'הראשונה שקפצה למים' - רס"ר עדי גרשון -הראשונה לשרת בשיטור הימיהכירו את רס"ר עדי גרשון, ימאית המשטרה הראשונה המשרתת בשיטור הימי של משטרת ישראל. לאחר שסיימה את ההכשרות הנדרשות, בימים האחרונים הצטרפה עדי ליחידת השיטור הימי של משטרת מרחב לכיש כימאית משטרה מן המניין ועשתה היסטוריה בכך שהפכה לראשונה המשרתת כימאית משטרה בשיטור הימי. "התפקיד מאתגר והציפיות גבוהות, אך עם הרבה תמיכה מהצוות אני בטוחה שאצליח".

רס"ר עדי גרשון (28), רווקה ומתגוררת במושב בית עזרא, החלה בשנת 2005 את דרכה כשוטרת חובה (שח"מ) במשטרת ישראל במסגרת השירות הסדיר. היא הוכיחה את עצמה כבר בתחילת הדרך וסיימה את קורס השוטרים אשר התקיים במלמ"ש בהצטיינות. "את השירות התחלתי כשוטרת סיור במשטרת אשקלון של  מרחב לכיש וכבר אז מאוד אהבתי את המשטרה ורציתי להמשיך גם לשירות קבע", מספרת עדי.  

ואולי החיבה למשטרה החלה אצלה עוד קודם לכן. לא מעט מבני משפחתה של רס"ר עדי גרשון שירתו במשטרת ישראל במגוון תפקידים שונים.  אביה שירת בסיור הכפרי של משמר הגבול בלכיש וכבר אז היא נחשפה לתפקיד השוטר ומשימות המשטרה. "כאשר סיימתי את השירות הסדיר הציעו לי להמשיך לשירות קבע כמפעילת מתנדבים במשמר האזרחי באשקלון. הסכמתי מיד ולמעשה הייתי אחראית על כ- 250 מתנדבים. התפקיד כלל גם לא מעט  פעילויות שונות ומגוונות. בעיקר פעילויות אכיפה שתכליתן מתן שירות מיטבי לאזרחים", מציינת עדי. 

מעבר לחיבור של עדי למשטרה, בער בה כל השנים הללו הרצון לשרת כשוטרת בים. "קשה לי להסביר, אבל משהו בים מושך אותי מאוד. התחושה היא תחושה של רוגע ושלווה. וכבר מגיל קטן אני זוכרת את עצמי הולכת לים עם חבריי, בני משפחתי ואפילו לבד בכל הזדמנות פנויה", היא נזכרת.  ואכן לפני מספר שנים עברה עדי לשרת כמפעילת בסיס מתנדבים של השיטור הימי במשטרת מרחב לכיש. היא נחשפה לעבודת ימאי המשטרה ביחידה והבינה שהיא רוצה להיות חלק מהם ולעשות את המשך שירותה במשטרה דווקא בתוך הים.

לפני מספר חודשים התקבלה החלטה על הוספת תקן של ימאי משטרה נוסף דווקא ביחידת שיטור ימי לכיש. עדי הגישה מועמדות לתפקיד ולאחר וועדות ובחינת המועמדים, נמצאה המתאימה ביותר והצטרפה לשורות היחידה. "כשאנחנו בוחנים מועמדים לשירות ביחידה, אנו בוחנים אותם בפרספקטיבה מקצועית וערכית. איך יסתדרו עם הצוות, המשימות, ההקפצות והאתגרים הפיזיים והמנטליים שמייצר הים. עדי בהחלט עשויה מהחומר הנכון לשרת כימאית משטרה. השיטור והים בוערים בה ולנו זה חשוב. בנוסף אני בטוח שהיא תתרום ליחידה ותצליח להשתלב בצורה מיטבית", מספר פקד עירן מסיקה מפקד יחידת השיטור הימי של משטרת מרחב לכיש.

 

בחודשים האחרונים עדי נקלטה ביחידה לחפיפה. במקביל היא ביצעה את כל ההכשרות הרלוונטית לתפקידה כימאית משטרה מן המניין. היא עברה קורסים מקצועיים שונים, כגון: ימאי מוסמך, קורסי משיט על כלים שונים, הכשרה לצרעות (ספינה), מגישי עזרה ראשונה בים וכד'. בנוסף השתתפה כבר במספר אימונים ותרגילים של היחידה וגם במספר פעילויות מבצעיות בים. " האווירה ביחידה היא כמו משפחה. לא אחת התפקיד מצריך חוסן מנטלי ואפילו סיכון של ממש. מעבר לאכיפה אנחנו עוסקים לא מעט גם בהצלת חיי אדם וסיוע לאזרחים, וזה חשוב לי מאוד. מה שמניע אותי היא בעיקר תחושת השליחות והרצון להצליח. אני בטוחה שהצעד שעשיתי יפתח את הדרך לנשים נוספות לשרת בשיטור הימי. ברמה האישית השאיפה שלי לעתיד היא להיות מפקדת ספינה ולהדריך בתחום הימי במשטרה", מסכמת רס"ר עדי גרשון.

קרדיט צילום: חטיבת דובר המשטרה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה