אחרי הבחירות המונציפאליות, קבוצות הספורט בעיר מבינות שהבחירה בד"ר יחיאל לסרי תשאיר את התמיכה בספורט פחות או יותר כפי שהייתה בשנים האחרונות.

לסרי ייחס חשיבות גבוהה לספורט בעיר, העממי והתחרותי ובקדנציות שלו, יש כמעט בכל ענף קבוצה בליגה הבכירה ביותר.

אחת מהקבוצות שמקבלות תמיכה גדולה מהעירייה, היא מכבי אשדוד בכדורסל. הקבוצה מקבלת מעיריית אשדוד כ- 3 מיליון ש"ח, הקצבה שכנראה תישאר גם בעונות הקרובות.

הבעיה מגיעה דווקא מהצד של באר טוביה. יותר נכון לא בעיה, אלא סוג של חשש. 

ראש המועצה הקודם, דרור שור, הוחלף ביעקב אביבי. מועצת באר טוביה היתה עובדת בשיתוף עם עיריית אשדוד, ומזרימה כמיליון שקלים לקבוצה הכדורסל בכל שנה. אלא כעת, במועדון עדיין קיימת אי ודאות בנוגע לתזרים תחת ראש המועצה החדש.

חשוב לציין כי התקצוב העונתי מעיריות/מועצות מקומיות הוא מינואר עד דצמבר בכל שנה קלנדרית. לכן, הכסף שיגיע מבאר טוביה קריטי עבור קבוצת הכדורסל, שכן הוא חושב בתוך התקציב לעונה הנוכחית.

דרור שור ראש המועצה האזורית באר טוביה

בימים הקרובים, לאחר שההתלהבות תתפוגג, ייפגשו ראשי אשדוד עם אביבי כדי להבין מהן תכניותיו לגבי המשך שיתוף הפעולה.

בקבוצה אופטימיים כי התקצוב מבאר טוביה לא ייפגע, אך כאמור, נמצאים בחוסר ודאות בנוגע לכוונותיו של אביבי.

חשוב לזכור שמי שחתם את ההסכם מול אשדוד היה דרור שור שהופיע הרבה למשחקים והיה תומךף נלהב של האיחוד. 

באשדוד מקווים שראש המועצה הנבחר ימשיך את ההסכם הקיים שאמור בכל מקרה להסתיים בתום העונה הנוכחית. ברור שויתור על הקצבה של מיליון ש"ח זה משהו שבאשדוד יצטרכו לדעת איך להתמודד איתו.

ההסכם שנחתם לפני 3 שנים מסתיים בשנת 2019. על פי ההסכם העבירה באר טוביה כ-4 מיליון שקלים במשך 3 עונות למכבי אשדוד, שם הקבוצה שונה למכבי אשדוד/באר טוביה וגם היה חיבור בין הקבוצות במחלקת הנוער

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]