בשבוע שעבר, יממה לאחר ציון יום האישה הבינלאומי, תקף ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, נשים שמתגייסות לצה"ל. בהרצאה לתלמידים לקראת גיוס לעג הרב לחיילות הקרביות, הגדיר נשים כאלה כ"לא חמות" ותהה מי יסכים להתחתן איתן.

לאחר שבחודשים האחרונים נשמעו התבטאויות שונות בתקשורת, הוחלט בקמפוס אנקורי אשדוד לערוך שאלון עמדות בקרב תלמידי הקמפוס אשר לקראת גיוס ולבחון את עמדותיהם בנוגע לגיוס בנות לצה"ל ולשילובן בתפקידים קרביים. מתוצאות השאלון עולה, כי רוב המשיבים סבורים כי שילוב בנות בתפקידים קרביים כלוחמות בצה"ל אינו מהווה כלל קושי פוטנציאלי עבור הלוחמים הבנים.

עוד עולה, שכ-92.6% מהמשיבים מסכימים כי לבנות יש את היכולת למלא תפקידים של לוחמות כמעט בכל התפקידים של בנים לוחמים ושכ-85% מסכימים עם ההחלטה לשלב בחיל השריון בנות טנקיסטיות לצד בנים לוחמים.

"לאורך כל השנה אנו מקיימים פעילויות רבות להכרה ולעידוד השירות הצבאי בקרב התלמידים", מציינת מירב וייס, מנהלת הקמפוס ומוסיפה: "אנו רואים חשיבות רבה בשילוב הנשים והגברים כאחד ומדי שנה מתגייסים תלמידי הקמפוס לתפקידים המשמעותיים ביותר בצה"ל".

תוצאה חשובה נוספת, מעלה כי רוב המשיבים אינם מסכימים עם הטענה כי נשים ייתקשו לתפקד כלוחמות ושתפקידן הוא להיות אמא ולהביא ילדים. תוצאות שאלון העמדות, ניצבות לצד פעילויות מגוונות המתקיימות בקמפוס במהלך השנה במסגרתן נחשפים התלמידים לתכנים צה"ליים לקראת שירותם הצבאי. במהלך מחצית הלימודים השנייה, יתקיימו פעילויות נוספות שיכללו בין היתר מפגש עם חיילי היחידות השונות וכן הסברים על שלבי הגיוס ותהליכי המיון בצה"ל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]