מזמינה אותך לעלות על רכבת האפשרויות.

האם קורה לך שאת רואה כתבה בטלויזיה או קוראת בעיתון או באינטרנט, על אישה אחרת שעשתה את השינוי, שהשיגה בחייה את הדבר שאותו את רוצה, ואת שואלת את עצמך: האם זה באמת אפשרי? האם גם אני יכולה? מתי זה כבר יקרה גם לי?

צילום: pexels

שני סוגים של רגשות יכולים להתעורר אצלך כשאת נחשפת לסיפורי הצלחה שכאלה. באחד את מרגישה את תחושת ההחמצה והכאב על החוסר של אותו דבר שאת כה רוצה בחייך וה"בור" של החסר רק מעמיק ואת עלולה להישאב לתחושות עצב ואפילו דכדוך. בסוג השני נמצאים הרגשות שיכולים להניע אותך ביתר אפקטיביות ולגרום לך לקום, להתנער ולעשות מעשה או פעולה כלשהיא שתקרב את החלום הזה אליך. בקבוצה הזאת נמצאים רגשות כמו: סקרנות, השראה, עוצמה, ואמונה.

האם הרצון שלך לשינוי הוא בר השגה?  

אם תתבונני סביבך לרגע תראי שהכול בעולמנו עובד על עיקרון התנועה המעגלית.

החל מצורתו של ה"כדור" שלנו והתנועה הסיבובית שלו, ממשיך בעונות השנה המתחלפות וחוזרות על עצמן במעגליות חזרתית, גלי הים, השפל והגאות, הלבלוב הפריחה, השלכת של העלים אל האדמה ושוב ניצנים, פריחה, פרי, שלכת ועוד ועוד אלפי תהליכים של שינוי מעגלי חזרתי. זהו אחד החוקים הבסיסיים של עולמנו.

החוקיות הזאת תמיד הקסימה אותי ואני רוצה להציע לך להתבוננן בה מהנקודה הכל כך יפה המאפשרת לנו להבין שהעולם שלנו בנוי כולו ממעגלים בלתי נידלים של התחלות חדשות והזדמנויות נשנות. עבורי זה כאילו בא לרמוז: תמיד אפשרי לבחור, תמיד את יכולה להצטרף לאיזה מעגל שתבחרי, הכל נתון לשינוי, ויחד עם זאת הרכבת תמיד תחזור אל התחנה, כך שאם בחרת לא לעלות עליה בחודש הזה או בשנה הזאת, תוכלי תמיד לעשות זאת בפעם הבאה.

אני רואה בחוקיות הזאת חיבור חזק מאוד לצד הנשי והמעגלי של מהותינו. כפי שהרחם העגלגלה שלנו נושאת בתוכה חיים עגולים, עובריים, והמחזור החודשי שמסמל אף הוא תהליכים חזרתיים בהתמדה מופלאה כאילו אומר: תמיד יש עוד הזדמנות ליצור חיים, לשנות, להתרחב, לגדול ולצמוח, ליזום, להמציא ולהתחדש.

"בואי ואראה לך מקום שבו עוד מאיר אור יום".

לאורך הדרך פגשתי בגישות שונות לשינוי ולתהליכי הגשמה מהמצוי לרצוי, לעיתים הצטרף לרצון של המטפלים, הקואוצ'רים או המנחים צורך (שבא מכוונה טובה) להלחיץ ולדחוק את הלקוחות או הקהל וליצור אצלם דחף לצאת אל הדרך מתוך תחושת הייאוש, הפספוס או ההחמצה. נכון שזה "מנוע" שיכול לייצר תנועה, אך על פי הניסיון והאמונה שלי זה לא יחזיק לאורך זמן, ובמקרים מסוימים אף עלול לגרום לנזק של ממש כשהאדם נותר כשחצי תאוותו בידו, וההגשמה רק מתרחקת ממנו.

את התהליך רצוי לבנות באופן אחראי ביותר עם תשומת לב מרבית לאיכויות החוזקות והיכולות הבלעדיות של כל אדם, תוך בדיקה של מוטיבציות ליצירת אנרגיה חזקה וחיבור עמוק אל המשאבים ותחושת המסוגלות והיכולות.

מתוך הכרות של שנים עם תהליכים של ליווי שינויים בחיי נשים בעיקר, אני יכולה להעיד שבחיבור נכון למאגרי הכוח והעוצמה שנמצאים אצל כל אחד ואחת מאיתנו, השינויים מתרחשים, פריצות הדרך הן בהחלט אפשריות ומרגשות.

מה בעצם עושה את ההבדל? מדוע לחלק מהאנשים זה נגיש יותר ולחלק פחות?

המוח האנושי המרתק בנוי ממקבצים של אמונות וערכים ייחודיים לכל אחד מאיתנו, אותם אספנו עם השנים. הם בעצם אלה המהווים את ה"פילטרים" דרכם אנחנו בוחרים לפרש את האירועים בעולמנו, לכן לאותה הסיטואציה ניתנות פרשנויות שונות לגמרי. כל אדם מעניק משמעות על פי אותו סט האמונות והערכים האישי שלו.

אמונות, ערכים וגישות לחיים ניתן לשנות, ניתן להתאים ולבנות את אותן תפישות עולם כדי שיהיו אפקטיביות ויעזרו לנו להשיג את השינויים שאנחנו מייחלים לחיינו.

אחת מהאמונות שמרכיבות את הגישה הטיפולית שלי אומרת שאם זה מבעבע בך ויש לך תשוקה לדבר, יש בך גם את הכישורים והיכולות להגיע ולהשיג את אותו השינוי המבוקש לך.

בואי לא נחכה עוד חודש או עוד שנה עם תחושת ההחמצה שמלווה לעיתים את הרצון שלך. מזמינה אותך לעשות מעשה, לנקוט בפעולה. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת בעיני היא לחזק ערך עצמי ולהתחבר לתחושת המסוגלות ובעזרת החיבור לחוזקות הייחודיות לך, ההגשמה תהיה אפשרית גם עבורך.

אשמח לתגובות ולשאלות שלכם, ניתן לשלוח לי תגובה למייל, אני עונה לכולם.

ענת אהרוני, NLP coach, מומחית לזיהוי וחיבור רגשי עמוק לנקודות החוזקה שלךלקישור לאתר שלי לחצו כאן. 054-8181096

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]