מה רואות עינייך?מריאנה פפיסמדוב (שייפ ליין) בטור חדש על שיגרת החיים, על הדרך ועל החיפוש שבדרך- פוקחת עיניים לגבי דברים שלפעמים אנחנו מפספסות. על שינויים והסתכלות.

אנחנו פוקחות עיניים בבוקר, קמות ומתחילות את מרוץ החיים, התארגנות של בוקר, לדאוג לילדים, לראות שהכול במקום, הכנות סנדביצ'ים וכל אחת עם מטלות תחילת יום נמרצות .

אלו מאיתנו שממלאות תפקיד מרחבי של תעסוקה , מוצאות את עמן במרתון של תכנון יום העבודה, ולחץ מתמיד שנוטה ליצור גם לחץ פנימי, איך להספיק הכל בזמן וכמה שיותר. תסתכלו סביב, כולם רצים וממהרים לכל מיני מקומות, וכל מיני מטלות חיים . לא סתם אומרים, דברים שרואים משם לא רואים מכאן.

כשאנחנו נוסעות לטיול, לביקור בארץ או בחו"ל, אנחנו רוצות לשאוף מהסביבה כמה שיותר, יוצאות החוצה, הכל נראה כה זר, מעניין. את כל הסביבה אנחנו קולטות במבט, מסתכלות ומצלמות, הריחות, הצבעים, האנשים, צוברות חוויות ומחפשות את הדבר האמיתי והמרגש שיחזיר אותנו שוב לאותו מקום, ונחווה את אותו ריגוש פעם נוספת עם טעם של עוד.


 

ההרגשה של חדש ושונה מלווה אותנו גם בחיים, מקום עבודה חדש, פרויקט שלקחנו על עצמנו, היכרויות חדשות , בית שעוברים לגור בו, ריהוט או עיצוב ששינינו. כל אלו מהווים מקור לחויות מרגשות שנותנות פריצת דרך מחשבתית, מעלים את מצב הרוח, ונותנים את הדלק הפנימי להמשך. 

מי שירדה במשקל, למשל, יווצר אצלה המון חשק לטיפוח אישי, לקנות בגדים חדשים, לטפח את עור הפנים ובכלל לשנות תדמית. מה שקורה עם הזמן, לכל שינוי כזה מתרגלים, הוא הופך למובן מאליו ולחלק ממה שאנחנו, ובאיזשהו שלב הרגשת הריגוש שהציפה אותנו, מתמוגגת ומפנה מקום לרצון וחשק למשהו חדש. 

מעניין שאפילו בבית לדוגמה, כשניכנס אלינו מישהו שלא ראה את הבית קודם, לעיתים יביע התלהבות מאיך שהבית מעוצב , ומפריטים מסוימים , ואז משהו בפנים מתעורר , גם אם נראה כאילו הכל בשגרה , הערה חיובית ומתלהבת , גורמת להתלהבות גם מצידנו, הרי כל כך אהבנו את הרעיון העיצובי כשעשינו אותו , כל כך אהבנו את הרעיון של הדברים כשהבאנו אותם. והנה מישהו חיצוני מזכיר לנו, במבט עיניו  שזה משהו פנימי ומעורר.

אז איך מחזירים את ההתרגשות ומה נכוון שעינינו יראו ?

אנחנו חייבות להבין ששינוי הוא גורם מרגש, תחשבו על השינוי, זה שהשגתן המחשבה והאנרגיה הרבה שהושקעה בו, תביטו על השינוי בעיניים של לפני, ותתנו לעצמכן את הזמן להבין מה שינוי כזה תרם לכן מה הערך מוסף שהוא הוסיף לחיים.

 

תסתכלו סביבכן בעיניים של תיירות, קחו הפוגה כמו לטיול והסתכלו בעיניים של תיירות, איך נראה הרחוב , הבית שלכן, מה התחושה שנוצרת  כשאתן יוצאות החוצה או נכנסות לבית, תנסו לראות את כל הסביבה הקרובה, הדרך לעבודה, היציאה לגן או לחוף הים כמישהו חיצוני וכדבר שלא בשיגרה .

בואו נהיה לרגע תיירות בסביבה שלנו אין לכן מושג איך הכל יראה שונה.

האתגרים שעמדנו בהם , ואתגרים נוספים שנרצה לעמוד בהם , ייראו לנו כברי הישג והמטרות והשינויים כמשהו שניתן להגשימו לאור מה שכבר הישגנו ועברנו, העיניים שלנו רואות דברים בצורה מסוימת , ביקורתית כלפי עצמנו וסביבתנו הקרובה .

ראייה אובייקטיבית תאפשר להתאמן על פיתוח זוויות נוספות חדשות על מה שנראה לנו כמובן מאליו. העולם מעניין, ומעניין לצפות בו בעיניים בוחנות סקרניות מפרגנות וקורנות. 

והכי חשוב- תנו לעצמכן את הזמן והקרדיט , להחלטות חדשות ולמטרות חדשות, לצפות עליהן בעיניים של הצלחה ואלו יביאו מוטיבציה, חיזוקים  ואנרגיה להתחדשות מתמדת . וההתרגשות לקראת משהו חדש, תמיד תציף אותנו ותפתח אנרגיה חיובית במודע ובתת מודע לקראת ההגשמה .

 

בהצלחה!!!

מריאנה.

לעמוד הפייסבוק של "שייפ ליין"- לחצו כאן 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה