בשעות אחר הצהריים, סמוך לשעה 17:40, יצא עבדאללה רביע לעוד משלוח פיצה מסניף דומינוס פיצה בסיטי. עבדאללה, בדואי תושב ירושלים, לא תיאר לעצמו ששניות אחר כך הוא ימצא את עצמו מבצע החייאה על בן 65 שהתמוטט ברחוב, ללא דופק וללא נשימה.

"יצאתי מכיוון החניון האחורי, פתאום ראיתי אדם מתמוטט", מספר עבדאללה לאשדוד נט. למרות שהיה בדרכו למשלוח, עבדאללה לא מתעלם ועוצר את נסיעתו. "ניסיתי לדבר איתו, הוא לא דיבר. מנסה להזיז אותו רואה שהוא לא מגיב. התקשרתי למד"א, אמרו לי להזיז אותו על הגב. הזזתי וראיתי שהוא לא נושם, הלשון שלו הייתה נפוחה, בדקתי לו דופק והיה מאוד חלש", מספר עבדאללה.

בשלב זה פותח עבדאללה נתיב אוויר לאיש שהתמוטט. הוא מסיט את ראשו אחור כך שהעורף יהיה באוויר ואוויר ייכנס לריאותיו. עד להגעת צוותי מד"א, עבדאללה מתחיל בביצוע עיסויים באיש. "הגיעו אנשי ההצלה עם טוסטוס של מד"א ואמבולנס והמשיכו לעשות החייאה". 

אחרי הגעת כוחות של מד"א ואיחוד הצלה לכיש למקום המשיך עבדאללה למשלוח אליו יצא כשהתחיל האירוע. "הגעתי לכתובת עם הפיצה, שהייתה כבר קרה. הגברת אמרה לי שאיחרתי והפיצה קרה, אמרתי לה שהצלתי חיים, אז היא אמרה שזה לא מעניין אותה", סיפר עבדאללה.

ג'קי עזרן, כונן מד"א על אופנוע שהיה ראשון בזירה, מספר: "קיבלתי הודעה ממוקד הכוננים על אדם שהתמוטט ברחוב, אחרי דקה הגעתי למקום. מצאתי במקום אדם מחוסר הכרה. התחלתי בפעולות החייאה והעברתי דיווח למוקד. צוות נט"ן הגיע למקום המשיך בפעולות החייאה ביחד עם תרופות. הוא פונה במצב קשה אך יציב לאסותא".

כונן מד"א ג'קי עזרן

מבית החולים אסותא באשדוד נמסר כי האיש נמצא בטיפול נמרץ לב, מונשם ומורדם. מצבו קשה אך יציב.