נכון, לחלקנו הנשים אין בעיה לשתות בירה או 'גולדסטאר' לרוב, ויש מבינינו שגם יכולות להסתכל על הפרסומות שלהם ולומר: "תגיד תודה שאתה גבר ואם תגיד שנשבר לך מכל הפמיניסטיות הלוחמניות והצדקניות האלה לא יסתכלו עליך כאילו אתה אשה בוגדנית, אלא גג שוביניסט", ולחלקנו נמאס מהשוביניזם הזה והניסיון הבלתי פוסק של חברת גולדסטאר למתג את עצמה כבירה לגברים כשבינינו, רוב הגברים לא באמת יצליחו להבדיל בין טובורג רד לגולדסטאר בטעימה בעיניים עצומות.


אז בפרסומת האחרונה ניתן לראות שלוש נשים מחכות שיתפנה להן מקום על הבר וכשהמארחת אומרת להן שיש מקום בפינה ברקע מתנגן צליל חתונות מסורתי בעוד הם כמעט ומרסקות אחת את השנייה מחשש שמא ישבו בפינה וסביר שלא יינשאו בשבע השנים הקרובות.
מכאן אי אפשר לפספס את הגבר שלפתע מגיע נינוח ושלו ומתיישב שכסא הפינתי ומבקש "גולדסטאר".

מעבר לניתוחים ולכעסים שהוצפו בשבוע האחרון כנגד כלל גברי העולם, עולה בי התהייה לגבי מי לעזאזל המציא את הקטע של השבע שנים, הישיבה בפינה. בינינו, יש לי הרגשה שנשים המציאו את זה כדי להסתלבט על אחת מהחברות שלהן מתישהו וזה פשוט קרה ועכשיו הסיפור המטופש הזה מתגלגל במשך שנים כשבכלל אין פה שום הוכחה לזה שזה אכן קורה.

מרגיש כאילו הפרסומות של גולדסטאר מעוררות שוב ושוב פרובוקציות במכוון שנשים פמיניסטיות נופלות לתוכן פעם אחר פעם ומביאות להד ושיח ציבורי גדול בנוגע אליהן, ובכך בעצם עושות אחלה שירות "חינמי" ליצרן ומציגות את הפמיניסטיות כנשים ממורמרות, ילדותיות וכועסות.

ההמלצה שלי? פשוט לא להגיב לפרסומת השוביניסטית הבאה שהם יוציאו. ובלי קשר, אין לי בעיה עם פמיניזם אבל למה אתן תמיד כל כך כועסות? עושות חרם על "גולדסטאר"? סבבה, אבל שתו משהו להירגע.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]