינה.

עפולה לא התרגשה, המשיכה בלחץ והצליחה להכפיל את היתרון בזכות נגיחה מדויקת של דני גרופר לאחר כדור קרן של דור כוכב.

יובל נעים הלך על כל הקופה והחליט להכניס את דין דוד למגרש, וזה החזיר לו תוך ארבע דקות עם שער מצמק בדקה ה-42 שהפיח תקווה מחודשת עם הירידה להפסקה. 

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

המחצית השנייה הייתה הרבה יותר רגועה, עפולה החלה ללכת אחורה ולהקשות על היציאות המהירות של אשדוד, ולמרות הזדמנות טובה של לינגאנה ברחבה של המארחים אשדוד לא השכילה לכבוש ובסופו של דבר מתפרצת של הצפוניים הסתיימה במבצע יפה של דור כוכב שנתן את האות לחגיגות באצטדיון הסוכרייה.

דקה 8: הזדמנות ראשונה לאשדוד. גדי קינדה מסדר כדור עומק גדול לרובן אבראן שחדר לרחבה מהאגף השמאלי ובעט חזק לפינה הקרובה, רון שושן הדף לקרן.

דקה 13: שער! הפועל עפולה עלתה ל-0:1: התקפה נהדרת של המארחת התחילה בפריצה באגף הימני ומסירת רוחב לדור כוכב, שבעט לעבר השער, ג'ראפי הדף רק עד נתנאל גולדמן והקפטן המשיך בנגיעה לרשת.

דקה 25: דני גרופר העביר כדור רוחב מהאגף השמאלי לאדריאן רוצ'ט שהיה חופשי ברחבה, השתלט, וגלגל לעבר השער, אך קרלו ברוסיץ' בהצלה הירואית מקו השער מנע מהמארחת להכפיל את היתרון.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

דקה 32: הפועל עפולה מדהימה את אשדוד וזה כבר 0:2: חניכיו של יגאל אנטבי שלטו במשחק ועלו בצדק ל-0:2! קרן של העפולאים הוגבהה לרחבה, גרופר ניצל רשלנות של הגנת אשדוד, נותר פשוט חופשי לחלוטין ונגח אל הרשת.

דקה 42: מ.ס אשדוד חזרה למשחק וצימקה ל-2:1: רומאן הבראן קיבל כדור ברחבה אחרי סגירה רעה של אורי צעדון ומסר כדור רוחב שטוח לדין דוד, שנכנס רק ארבע דקות קודם לכן ומקרוב גלגל לרשת בקלות וצימק את התוצאה.

דקה 58: דור כוכב חתך מן האגף הימני לאמצע ושחרר בעיטה עוצמתית ברגל שמאל, אך הכדור הלך הרחק מן המסגרת. 

דקה 65: קרן של הדרומיים גרמה לערבובייה ברחבה, הכדור הגיע לקויטה שמצא את לינגאנה שבעט מקרוב, שושן הצליח לגעת בכדור ולהדוף אותו לקורה, רגע לפני שהורחק.

דקה 83: שער! הפועל עפולה עלתה ליתרון 1:3: התקפה מתפרצת מושלמת של עפולה שולחת את אשדוד הביתה. אדריאן רוצ'ט מצא את אפיק כהן שבנגיעה הותיר את דור כוכב ברחבה. הקשר חלף על פני אווסו וגלגל מקרוב אל הרשת את השלישי של הסינדרלה.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

הרכב מ.ס אשדוד: יואב ג’ראפי, טום בן זקן (מור דרעי), עמית ביטון (דין דוד, 38), איסמאעילה לינגאנה, קרלו ברוצ’יץ’, יצחק אספה,, לאונרד אווסו, דן ביטון, גדי קינדה, רומן אבראן (עמראן אלקרינאווי, 55), סייבו קויטה.

הרכב הפועל עפולה: רון שושן, גיזי דורבור, שי בן דוד, אורי צעדון, סהר בן מנשה, אדריאן רוצ’ט, ערן אזרד, נתנאל גולדמן, עידן דוד (ענר שכטר, 23), דור כוכב, דני גרופר (אפיק כהן, 72).