למה צריך כיפה או כיסוי ראש?

הרעיון האמוני שמאחורי הכיפה וכיסוי הראש

מקומו של כיסוי הראש, בין אם מדובר בכיפה ובין אן מדובר במטפחת, הוא בחלק העליון ביותר בגוף, כלומר מעל הראש. בהתאם, הרעיון האמוני העומד מאחורי כיסוי הראש הוא הצורך להזכיר לאדם את קיומו של הקב"ה מעליו בכל אשר יפנה. הרעיון הזה מעוגן בתלמוד, אולם גם בשולחן ערוך האוסר על גברים ללכת בלי כיסוי ראש למרחק של ארבע אמות, כלומר שני מטר (אפשר ללכת עד שני מטר בלי כיסוי ראש, בטח כבר הבנתם את הרעיון).

משמעות נוספת עבור נשים: עניין הצניעות

עבור נשים, כיסוי לראש או המטפחת, מקבל משמעות נוספת הנוגעת לצניעות האישה ולסמליות שבו לאחר החתונה. כפי שרבים מסבירים, אחת מן המטרות של כיסוי הראש לאישה הוא לעגן את הקשר שבין הבעל ואשתו, כשהחלק היפה והמרשים הזה בגוף נשאר מכוסה וגלוי רק לבעל. אגב, אם שאלתם את עצמכם מדוע נשים ונערות רווקות לא שמות כיסוי לראש, נגלה לכם שקיימות דעות הגורסות כי על נשים רווקות לשים כיסוי ראש בעת התפילה או הברכה, עקב אותה משמעות אמונית שציינו לעיל.

איזה כיסוי ראש או כיפה לבחור?

בעוד שגברים נוטים בד"כ לבחור את הכיפות שלהם באופן יחסית סטנדרטי, אם כי גם בעולם זה אנו רואים פריחה של עיצובים, צבעים ועיטורים רבי משמעות, עולם כיסויי הראש לנשים פורח בארץ ובחו"ל ומספק לנשים דתיות ושומרות מסורת יותר ויותר אפשרויות להביע את עצמן ואת סגנונן האישי דרך המטפחות, הכובעים ואף הפאות (או השילוב ביניהם). למעשה, לא יהיה זה מופרז לומר כי נשים פיתחו לעצמן טכניקות ייחודיות לקשירת המטפחות או לבישת כיסויי הראש וכן, גם בתחום זה ניתן למצוא אופנות, טרנדים וכד'

איך לדעת מה מתאים לי?

כיסוי לראש הוא עניין ייחודי, שכפי שבטח הבנתם, או נגזר מטעם אישי ומסורת. אם אתם חדשים בתחום, היינו ממליצים לכם לנסות ולגבש את הסגנון האהוב עליכם, בשילוב הצבעים הנכונים, ההתאמה למלתחה ואפילו לצורת הפנים. אגב, בנושא כיסוי הראש לנשים, בטח תשמחו לשמוע שקיימים סרטוני יוטיוב רבים המראים כיצד לקשור כיסויי ראש בדרכים יצירתיות ומפתיעות, וכן, כיצד להתאים אותם לסטייל האישי של כל אחת ואחת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]